Препарати для схуднення

Препарати для схуднення Препарати для схуднення

Сьогодні всі препарати, покликані боротися із зайвою вагою, поділяються на дві категорії – лікарські засоби та БАДи. Зупинимося докладніше на тих, які є найбільш популярними.

1. Лікарські препарати для схуднення

Препарати для схуднення покликані лікувати хворих, а саме людей з надмірною масою тіла та ожирінням тією чи іншою мірою, тим, кому вже просто не допомагають обмеження в харчуванні і спорт. Як правило, дозування і тривалість курсу лікування призначає лікар після здачі пацієнтом відповідних аналізів. Він же підбирає найбільш підходящий для конкретної людини склад і виписує рецепт, за яким потрібні ліки набувається в аптечному пункті.

Рідкісні, Меридіа

Препарати, що містять сибутрамін, вважаються найбільш ефективними і результативними в боротьбі за струнку фігуру. Сибутрамін, діючи на ЦНС, регулює апетит, збільшує при цьому вироблення серотоніну, а також нормалізує обмінні процеси. Однак побічні явища від прийому таких складів, дивно схожі з ефектом від вживання психотропних речовин, а саме сухість в порожнині рота, пітливість, хронічне безсоння, нічні кошмари, загальмованість реакцій, порушення пам’яті, нервозність, пригніченість, напади гіпертонії і стенокардії, а також повне відсутність апетиту. Так, в США, Австралії та Канаді препарати для схуднення на основі сибутраміну вже увійшли в список заборонених. А серед користувачів таких засобів поширені відгуки про те, що схуднення за допомогою сибутраміну ефективно, але викликає залежність, а також “садить” печінку, серце і підшлункову залозу.

Ксенікал

Видалення надлишку ваги здійснюється за рахунок того, що його активні компоненти не дають засвоюватися жирам, одержуваних з їжею. Однак з Ксенікалом потрібна певна дієта, яка розробляється лікарем окремо для кожного конкретного випадку надмірної ваги. Неприємним побічним ефектом прийому є частий рідкий стілець, а також його нетримання.

Слід пам’ятати, що такі способи призначаються лише в крайньому випадку і вони аж ніяк не диво природи, а лише є складовою комплексного вирішення проблеми. Поряд з прийомом ліків складається спеціально підібрана схема харчування, фізичних навантажень та інших необхідних процедур.

2. Біологічно активні добавки

До категорії біодобавок відносяться препарати для схуднення, які мають у своєму складі компоненти природного походження (екстракти плодів, рослин, дерев, трави, гриби) і не отримали в ході медичної сертифікації статусу лікарських препаратів.

Реолекс, Мікрокристалічна целюлоза (МКЦ)

Схуднення за допомогою цих препаратів заснована на тому, що проникаючи в шлунок, вони розбухають і наповнюють собою його порожнину. Таким чином, людина насичується швидше і набагато меншою кількістю їжі. Можливим побічним ефектом є запори, що виникають при недотриманні інструкції застосування цих БАДів (зокрема, прийом недостатньої кількості води на добу).

Рідкісні Лайт

Одна з останніх новинок на ринку БАДів покликаних боротися з надлишками ваги. Активним компонентів Редуксин Лайт виступає полінасичені жирна кислота (лінолева), яка блокує роботу ферменту, який затримує в організмі жири, і одночасно активізує функціонування ферментів, які їх розщеплюють і переробляють. В силу своєї новизни, про Рідкісні Лайт ще немає інформації про можливі побічні явища.

XLS

Сертифікована в нашій країні Біо добавка впливає послідовно і комплексно – очищає організм від шкідливих шлаків, токсинів, виводить зайву рідину, нормалізує обмінні процеси, зменшує целюліт, підвищує пружність шкіри. Єдина умова при вживанні цього кошти – це обмеження добового калоража споживаних страв до 2000 ккал. Однак зміст в капсулах XLS кофеїну і таніну робить їх неприпустимими для вживання страждаючими гіпертонією.

Діетресса

Біодобавка, прискорювальна процес насичення їжею за рахунок впливу на ЦНС. Діетресса стримає особливі антитіла, які впливають на рецептор, який бере участь у процесі насичення їжею. Таким чином, людина наїдається швидше і довше не відчуває почуття голоду. Перед появою у продажу Діетресса успішно пройшла ряд медичних досліджень і довела свою нешкідливість для систем організму.

ЛіДа, Білайт

Китайські виробники заявляють, що ЛіДа і Білайт містять виключно натуральні і нешкідливі компоненти, які ведуть активну боротьбу із зайвими кілограмами “по всіх фронтах” відразу і рівномірно, а саме спалюється жир в області талії, стегон, сідниць, живота. Однак побічні ефекти від використання Ліди і БІЛАЙТ підозріло схожі з тими, які проявляються в результаті вживання препаратів, що містять сибутрамін (див. вище). Тому не дарма, напевно, ЛіДа і Білайт не пройшли сертифікацію в нашій країні і поповнюють підпільний ринок препаратів для схуднення.

Це аж ніяк не весь список існуючих на сьогоднішній день Біо добавок. Ця категорія препаратів для схуднення численна і дуже популярна хоча б тому, що для купівлі того чи іншого засобу в аптеці, кіосках ” Все для здоров’я “,” Лавка життя ” або Інтернеті зовсім не потрібно ніякого рецепта від лікаря. Єдине, що в аптечних пунктах, на відміну від інших торгових точок, можна придбати товари, які пройшли сертифікацію в нашій країні. Але і це не означає повну необразливість БАДів, бо проводяться нашими медиками дослідження складу препаратів розраховані лише на виявлення токсичності інгредієнтів. А ось хімічний склад тих коштів, яким згодом присвоюється статус біологічно активної добавки, ніхто не досліджує. Тому нерідко БАДи (особливо “східного” походження можуть містити психотропні речовини і взагалі що завгодно).

3. Препарати НЕ для схуднення

У боротьбі за стрункість фігури всі засоби хороші, тому сьогодні в хід йдуть навіть деякі препарати, які зовсім не призначені для цілей схуднення. Варто приділити увагу таким популярним “похудейка” як Сенаде, Сиофор і Фуросемід.

Сенаде

Сильний проносний ефект даного препарату дуже популярний для боротьби із зайвою вагою. Однак, тривалий і безконтрольний прийом Сенаде призводить до виведення з організму всього (і шкідливого, і корисного, і необхідного). Крім цього, зловживання проносними засобами призводить до того, що кишечник вже відмовляється працювати сам по собі.

Сиофор

Лікарський препарат для інсулінозалежних діабетиків, який сприяє зниженню апетиту (зокрема, до солодкої і борошняної їжі) і нормалізує обмінні процеси. Сиофор, застосовуваний здоровими людьми з метою схуднення, часто призводить до таких “неприємностей”, як нудота, блювота, розлади шлунку і болю в ньому, гіповітаміноз (в результаті порушення всмоктування важливого вітаміну В12).

Фуросемід

Сечогінний засіб, активно виводить рідину з організму, за рахунок чого відзначається втрата ваги. Однак кількість жиру при цьому залишається на незмінному рівні. Крім того, навіть за короткий термін зловживання сечогінними препаратами разом з сечею вимиваються найважливіші мінеральні речовини (зокрема, магній і калій).

Пам’ятаємо про здоров’я

Безсумнівно, зайва вага тягне за собою масу згубних наслідків для нашого здоров’я (підвищений тиск, інсульти, інфаркти і т. п.), але в гонитві за стрункістю не варто кидатися на широко розрекламовані засоби. Наслідки для вас можуть виявитися ще більш небезпечними. Прийом як будь-якого лікарського препарату, так і БАД, слід попередньо обговорити з лікуючим лікарем і пройти комплексне обстеження на предмет можливих захворювань, які можуть стати протипоказаннями до вживання тих чи інших препаратів для схуднення .