Шарпей. Китайці воліють рис

Шарпей. Китайці воліють рис. Шарпей. Китайці воліють рис.

Який зв’язок між китайцями і шарпея? – Запитаєте ви. Та сама пряма! Адже ці собаки виведені в Піднебесній, а друга назва породи – китайський шарпей. Споконвіку основним продуктом харчування китайців був рис, ним же вони годували і своїх собак. А от м’ясо шарпея діставалося рідко. Тому немає нічого дивного, в тому, що і в наш час цей традиційний китайський злак займає важливе місце в раціоні шарпеев.

Так що ж це за дивовижна собака – шарпей, яка їсть рис замість м’яса?

В першу чергу потрібно сказати про те, що шарпей схильний до алергічних захворювань. Тому потрібно уважно стежити за собакою і при найменших ознаках алергії на той чи інший продукт негайно виключити його з раціону.

Що стосується типів харчування собаки, то на цей рахунок існують різні думки. Одні заводчики вважають, що собака породи шарпей повинна отримувати виключно натуральну їжу, а інші переконані, що сухі корми, розроблені фахівцями, будуть набагато корисніше для собаки. Як не парадоксально, але праві й ті, й інші. Адже у кожної собаки свої, індивідуальні потреби. Одні чудово себе почувають, харчуючись готовими кормами, а інші при такому раціоні відчувають проблеми з травленням, які зникають, ледь собаку переводять на натуральне харчування. Тому кожен власник повинен підібрати саме те, що потрібно його собаці.

Ми ж дамо основні рекомендації по годівлі – як натуральними, так і готовими кормами.

Отже, ви вирішили годувати свого вихованця натуральною їжею. У раціоні собаки обов’язково повинні бути присутніми рис, гречка і геркулесові пластівці, а пшоно і перловка йому абсолютно не підходять, тому що організм шарпея їх не засвоює. М’ясо (нежирну баранину, кролятину або індичку) дають в сирому вигляді або додають в каші, але воно має бути зварене окремо, бульйон при цьому виливається, так як він категорично не рекомендується шарпея. Крім м’яса в раціоні собаки має бути присутня морська риба і овочі, які дають сирими або гасять на рослинному маслі. Виняток становлять цибулю і картоплю – їх шарпея не дають. Один-два рази на тиждень можна додавати в їжу варені яйця.

Так само, як і дорослий шарпей, цуценята цього собаки вигодовуються на рисі, м’ясі і овочах. Молоко дають тільки зовсім маленьким цуценятам.

Що ж до готових кормів для шарпеев, то їм підійде харчування з маркуванням «Для енергійних собак середніх розмірів». У складі корму обов’язково повинен бути рис, м’ясо птиці або баранина. Уважно вивчіть список інгредієнтів, якщо серед них присутні кукурудза, соя, рослинний білок або курячий жир, то цей корм брати не слід. Шарпей, як уже писалося вище, схильні до алергії, а всі ці компоненти є досить сильними алергенами.

Якщо ви вперше стали заводчиком цієї породи, ви завжди можете звернутися в шарпей-клуб, де вам допоможуть вибрати цуценя і проконсультують з питань утримання та правильного харчування шарпеев.