Проносна для вагітних – засіб від запорів під час вагітності

Проносна для вагітних – засіб від запорів під час вагітності Лікування закрепів у вагітних: засіб від запорів

Запори при вагітності є реальною загрозою здоров’ю матері і малюка. Спорожнення кишечника у вагітних повинно бути щоденним, якщо регулярність порушується – виникає безліч проблем і ризиків. Запор може стати причиною різних ускладнень розвитку плода, а також спровокувати його інфікування.

Запори під час вагітності не обмежуються фізичним дискомфортом матері, вони є джерелом постійного хвилювання і переживання за здоров’я майбутньої дитини. Запори можуть бути причиною передчасних пологів, ендометриту і навіть переривання вагітності.

Причини запорів при вагітності

Порушення моторно-евакуаторної функції кишечника пов’язані в першу чергу з природними змінами в організмі жінки: матка поступово збільшується і здавлює кишечник.

Встановлено, що активність кишечника помітно знижується, механізм перистальтики змінюється природним чином, щоб зайва кишкова діяльність не робила негативних впливів на перебіг вагітності. Матка і кишечник мають суміжну іннервацію, тому «природний захист» цілком виправдана. На жаль, «пасивне» стан кишечника є причиною запорів під час вагітності.

Сприяють розвитку запорів також малорухливий спосіб життя, постільний режим, нервові переживання і стреси, недостатня кількість рідини в раціоні, і навіть вживання заліза і кальцію. Запори не тільки приносять дискомфорт і отруюють організм, а й посилюють пов’язані проблеми: печію, підвищення артеріального тиску, набряки.

Дієта: ефективний засіб від запору при вагітності

Лікування закрепів при вагітності необхідно починати зі збалансованого харчування. Складна дієта ні до чого, досить виключити з раціону: високосортний білий хліб, картопля, борошняні супи і манну кашу, кава, шоколад. Рекомендують не відразу використовувати проносне при вагітності, а розібратися в причині запору і проінспектувати своє меню. Жінкам, які страждають запорами, необхідно додати в раціон продукти багаті клітковиною, їсти більше свіжих фруктів і овочів.

Застереження: проносне для вагітних вибирайте ретельно

Лікування закрепів у вагітних медичними препаратами обмежена. Традиційні засоби не завжди підходять майбутнім мамам: проносні для вагітних повинні відповідати найвищим вимогам безпеки, щоб не завдати шкоди мамі і її малюкові.

    Подразнювальні проносні можуть викликати рефлекторні сутички: рицинова олія, препарати сени, карловарская сіль, бисакодил. При тривалому застосуванні розвиваються дегенеративні зміни ентеральної нервової системи. Дослідження показали, що проносні цих груп можуть надавати мутагенну дію і володіють генотоксичностью (докладніше див тут). Не підходять як кошти від запору при вагітності. Об’ємні проносні препарати: харчові волокна, гідрофільні колоїди. При вагітності не слід вдаватися до засобів даної групи, так як рясне споживання рідини, яким супроводжується лікування даними препаратами, призводить до розвитку набряків. Детергенти: вазелінове, фенхелевое та ін мінеральні масла. Депонуються в стінці кишечника, печінки, селезінці, що призводить до розвитку запалення і порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів.

Усуваємо проблему: Прелакс

Препарат Прелакс – це ідеальне рішення проблеми запорів при вагітності. Активною речовиною Прелакс є лактулоза, яка стимулює життєдіяльність корисної мікрофлори кишечника. Клінічна ефективність лактулози доведена численними дослідженнями, вона дозволена до використання в якості проносного при вагітності.

Проникаючи в кишечник, лактулоза діє м’яко і безпечно, крім того, препарат не всмоктується в кров. Прелакс – оптимальне проносне для вагітних. Його можна використовувати протягом тривалого часу, без шкоди для матері і без наслідків для дитини. Лактулоза не робить мутагенних та тератогенних впливів на розвиток плоду під час вагітності.

Прелакс володіє не тільки послаблюючу дію, регулярний прийом препарату нормалізує кишкову мікрофлору, а також знижує навантаження на печінку, що важливо при вагітності.

Дозування

Дозування підбирається індивідуально. Початкова доза – 2 столові ложки на день натщесерце, одноразово. При неефективності – збільшувати дозування на 1 столову ложку в день. При появу ознак діареї дозування скоротити на 1 столову ложку.

Підтримуюча доза – 1 столова ложка на день.

Протипоказання

Прелакс не рекомендується до прийому при непрохідності кишечника, галактоземії і індивідуальної нестерпності його компонентів.