Степ-аеробіка: кроки назустріч стрункої фігури. Одяг та обладнання для степ-аеробіки

Степ-аеробіка: кроки назустріч стрункої фігури. Одяг та обладнання для степ-аеробіки Степ-аеробіка: кроки назустріч стрункої фігури

Вам вже довелося спробувати деякі фітнес-програми, але жодна з них не припала до душі? Під час тренувань ваша енергія так і рветься назовні, а тренер змушує довго і вдумливо піднімати і опускати ноги? Тоді вам обов’язково слід спробувати себе в такому напрямку, як степ-аеробіка . Ця активна кардиотренировка зжене з вас сім, а то і більше потів, дозволить в короткий термін привести в порядок фігуру і зарядить позитивом.

З історії напряму

Степ в якості гімнастики або аеробіки (не плутайте з танцем) був винайдений в США відомим фітнес-інструктором Джиною Міллер. Вона пристосувала його для своїх щоденних тренувань після перенесеної травми коліна. Першим тренажером, яким вона скористалася для одужання, були сходинки ганку її власного будинку.

Джина так захопилася рухами, в яких були різні варіанти спуску і підйому, що не помічала, як пролітало час, і схаменулася тільки тоді, коли зовсім одужала і придбала свою колишню спортивну форму.

Вона на власному досвіді переконалася, що найпростіші тренування на сходинках дали чудові результати. Саме це і спонукало її створити абсолютно новий вид аеробіки, за основу якого вона вирішила взяти вправи зі свого домашнього реабілітаційного комплексу.

Одяг та обладнання для степ-аеробіки

Степ-аеробіка – це танцювальні заняття, які проходять з використанням спеціальної платформи, регульованою по висоті. На неї потрібно підніматися і потім опускатися, як якщо б ви це робили на сходинках. Такі спуски і підйоми виконуються під музику і поєднуються із звичайними танцювальними рухами. Висота степов зазвичай становить 15-30 см. Для початківців висота платформи повинна бути 15-20, а для підготовлених – 30 см, ширина – близько 50 см. При бажанні цілком можливо зробити подібну платформу самим або взяти для занять зручну стійку лавку. Щоб вичавити побільше поту і спалити більше жиру, можна взяти в руки гантелі.

Для занять степ-аеробікою вибирайте платформу, на яку зручно ставити ногу. Платформа повинна бути досить широкою, щоб на неї можна було поставити обидві ноги, але не настільки, щоб ноги можна було розставити широко. Перед покупкою перевірте платформу на міцність. Нетривка платформа принесе більше шкоди, ніж користі. Не забудьте підібрати гарну зручне взуття для занять, яка забезпечить додаткову підтримку зводу стопи.

Широка, щільна, гумова стрічка теж стане в нагоді в заняттях крокової аеробікою. Вона прекрасно їх різноманітить і підсилить ефективність.

М’яч підійде практично будь-який – від маленького тенісного до стандартного футбольного. Єдиним вирішальним фактором тут буде ваша зручність.

В якості одягу можна вибрати практичну будь-яку спортивну екіпіровку. Однак пам’ятайте, що не варто надягати товсті вовняні гольфи або гетри, бо ноги швидко спітніють.

Особливості тренування

Тривалість заняття повинна становити приблизно 50 хвилин. За цей час спалюється 250-400 калорій. Але все ж спалювання калорій залежить від інтенсивності виконуваних вправ.

В степе використовуються ті ж вправи, що і в класичній гімнастиці. Усі вони спрямовані на тренування м’язів серця, на вироблення кращої координації рухів. Але існує одна і важлива відмінність. У степ-аеробіки, виконуючи вправи, аналогічні гімнастики, можна істотно збільшити навантаження і, отже, результат дасть про себе знати набагато швидше.

Заняття степ-аеробікою дозволять вам придбати прекрасну поставу, гармонійно розвинене статура, ви зможете красиво і виразно рухатися. До того ж, тіло буде рівномірно підтягнуто без всякої накачування м’язів в непотрібних місцях.

Степ-аеробіка – один з найбільш ефективних способів придбати талію. Але все ж головним є тренінг ваших ніг. Вони стануть дійсно стрункими і красивими.

Протипоказання

Займатися степом може будь-хто. Однак зверніть увагу, що цей вид фітнесу має досить багато протипоказань. Так, степ категорично не підходить вагітним жінкам, оскільки може спровокувати викидень. Також не варто займатися цим видом фітнесу, якщо ви недавно перенесли операцію або травму, страждаєте гіпертонією або надлишковою вагою, вас періодично турбують болі в колінах або варикоз. Небезпечний степ для людей, які страждають захворюваннями хребта, особливо поперекового відділу, серцево-судинними захворюваннями, аритмією, стенокардією, хронічними захворюваннями печінки і нирок. Перш ніж приступити до занять степ-аеробікою, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

    Існує близько 200 варіантів підйому на степ платформу і спуску з неї. Тренування футболістів збірної Бразилії починається зі степ аеробіки. Кожні додаткові 5 см висоти платформи збільшують навантаження на 12%. Програми степ-аеробіки з музичним супроводом дорівнюють бігу на 20 кілометрів. Ефект від тренувань помітний вже через 1-1,5 місяці.

Також:

  • вправи у звязках степ-аеробыка