Спортивна ходьба для схуднення

Спортивна ходьба для схуднення Cпортивная ходьба для схуднення – прогулянки на свіжому повітрі

Рух – життя, проте в сучасних умовах трудових буднів, спорту місця практично не залишилося. На перший погляд може здатися, що ми таким чином багато рухаємося: постійно кудись поспішаємо, біжимо, але вибачте за каламбур, всі рухи виконуємо без руху. У машині, в громадському транспорті, в ліфті. Але помічаємо ми це надто пізно: коли вже шукаємо можливості скинути зайві кілограми.

Все більше людей починають займатися спортивною ходьбою для схуднення. І той стереотип, що біг для схуднення набагато ефективніше, на щастя, відходить в історію. Швидка ходьба дає набагато кращі результати, особливо людям, які вже страждають надмірною вагою. Крім того, часто супутниками зайвих кілограмів є порушення функцій опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи. А ходьба для схуднення в швидкому темпі – єдине фізична вправа, яке не має протипоказань.

Правила схуднення Починайте зі спокійною, повільної ходьби, не ставте з самого початку швидкий темп, нехай м’язи розігріються. Не робіть занадто великі кроки, для кращого ефекту вони повинні бути частими і короткими; Не робіть різких зупинок, зменшувати темп потрібно поступово, щоб серцебиття і дихання рівномірно відновлювалося. Різкі зупинки головний ворог серця; При спортивній ходьбі не перетворюйте свою тіло на знак питання. Плечі розправлені, живіт напружений, спина рівно. Щоб працювала п1я стопа, спочатку ставите п’яту, а потім носок, переносячи вагу на подушечки стопи. Руками виконуєте митників руху, а не бовтаєте ними по сторонам; Не допускайте зневоднення організму: під час ходьби підтримуйте свій водний баланс в нормальному стані. Відсутність рідини тільки сповільнює процес схуднення і погано позначається на стані шкіри. Тому випивайте склянку води до і після вашої прогулянки. Схуднення за допомогою ходьби

Як ходити? – Перше питання всіх, хто зважився на регулярні прогулянки на благо свого тіла. В принципі, особливої??різниці між техніками немає, ефективна і та, і інша. Але спортивна ходьба для схуднення володіє додатковим «косметичним» ефектом: вона додає привабливу форму вашим м’язам і «підтягує» сідниці.

Набагато більше значення має ритм, темп і вид покриття, по якому належить здійснювати піші прогулянки. Природно, максимальний ефект буде від ходьби в швидкому темпі по складній пересіченій місцевості, мінімальний – повільний темп на біговій доріжці.

Тривалість прогулянок

Скільки ходити? – Це, напевно, друге питання, яке турбує всіх. Наукові дослідження показали, що для нормального функціонування організму сучасної людини і підтримки м’язового тонусу необхідно щодня виконувати 10 тисяч кроків. Не буду вас лякати, а то хіба мало як ви собі уявляєте відстань в 10 тисяч кроків, але воно дорівнює приблизно 6 кілометрам. А 6 кілометрів – це година ходьби в швидкому темпі.

Навіть якщо у вас немає бажання або часу стільки ходити, то не варто забувати про ці 10 тисячах кроках. Відмовтеся від ескалаторів і ліфтів, а якщо це можливо, то і від транспорту. І вже через тиждень ви відчуєте незвичну легкість у своєму тілі.

Екіпірування

Для спортивної ходьби підійдуть легкі з заокругленим каблуком і гнучким носком кросівки. Вам повинно бути в них максимально комфортно проходити кілька кілометрів. Поверхня повинна вільно пропускати повітря. Одяг підбираєте по погоді, але вона також повинна бути легкою і не перешкоджати вашим рухам. Якщо вас цікавить точний облік швидкості ходьби і пройденої відстані, то можете придбати шагометр.

Користь від спортивної ходьби

Результати і користь від спортивної ходьби для кожного індивідуальні. Прогулянка по чистому повітрю в повільному темпі насичує організм киснем і відволікає від повсякденних рутинних справ. Але не варто сподіватися, що такі прогулянки допоможуть вам у боротьбі із зайвою вагою. Любителі таких неспішних прогулянок відзначають, що у них зникає задишка, вони рідше відчувають втому.

Також повністю відмовтеся від використання ліфтів. Ходьба по сходах не тільки сприяє схудненню, але і знижує рівень холестерину, запобігає відкладенню солей і жіночий остеопороз, шкіра стає більш пружною, а м’язи ніг – спортивними.

Відгуки

    Володимир, 30 років: ходьба і біг – найпростіші способи схуднути. Але біг має деякі протипоказання, а ходьба – немає. Сам же багато років займаюся і тим, і іншим. Ольга, 33 роки: відмовилася від міського транспорту і ходжу пішки. Результати вражають – 7 кг за 3 місяці.