Правильне харчування для початківців

Правильне харчування для початківців Правильне харчування для початківців

Для початку давайте домовимося про деякі скорочення і сленгових словечках, які використовують адепти даної харчової релігії) Ну, по-перше, абревіатура “ВП” – Правильне Харчування . і, по-друге, “ППшнік” – людина, яка правильно харчується .

У чому ж власне полягає правильне харчування для початківців?

перше . це, звичайно режим. Хочу порадувати любителів поїсти, їсти можна і потрібно по 5-6 разів на день з інтервалом в 2,5-3 години. Дробові прийоми їжі – це наше все! Таким чином ми підтримуємо постійний рівень цукру в крові, нас не мучать напади голоду і, що найголовніше, це розганяє обмін речовин. А значить, ми бадьорі, повні енергії і готові до нових звершень. Крім того, таким чином, ми забезпечимо собі хороше травлення і захистимо від холециститах жовчний міхур. Справа в тому, що жовч утворюється протягом дня рівномірно, незалежно від того, поїли ми чи ні. Якщо ми харчуємося як попало, жовч накопичується, концентрується, виникає запалення, можуть навіть з’явиться пісок і камені, а так само виникнути проблеми із зором через порушення засвоєння жирів.

друге . потрібно запам’ятати просте правило – вуглеводи в першій половині дня, білки у другій. Але це в режимі схуднення, для бажаючих просто здорово харчуватися або підтримувати свою вагу, вуглеводи в другій половині дня не забороняються. Звичайно, тут мова йде не про роздільне харчування, кожний прийом їжі повинен містити і білки, і жири, і вуглеводи, просто з ранку повинні превалювати вуглеводи, а ввечері білки. Зразок меню виглядає так:

Сніданок: складні вуглеводи (наприклад, каша, цільнозерновий хліб, корисна випічка) + білок, (сир, сир, відварне або запечене м’ясо і т. д.), можна з’їсти фрукт або якісний шоколад на десерт.

1-й перекус, він же Ланч: складні вуглеводи або сир з фруктами або без, жменька горіхів, склянку кефіру з клечатке, корисна випічка, сир, фантазія тут не обмежена.

Обід: складні вуглеводи + білок.

2-ий перекус або полудень. Якщо ви худнете і полуденок у вас випадає на час після 16 годин, то краще віддайте перевагу білкам.

Вечеря: білок + некрохмалисті овочі.

За годину до сну: білок.

третє, я думаю всі розуміють, що продукти, наскрізь просочені всілякими Ешками, до ПП не відносяться. Більш того, якщо ви будете дотримуватися ПП, поступово ваш організм очиститься, смакові рецептори загостряться, і ви почнете відчувати яскраво виражений хімічний присмак в “неправильних” продуктах. Ви навчитеся відрізняти апетит від голоду і є стільки, скільки дійсно хочеться, а не скільки диктує підсилювач смаку. Ви будете краще спати, захочете більше рухатися, у вас очиститися шкіра. ПП не дієта. Це філософія. Через кілька місяців такого режиму ви з подивом будете думати, дивлячись на ковбасу: “Як я їв це?” Так, натуральні продукти – це певна стаття бюджету. Але найкраща наша інвестиція – це інвестиція в себе. Особисто я не хочу брати участь у світовому змові, в якому одна індустрія тебе калічить, інша лікує. Хочу в 60 років не кректати на лавочці, а отжигать самбу на вечірці для тих, кому за 100. Хочу, щоб мої діти народилися і виросли здоровими. Хочу подивитися світ на гроші, зекономлені на пілюльку і дорогих кремах для підтяжки того, що провисло під вагою хот-догів.

Але найголовніше! Правильне харчування – це вам не тужлива морковочка зі шпинатом. Це дуже і дуже смачно. Коли я, будучи ще людиною всеїдним, натрапила на кулінарну щоденники ППшніков, я мало слина не захлинулася. Відсидівши і відлежав у свій час на купі дієт, я свято вірила, що корисне смачним не буває. Тепер, уплітаючи з ранку найніжніший кекс з вівсяної муки з банановим кремом вранці, я не уявляю як я раніше жила без цього.

Корисна порада

Я раджу вам не кидатися у вир з головою і переходити на ПП поступово. Дайте собі місяць, два, півроку. Стільки, скільки вам буде потрібно. Почніть потихеньку прибирати шкідливі продукти і додавати корисні. Купити антипригарним сковороду, щоб смажити без масла. Поступово звикайте є дробно, починайте вводити в раціон більше білка. І навіть якщо ви харчувалися по ПП вже місяць і тут налопалісь смаженої на сальце картоплі, просто порадійте, що ви отримали задоволення. Мені дуже подобається фраза з фільму “Запах жінки”: “В танго не буває помилок. Якщо помилився, зроби вигляд, що так і треба і танцюй далі”. Так що вибачте себе і просто продовжуйте. Адже головне радіти життю і любити себе.

Опубліковано: 17-05-2013, 14:13

правильне харчування для початківців, саме, головне, розганяє, голоду, напади, цукру, крові, мучать, обмін, речовин, готові, новим, звершень, енергії, сповнені, значить, бадьорі, рівень, постійний, режим