Шлях до правильного харчування: історія жінки, яка змогла схуднути на 60 кг | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти

Шлях до правильного харчування: історія жінки, яка змогла схуднути на 60 кг | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти Шлях до правильного харчування: історія жінки, яка змогла схуднути на 60 кг

Катерина Мириманова – автор унікальної філософії «Мінус 60» – єдиної комплексної системи, розробленої для тих, хто вирішив схуднути і більше не поправлятися, а також змінити своє життя і зовнішність в кращу сторону.

Ми публікуємо уривок з книги Катерини Мірімановой, в якому вона розповідає свою історію про те, як вона непомітно для себе набрала вагу, але прийшла до того, щоб зайнятися собою і своєю фігурою.

У мене було важке дитинство. Моторошний нейродерміт з восьми місяців змусив мою маму посадити мене на жорстку дієту. Коли інші діти їли морозиво, я їла сирок і раділа, що мені дозволили хоча б його. Ви думаєте, що ці обмеження привели до того, що я була стрункою? Нічого подібного! Як я вже говорила і буду ще говорити, жорсткі обмеження нездатні позитивно впливати на фігуру. Я все одно знаходила можливість відшукати заборонені продукти і робила це з маніакальною пристрастю. В гостях я їла шоколадні цукерки, запихаючи по три в рот і ховаючи фантики, щоб цього не бачили батьки. Їх теж можна було зрозуміти: дитина, тим більше дівчинка, покрита коростою, безумовно, не дуже приємне видовище.

Хоча я і до цього не була худенькою, років до 10 стала досить пухким дитиною. Тоді мама почала мене обмежувати. Але це теж не давало ніякого ефекту. Після вечері, якщо я не насищалося, я йшла до бабусі, яка жила поверхом вище і повторювала прийом їжі, а потім, якщо раптом приходили батьки, просила не говорити їм, що я щось їла, щоб увечері випросити у них що-небудь ще.

На фізкультурі я завжди стояла останньою в шерензі, хоча по росту була чи не найвищою. Просто я не могла бігати – з’являлася задишка. Моя мама намагалася щось з цим робити, навіть записала мене в секцію бадмінтону, щоб я більше рухалася, і справно мене туди водила. Але через якийсь час вона з’ясувала, що більшу частину тренування я сиділа на лавочці, то зав’язуючи шнурки, то нібито страждаючи «від болю в підвернути нозі». У результаті мене забрали з секції, зрозумівши, що проводити зі мною роз’яснювальну роботу марно. Я взагалі ненавиділа рухатися, так важко це було. Мій тато любив гуляти по 10 км. Ми виходили на який-небудь станції «А» і йшли до станції «Б» пішки іноді цілий день. Але це траплялося тільки по вихідним, що мало компенсувало недолік руху.

«Потрібно голодувати!”

В 13 років відбувся переворот мого підліткового свідомості. Я закохалася у свого начальника, який був на 9 років за мене старший (в той момент я працювала в галузі реклами), і подумала, що він зверне на мене увагу, якщо я схудну. Вирішивши попросити ради у мами, я отримала відповідь, який не став для мене несподіванкою: потрібно голодувати (вона в юності втратила 20 кг саме таким способом і свято вірила, що це єдина можливість скинути вагу).

І я почала утримуватися від всякого вживання їжі, періодично зриваючись і знову відновлюючи свої муки. Я сильно пострункішала, стала навіть підробляти моделлю, але голодування доводилося повторювати знову і знову, тому що, як тільки вони закінчувалися, я накидалася на їжу, як у дитинстві, – на ті ж шоколадні цукерки. На начальника моє схуднення, до речі, так і не справило враження. Але до того часу мені було вже все одно.

Мені вдавалося підтримувати себе в достатньо хорошій формі. Я навіть почала робити гімнастику пару раз на тиждень. У 16 років я навчилася плавати, що було значним кроком у моєму житті, оскільки до цих пір плавання залишається практично єдиним видом спорту, який не викликає в мені відрази.

Так і тривало моє схуднення: «наеданія від пуза» змінювалися голодуванням, і все починалося заново. Можливо, я б ще кілька років змогла підтримувати свою фігуру таким дивним чином, якби в моєму житті не почалася чорна смуга. До її настання я важила 50 кг при зрості 175 см.

У мене був дуже жорсткий графік, я вставала в 6 ранку, щоб встигнути в один кінець Москви в коледж, де я навчалася, а потім в протилежну частину міста на роботу, і там я, як правило, перебувала до 7-8 годин вечора. Я дуже втомлювалася, але відчувала, що моє життя активна, насичена, і мені це дуже подобалося.

А потім захворів тато і через півроку помер. Рак – дуже страшна хвороба. Ти бачиш, як близька людина повільно згасає, як ніби хтось вигризає його зсередини. Ти дивишся на нього і розумієш, як йому боляче, але нічим не можеш йому допомогти. Це була перша смерть, свідком якої я стала. Мені дуже хотілося підтримати маму, я намагалася приділяти їй якомога більше уваги, але зрештою сама я виявилася не готова до цієї втрати.

Виникаючі по життю неприємності і проблеми я, як правило, «заїдала». Я часто починала жувати при виникненні проблеми, навіть усвідомлюючи, що це не вихід. Лише через багато років я зрозуміла, що є інші способи боротьби з життєвими труднощами, окрім як поглинати кілограмами шоколадки та інші улюблені продукти. Я закинула голодування, оскільки на них не залишалося сил. Після роботи я готувалася до сесії, а потім годинами розмовляла з мамою, намагаючись взяти частинку її болю на себе.

Ще через кілька місяців від мене почав віддалятися людина, яка була мені дуже дорогий. В принципі, ми обидва розуміли, що наші відносини ні до чого не ведуть, але на той момент я виявилася не готова до такого повороту подій. Я дуже переживала з цього приводу. Бажання поглинати їжу початок пересилювати всі інші інстинкти. І я їла багато і без розбору. Іноді у мене траплялися як би помутніння розуму, коли я змітала все, що бачила, практично не усвідомлюючи цього. А потім, після повернення розуму, бачила, що значна частина холодильника знищена.

Через рік після смерті папи, моя мама переїхала жити до Іспанії, а я залишилася в Москві одна. Через пару місяців після її від’їзду померла моя улюблена морська свинка, яка жила в нашій сім’ї близько 7 років. У мені все зростала почуття паніки і самотності, яке я нічим не могла вгамувати. Я продовжувала стрімко поправлятися, за рік набравши більше 10 кг. Потім трохи звикла до ситуації, що склалася, і мені стало легше.

Через два роки після від’їзду мами я зустріла свого майбутнього чоловіка, і в моєму житті почався досить спокійний період. Але от парадокс: незважаючи на те, що всі тривоги і хвилювання зникли, я їла все більше і одужувала все стрімкіше. Стрілка ваг невблаганно повзла вгору: 67 кг, 70, майже 75 – до весілля (тобто через півроку, після того як ми з ним почали зустрічатися). Ми були готові мати дитину, але нічого не виходило. Зрештою мені прописали гормональні таблетки, після курсу яких я розтовстіла до 87 кг! Однак це було вже не так важливо, так як я нарешті завагітніла.

112 кг

Тут мене знову підстерегла маса неприємних сюрпризів. Перші три місяці я практично не рухалася і страждала від сильного токсикозу. Потім ці проблеми пішли, але з’явилися інші. Вага неухильно зростав, і мій живіт набував катастрофічних розмірів. Вже на 5-му місяці, незважаючи на постійне носіння бандажа, у мене з’явилися розтяжки. Всі пророкували мені мінімум трійню, і навіть лікарі, коли дивилися на мене, не вірили, що у мене буде всього одна дитина. Після 6 місяців почалися сильні болі в спині. Треба сказати, що в попереку відчувався дискомфорт відтоді, як я почала одужувати. Давалася взнаки стара травма – років в 13 я впала зі сходів і довго мучилася болями, хоча лікарі не бачили на те серйозних причин. Але це були квіточки порівняно з тим, що почалося під час вагітності. Я насилу могла ходити, щоранку для мене було справжніми тортурами встати з ліжка і почати ходити. Природно, про фізичні вправи мені було страшно навіть подумати. За два тижні до пологів я важила 112 кг! Обхват живота давно вже перевалив за 100 см.

Вставши на ваги через три дні після народження доньки, я з подивом виявила цифру 89 – майже як до вагітності. Однак ця думка анітрохи мене не гріла, тому як після 50 кг, які я колись знайшла постійними голодуванням, даний показник не можна було назвати навіть задовільним.

Незважаючи на те, що з дитиною сиділа няня, а я майже відразу повернулася до роботи, і, здавалося б, у мене є все, щоб не піддаватися післяпологової депресії, вона все одно невідступно слідувала за мною. Пологи були важкими, після них я майже місяць не могла нормально сидіти. Але я намагалася ходити, брала коляску і гуляла по 3-4 години на день. Але коли за літом прийшла осінь, на мене накотилася моторошна безпричинна туга. Зараз, озираючись назад, я розумію, що це, найімовірніше, було наслідком гормональної перебудови. Але тоді, замість того щоб гнати від себе весь негатив, я зайнялася глибоким самокопанням. Я майже постійно перебувала в понуро-сумного настрою і їла з кожним днем??все більше. Мій чоловік, людина дуже чуйний, ніколи не робив мені зауваження на кшталт «Досить жерти!» або «Подивися на себе!», хоча іноді я думаю, що, може бути, йому і слід було пару раз так сказати. Звичайно, це жарт. Якщо людина осудний, він не буде говорити вам кожен день про те, як ви поправилися, – ви і так про це чудово знаєте. На то завжди знайдуться інші «доброзичливці».

Взимку гуляти з дитиною стало некомфортно через холод. Та й навіщо, коли можна покласти її спати на балконі і посидіти пару годин за комп’ютером, натискаючи на клавіші і розмірковуючи про те, яка я нещасна. Моє життя перетворювалася на горезвісне колесо для білки – дитина-дім-робота, і все це я робила на автоматі. Я відчувала, що деградувала, зовсім перестала читати і взагалі чим-небудь цікавитися, величина тарілок росла разом з розмірами мого одягу. І ось до березня я важила вже 120 кг і носила 56-й розмір одягу. Як це сталося? Не знаю, чесно! Все виглядало приблизно так.