Полівітаміни – які краще? Комплекс вітамінів для схуднення, що краще приймати під час дієти

Полівітаміни – які краще? Комплекс вітамінів для схуднення, що краще приймати під час дієти Полівітаміни – які краще? Комплекс вітамінів для схуднення, що краще приймати під час дієти

Щодня, більшість людей в усьому світі, приймають різноманітні полівітамінні комплекси. Рекламні кампанії гарантують при прийомі цих чудо-препаратів приплив сил, бадьорості та енергійності протягом цілого дня. А чи настільки корисні рекламовані полівітамінні комплекси? І що взагалі означає поняття «полівітаміни»? Які полівітамінні комплекси приймати найкраще? Які з вітамінів, що входять у формулу полівітамінів поєднуються між собою? Отже, спробуємо зорієнтуватися у відповідях на ці питання. Давайте поговоримо як про користь, так і про можливу шкоду комплексів полівітамінів.

Що ж означає таке поняття, як «вітаміни»? Опис, відомих людству, вітамінів

Вітамін К (филлохинон)

Цей вітамін розчиняється в жирах і має функціональне назву «вітамін згортання» (є одним з факторів згортання крові). При дефіциті вітаміну К може розвиватися остеопороз, а також різного роду кровотечі. Ще вважається, що даний вітамін, в деяких випадках, є однією з причин безпліддя у чоловіків.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Впливає на стінки кровоносних судин (у тому числі і капілярів), а саме – на їх еластичність. Також він забезпечує краще засвоєння заліза і запобігає розвитку пухлинних захворювань. При дефіциті, відповідно виникає ламкість дрібних судин (капілярів), що може клінічно проявлятися різного роду кровотечами. Наприклад, кровоточивість ясен або носові кровотечі.

Що включає в себе поняття «полівітамінний комплекс»?

При створенні будь-якого поливитаминного комплексу, необхідно взяти до уваги сумісність речовин, які входитимуть до його складу. Особливо звертають увагу на здатність одного вітаміну посилювати дію іншого, а також ризик токсичності при їх взаємодії. Сказавши простіше, необхідно детально вивчити хімічний склад окремих елементів та їх взаємодію між собою, перед створенням нового поливитаминного комплексу для лікування і профілактики певних захворювань.

Тому, перед початком курсу прийому вітамінних комплексів, потрібно визначити необхідну мета, а ще краще – сходити на консультацію до дипломованого фахівця. Він призначить всі необхідні аналізи для з’ясування того, які саме макро-і мікроелементи необхідні вашому організму. Адже найголовніше в полівітаміни – це не їх складу (який практично такий же самий у всіх комплексах), а доза певного вітаміну в одній таблетці або капсулі, або розчині.

У наш час, при сучасного життя, а також – екологічний стан довкілля, організм людини потребує поповнення вітамінів і мінералів. Дефіцит цих речовин викликає гіповітаміноз, особливо взимку і навесні. Зараз, в цій області існує досить велика різноманітність полівітамінів. Як же вибрати серед них той комплекс, який необхідний саме вам? Та й взагалі – чи варто їх приймати? Тоді давайте обговоримо всі плюси і мінуси.

Показання до застосування полівітамінів

До факторів, які знижують то кількість мінералів і вітамінів, які необхідні для нормальної життєдіяльності організму людини, можна віднести: куріння і вживання алкоголю, довге лікування медикаментозними препаратами (наприклад, антибіотиками), захворювання травного тракту, щоденні стресові ситуації. < / p>

У профілактичних цілях зазвичай лікарі призначають полівітамінні комплекси, курсом на три-чотири тижні і з частотою два-три рази на рік.

Також рекомендується приймати полівітаміни при:

    дієтах (особливо низькокалорійних); фізичних навантаженнях; психоемоційних навантаженнях; реабілітаційному періоді після оперативних втручань; деяких захворюваннях; вегетаріанство; періоді вагітності жінки, а також – при лактації; прийомі гормональних засобів; фізичному розвитку і рості дитини; наявності шкідливих звичок; реабілітації після прийому наркотичних речовин.

протипоказань до застосування полівітамінних комплексів є гіпервітаміноз

Багато людей вважають, що дуже добре з профілактичною метою регулярно приймати полівітамінні комплекси. Але повірте, це теж погано, адже організм перенасичується цими біологічно активними речовинами і розвивається інтоксикація, або по-науковому – гіпервітаміноз. Тому, надлишкове застосування вітамінних комплексів в таких дозах, які перевищують необхідну, також погано, як і нестача вітамінів або мінералів.

Ще раз варто підкреслити, що краще звернеться на консультацію до фахівця, чим займатися самолікуванням.

Приміром, «похідний» вітаміну А, бета-каротин, категорично протипоказаний для курців, оскільки підвищує ризик розвитку у них раку легенів.

Побічні ефекти при перевищенні дози вітамінів

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну А:

– виникає пожовтіння шкіри (на цей пункт повинні звернути увагу любителі морквяного соку);

– протягом перших годин може з’явитися різкий головний біль із запамороченням, нудота з блювотою, тахікардія (почастішання пульсу), також можуть виникнути судоми і втрата свідомості (інформація для тих, хто у своєму щоденному раціоні має печінку морських риб і тварин) ;

– виникає лущення шкіри обличчя, підвищення температури тіла, ознаки апатії, а також – втому і млявість.

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну В1 (тіаміну):

– виникає порушення функція печінки;

– виникає порушення в кровообігу кінцівок.

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну Вс (фолієвої кислоти):

– може виникнути диспепсія;

– порушення роботи нирок;

– збудження центральної нервової системи.

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну В12 (ціанокобаламіну):

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну С:

    підвищується артеріальний тиск; спостерігається нервове збудження; розлади сну (безсоння); відчуття жару; зниження функції підшлункової залози; виникають алергічні висипання на тілі; у вагітних може статися мимовільний аборт; можуть утворитися кальцієві камені в нирках.

При перевищенні дози та / або тривалому вживанні вітаміну РР (ніацину, нікотинової кислоти):

– виникає жирова дистрофія печінки, тому потрібно приймати вітамін РР з фолієвою кислотою і цианокобаламіном.

Вибираємо «правильні» полівітаміни

При виборі виробника, не потрібно поспішати купувати добре розрекламований комплекс іноземного виробництва. Адже наші вітчизняні аналоги коштують набагато дешевше і не містять велику кількість смакових добавок. Звичайно, єдиним мінусом є не такий різноманітний склад.

Також:

  • полівітаміни і антибіотики
  • комплекс вітамінів для схуднення
  • Полівітаміни під час дієти
  • полівітаміни при гречанокефірній дієті
  • які вітаміни приймати під час схуднення
  • які вітаміни приймати під час японськоі дієті