Скіппінг: найдешевший спосіб схуднути? ::

скіппінг: найдешевший спосіб схуднути? :: Як вибрати

Найпопулярніша, гумова, скакалка продається в будь-якому спортивному магазині, коштує копійки, підходить новачкам і досвідченим спортсменам. Але врахуйте, що удар гумового джгута подібний до удару хлиста – може залишитися садно.

Скакалка з м’якого пластику (speed rope) безпечніше, але впоратися з нею може далеко не кожен: вона важить всього лише близько 150 грамів, і щоб крутити її, потрібно більше зусиль. Зате з її допомогою можна робити більшу кількість обертів. Тому саме на speed rope був поставлений останній світовий рекорд – 96 оборотів за 30 секунд.

Для тих, хто хоче одночасно з ногами тренувати ще й руки, підійдуть скакалки з важкими ручками. В якості обважнювачів можуть бути, наприклад, вмонтовані в ручки лічильники оборотів і калорій. Останній писк – скакалка із зарядним пристроєм для батарейок. Акумулятор знаходиться всередині ручок: ви стрибаєте – батарейки заряджаються.

Важливо визначитися з відповідною довжиною пригалок. Візьміть скакалку за ручки і наступите на неї ногами. Ручки повинні знаходитися на рівні грудей або трохи вище. У професійних Скіппера скакалки коротше – так простіше виконувати трюки. Наприклад, «канкан», коли в стрибку ноги схрещуються, як ніби сідаєш по-турецьки.

Як стрибати

Розминка зі скакалкою – відмінна альтернатива вартовому «кросу» на біговій доріжці. Починати варто з 30 секунд в день, поступово збільшуючи час секунд на 10-15. Звичайна тривалість розминки, повторимося, становить 10-15 хвилин. Краща швидкість – помірна, не більше 80-90 оборотів в хвилину.

«У першу чергу скакалка тренує серцево-судинну систему, – пояснює персональний тренер з скіппінг Олена Ковиліна, чий майстер-клас з’явиться в ефірі телеканалу «ЖИВИ!» восени. – Розставання з зайвими кілограмами – це лише приємний бонус ». На прохання «ЖИВИ!» Олена описала можливі сценарії тренувань – для новачків і просунутих користувачів.

Новачкам:

– звичайні стрибки;

– стрибки зі зміною ніг (чергування стрибків на лівій і правій нозі);

– стрибки «хід конем» (Те ж, що і стрибки зі зміною ніг, тільки одна нога висунута вперед на 30-40 см);

– стрибки у полуприседе;

– стрибки з повільним обертанням (робити два маленьких стрибка за час повного обороту скакалки).