Шотландська висловуха кішка, скоттиш фолд. Характер, хвороби, фото і догляд

Шотландська висловуха кішка, скоттиш фолд. Характер, хвороби, фото і догляд. шотландські висловухі КІШКА

Тип вовни: короткошерсті і довгошерсті

Розмір: середні

Країна походження: Шотландія

Шотландські висловухі кішки бувають декількох типів: з загнутими вухами і звичайними прямими вухами, а так само довгошерсті і короткошерсті. Загнуті вперед вуха продукт неповного домінуючого гена і результат спонтанної мутації.

Характер шотландської висловухої кішки

Шотландська висловуха кішка наймиліше створіння з прекрасним характером, здатне швидко адаптуватися до нового середовища і людям. Шотландські висловухі дуже віддані кішки і, як правило, вибудовують дуже тісні відносини з однією людиною в сім’ї, за яким і будуть слідувати з кімнати в кімнату. Вони потребують уваги та взаєминах зі своїм господарем.

Незважаючи на свою відданість, вони не прихилисті і не вимогливі коші і воліють бути поруч з господарем, а не на його колінах. Висловуха кішка подає голос тільки тоді, коли хоче сказати, щось дуже важливе, наприклад, “погодуй мене”, але навіть тоді її голос, як правило, не голосний.

Шотландські висловухі кішки легко пристосовуються до будь-якої ситуації в будинку і відчувають себе комфортно, як у кімнаті повній галасливих дітей і собак, так як і в квартирі з однією людиною. Вони, як правило, не панікують на показах або в незнайомих місцях, а так само дуже швидко звикають до інших тварин.

Вони не гіперактивні і слухняні тварини, з вмістом таких кішок не виникає проблем. Вам, як правило, не потрібно турбуватися про те, що ваш вихованець залізе на штори або буде носитися по квартирі з немислимою швидкістю. Проте, шотландська висловуха любить пограти, особливо, будучи кошеням і розважати присутніх своїми дивними позами.

Багато шотландські висловухі кішки люблять займатися своїм власним видом йоги, вони лежали на спину, сідають у позу медитації з витягнутими вперед лапами, розпластуються як килимок або приймають позу бурундука.

Шотландські висловухі кішки можуть відчути себе самотнім, якщо не бачать свого улюбленого господаря протягом тривалих періодів часу. У цьому випадку, компанію шотландської висловухої кішці може скласти собака.

Хвороби шотландської висловухої кішки

Ген, який відповідає за незвичайну загнутий форму вух у шотландських висловухих кішок, відповідає і за спадкові скелетні аномалії цієї породи. Так хвороба, звана остеохондродістрофіей, може призвести до інвалідності та сильних болів.

Ретельне селекція і схрещування знижує частоту цієї аномалії у шотландських висловухих кішок. Однак, оскільки це генетичне захворювання, пов’язане з особливостями форми вух, то цей ген не може бути повністю ліквідована.

Якщо ви збираєтеся купити тварину, вивчіть свого потенційного кошеня. Якщо його лапи або хвіст занадто жорсткі, малогібкіе або відчувається недолік в їх мобільності, це може означати аномалію. Шотландські висловухі кішки з дуже коротким і товстим хвостом найбільше схильні до такого захворювання.

Догляд за шотландської висловухої кішкою

Короткошерсті шотландські висловухі кішки потребують мінімальному догляді за шерстю. У них дуже густа шерсть, яку необхідно розчісувати один або два рази на тиждень для видалення мертвих волосків. Довгошерсті шотландські висловухі кішки вимагає більше уваги до своєї шерсті, так як їх шерсть схильна до скочування і утворення двічі або тричі на тиждень.

Їх складені вуха схильні до надмірного утворення вушної сірки, тому чищення вух є необхідною процедурою, як для довгошерстих, так і короткошерстих шотландських висловухих кішок.

Примітка

Вам можуть запропонувати купити шотландську вислоухую кішку з прямими, звичайними вухами. Такі кішки мають той же характер, що і кішки з загнутими вухами, але позбавлені гена, що відповідає за форму вух, а значить і не піддані скелетним аномалій.

Шотландські висловухі не вимогливі кішки. Утримання в чистоті, правильне харчування і багато любові все, що їм необхідно.

Варто мати на увазі, що кожна кішка індивідуальна. Даний опис характерно для породи в цілому і не завжди повністю збігається з характеристиками конкретної кішки цієї породи!

Також:

  • шотландська висловуха
  • висловухі коти
  • шотландська висловуха догляд
  • висловухий харчування
  • хвороби шкіри у шотландських кішок
  • шотландці-висловухи кішки
  • харчування шотландського висловуха
  • все про шотландського віслоуха
  • висловухі шотландці
  • як доглядати за шотландською висловухою