Шарпей, Шар-пей, Куля пий. Все про китайський шарпей на порталі Шар-пеї он-лайн – Годування цуценя за системою BARF

Шарпей, Шар-пей, Куля пий. Все про китайський шарпей на порталі Шар-пеї он-лайн – Годування цуценя за системою BARF

меню цуценя 4-6 тижнів (від 1 до 1,5 місяців)

Основне правило вирощування цуценяти

Щеня будь-якої породи має зростати повільно. Це життєво необхідно для нормального розвитку його суглобів і скелета. Однак, більшість виробників сухих кормів абсолютно не враховують цей момент, перевантажуючи свої щенячі корму білками і калоріями. У результаті такого годування цуценя росте, як на дріжджах. Великі вгодовані цуценята виявляються занадто важкими і великими для своїх ще формуються кісток і суглобів. Підсумком подібного плекання часто стає дисплазія суглобів дегенеративного, негенетического походження. Діагностують цю дисплазію (на відміну від генетичної) часто вже до 9-10 місяців. Особливо поширена ця ситуація у цуценят великих і гігантських порід. Незважаючи на те, що дорослий шар-пей досягає в середньому 49 см в холці, цуценята шар-пея за темпами зростання не поступаються гігантським породам. Саме тому так важливо, щоб дієта цуценя була насичена калоріями і білками. Багато заводчики вже давно інтуїтивно вирішують цю проблему тим, що з самого початку годують малюків кормом для дорослих. У той же самий час знаходиться не мало власників, які, купивши цуценят, всупереч рекомендаціям заводчиків пересаджують своїх вихованців на щенячий корм, вважаючи, що дієта дорослого собаки не відповідає потребам малюків. Результати подібної самодіяльності мені доводилося бачити і не раз: лапи колесом, загорнуті на бік пальчики на лапках, просевшие лапи, нетверда хода і розхитані руху. Надалі цих цуценят можуть очікувати дегенеративні зміни ліктьових, колінних або тазостегнових суглобів з подальшими артритами і т. п.

Чим же слід годувати маленького шар-пея, щоб уникнути подібних проблем?

Відповідь залежить від того, наскільки далеко ви готові піти заради своєї собаки.

Якщо ви дуже зайняті і з самого початку не припускали витрачати час на годування свого вихованця більше 5 хвилин, то єдине, що ви подужаєте – це сухий корм. Незважаючи на те, що я сама є противником промислових кормів, я віддаю собі звіт в тому, що не кожен власник захоче морочити собі голову натуральним годуванням, якими б перевагами для здоров’я собаки воно не володіло. Тому нижче я перерахую ті корми, які завдають здоров’ю шар-пея самий мінімальний збиток. Шар-пеям підходять (з того, що можна купити в Росії): Solid Gold, Nutro Choice Lamb and Rice, Nutro Choice Lite, Eagle Pack (будь-яка лінія, крім корму з куркою, з вмістом протеїну менше 22%). Всі перераховані корми – для дорослих собак, але ними настійно рекомендую годувати і цуценят.

Якщо ж ви готові заради свого цуценя витратити хвилин 15-20 в день, то найкраще, що я можу вам запропонувати – це повністю натуральне годування вашого вихованця.

Ця дієта підходить для цуценят будь-якої породи, старше 6 тижнів (якщо вам потрібно виокремити цуценя, починаючи з 3-4 тижнів – тисніть сюди). Хочу попередити – натуральне годування набагато довше і складніше виглядає на папері. Однак на ділі все відбувається тим швидше, чим більш досвідчений ви в цьому питанні стаєте.

Основу годування становлять:

Сирі м’ясні кісточки (СМЯ) – це переважно курячі крила і шийки. Вони досить м’які і маленькі – а це якраз те, що потрібно маленькому цуценяті. Не думайте, що ваш малюк не впорається з ними – незважаючи на крихкий вид, він вже має пристойні щелепи, здатні розкришити на потерть навіть ваші пальці (одного разу це ледь не сталося зі мною – по недосвідченості). У кожному разі, що б за СМК ви не вибрали, завжди дивіться за тим, щоб цуценя їв не тільки м’ясо, а й кісточки. Зовсім маленькому цуценяті можна давати розрізані по суглобах частини крилець. Шейки ж взагалі не є проблемою і даються цілком.

Крім невеликих їстівних кісточок необхідно забезпечити цуценя кількома великими кістками, які він не зможе проковтнути, розкришити і з’їсти, але буде з задоволенням тренувати про них свої щелепи і зубки, забувши про меблів і хазяйських тапочках. Це мають бути дійсно великі кістки з хрящами на кінці, які цуценя може згризти. Хрящі як елемент живлення відіграють важливу роль у формуванні здорових, добре розвинених суглобів.

Овочі та фрукти повинні даватися тільки в сирому вигляді. Однак їх слід перемелювати в кухонному комбайні, на м’ясорубці або пропускати через соковижималку. Підійдуть і заморожені овочеві суміші, якщо в них немає цибулі. Овочі даються разом з перемеленими в м’ясорубці або дрібно нарізаними субпродуктами. Сюди ж додаються різні варіанти інших продуктів – сир, яйця, м’ясний фарш, рибний фарш – не все відразу, зрозуміло, а в кожне годування щось своє. При цьому треба пам’ятати, що подрібнені овочі / фрукти повинні становити 50% цієї суміші. Ця пропорція особливо важлива для швидко зростаючих порід (до них відноситься і шар-пей, щенки якого ростуть так само стрімко, як цуценята гігантських порід). Овочі допомагають знизити вміст тваринних білків в їжі цуценя, і не дають цуценяті рости занадто швидко.

Овочі та фрукти, які рекомендується включати в раціон цуценяти:

Шпинат

Селера

Капуста (білокачанна, броколі, цвітна, брюссельська і т. д.)

Кореневі овочі (такі як морква, цукровий буряк)

Також:

  • годування за цуценятами шарпея 1 месяц
  • чим годувати цуценя шарпея