Правильне харчування при глистів. Корисні і небезпечні продукти при глистів

Правильне харчування при глистів. Корисні і небезпечні продукти при глистів Харчування при глистів Загальний опис хвороби

Глисти – гельмінтоз, що характеризується міграцією личинок в організмі людини, з подальшим розвитком статевозрілих особин в кишечнику, що клінічно проявляється алергією і абдомінальним синдромом.

Різновиди:

За своїми видами глисти діляться на дві основні групи: плоскі і нематоди. Плоскі в свою чергу поділяються на трематод і стрічкових черв’яків. Виходячи з особливостей біологічної будови, глистів поділяють на геогельмінтів, контактних гельмінтів і біогельмінтів.

Як правило, глисти потрапляють в людський організм у вигляді яєць, личинок. Зазвичай це відбувається при вживанні в їжу овочів. риби. м’яса. фруктів з відкладеними яйцями паразитів, від контакту з домашніми та вуличними тваринами, можливе зараження у воді при купанні в озері або річці, недотриманні елементарних норм особистої гігієни.

Симптоми:

Ознаки наявності у людини гельмінтів розрізняються для хронічної та гострої фази. Поразка організму проявляється так: підвищена температура – близько 37 ? тривалий час, відчуття млявості, слабкості, погіршення працездатності, зниження ваги, анемія. порушення апетиту, поганий стілець, що виникла харчова непереносимість, шкірний висип, розлади шлунка, збільшення печінки та селезінки.

Корисні продукти при глистів

Принцип корисних продуктів, що вживаються при ураженні організму глистами, визначається їх властивістю сприяти створенню нестерпною середовища для паразитів, спонуканню їх покинути комфортне середовище проживання, тобто «глистогінних». До таких продуктів можна віднести:

Лисички – згідно з останніми дослідженнями, містять хіноманнозу – особлива речовина, яка руйнує міцну оболонку яєць глистів, і переважна життєдіяльність личинок паразитів.

Аналогічний антігельмінний препарат, полісахарид хітінманнози, містять також наступні гриби – модриновий трутовик і шиїтаке.

Ще одне з’єднання, ?-гедерін, виявлено в чоловічому папороті. Відвар цієї рослини допоможе позбавиться від глистів.

Корисним рослиною при боротьбі з гельмінтами стануть багато видів полину. Сантонін, що міститься в ній, змушує паразитів інтенсивно рухатися, відкріплений від стінок кишечника. Настій полину потрібно приймати разом з проносним.

Особливою концентрацією сантонина відрізняються квіткові кошики полину цитварного.

З рослинних продуктів хорошими глистогінним властивостями володіють:

Посівний часник. китайська гвоздика, ягоди суниці. абрикосові кісточки.

Хорошим, повністю нешкідливим способом позбавиться від глистів – стане сік стиглої дині. вирощеної без хімікатів.

Корисні властивості проявляють сира морква і її насіння; в якості профілактики приймаються сушені лимонні кісточки, які потрібно розжовувати по парі штук на день.

глистогінних ефектом володіють так само насіння звичайного кавуна. особливо гарбуза.

При проведенні лікування, особливо медикаментозного, важливо дотримуватися правильної дієти, з великим вмістом білків.

Рекомендовано вживання:

Кисломолочні продукти – кефір, сироватка, ряжанка. Містять молочні білки, що полегшують роботу печінки, виводять з неї жири. Одночасно потрібно вживати трохи оливкової і вершкового масла. підсилюють ліотропний дію молочних білків.

Вкрай важливо при живленні отримувати більшу кількість клітковини, що сприятливо впливає на роботу кишечника. У достатньому обсязі вона міститься в таких продуктах як хліб грубого помолу, фруктах, овочах. У раціон включаються також продукти з вмістом вітамінів групи А. С. В. Це печінка, особливо морської риби, яєчний жовток. вершки, риб’ячий жир, горох. волоський горіх. арахіс. серце. У великих кількостях містять вітамін С плоди обліпихи. шипшини. чорної смородини, червоного перцю.

Небезпечні і шкідливі продукти при глистів

Слід утриматися при зараженні глистами від вживання великої кількості продуктів, що містять в основному вуглеводи, які процесами бродіння ускладнюють роботу ураженого паразитами кишечника. Це відноситься до багатих крохмалем крупам, борошні, картоплі. макаронних виробів.

При лікуванні гельмінтозу виключається алкоголь і тютюн, оскільки вони сприяють руйнуванню груп вітамінів і амінокислот, зводячи нанівець корисні властивості вживаних при дієті продуктів.

Для зменшення ризику зараження глистами необхідно строго дотримуватися вимог гігієни, вживати в їжу тільки добре проварені і прожаренние рибу і м’ясо, ретельно промивати і облити окропом овочі та фрукти, регулярно проводити профілактичну дегільмінізацію домашнім тваринам, періодично обстежуватися у лікаря.