Питання вченому: чи можна схуднути в тренажерному залі? – Новини «У Томську»

Питання вченому: чи можна схуднути в тренажерному залі? – Новини «У Томську» Питання вченому: чи можна схуднути в тренажерному залі?

«Майже півроку я що буквально не вилажу з тренувань. Гантелі, хитання преса, планки, розтяжки – сумлінно виконую весь комплекс «істязательств», які придумала фітнес-індустрія. До того ж відвідую заняття боді-балетом і навіть танці. М’язи зміцніли, а ось зайву вагу як був, так і залишився. Похвалитися тим, що я харчуюся правильно, не можу, але і обжерливістю не страждаю. Невже таких інтенсивних навантажень на організм не достатньо, щоб привести свою вагу в норму? » – запитує відвідувачка нашого порталу Катерина. То чи можна схуднути в тренажерному залі, не сідаючи на дієту? Допомогти Катерині розібратися у всіх тонкощах стрункого тіла ми попросили Зою Вимятніну, доцента кафедри фізіології людини і тварин Біологічного інституту ТГУ. Нагадуємо, якщо вам є, що запитати у вчених, пишіть в коментарі або на пошту. Ваші питання ми задамо експертам в самих різних областях науки і опублікуємо на порталі.

Зоя Вимятніна, доцент кафедри фізіології людини і тварин Біологічного інституту ТГУ:

– Питання «Чому я не худну?», Дійсно, хвилює багатьох відвідувачок фітнес-клубів. Адже найчастіше люди вважають, що, якщо вони чимось займаються, результати повинні бути, і бажано, якомога швидше. Однак грамотний фітнес для схуднення – воістину ціла наука. Іноді одне-єдине дію або звичка можуть звести нанівець всі зусилля в спортзалі. Для того, щоб скинути надлишкову вагу і не повніти, необхідно вести постійний контроль за калорійністю раціону і витратою енергії.

Дуже багато людей до сих пір вірять, що тренування можуть замінити дієту. Насправді, схуднути за рахунок аеробного та силового навантаження без обмеження харчування можуть тільки ті люди, які, в принципі, харчуються правильно і не переїдають. Фізичні навантаження без дієти не допоможуть знизити вагу. Так що включати додаткові прийоми їжі в надії, що спорт «все спалить», явно не слід.

Насамперед, потрібно визначитися з енерговитратами людини – в нормі добовий раціон молодої людини варіюється в межах 2500 кілокалорій. Відповідно, якщо ви встали на шлях стрункості, то свої апетити доведеться стримати на 200-300 кілокалорій. Тільки тоді стрілка ваг почне плавно зрушуватися в потрібну для вас сторону.

Крім того, є дуже прості правила збалансованого харчування . завдяки яким можна навчитися складати своє меню на день і дотримуватися системи. Ідеальним вважається п’ятиразове харчування: сніданок, другий сніданок, обід, полуденок і вечерю. При цьому стравою вашого другого сніданку і полудня повинна бути легка некалорійна їжа, наприклад, яблуко або йогурт. Які переваги має таке дробове харчування? Це не дієта, що вимагає великих зусиль і постійно викликає відчуття голоду. До речі, якщо ви харчуєтеся через великі часові проміжки, в організмі починає вироблятися гормон, який стимулює апетит, і ви їсте ще більше, ніж хотілося.

Не варто впадати в крайнощі, краще розумно підходити до складання свого раціону і не експериментувати з модними вуглеводними і кремлівськими дієтами. Вони дуже сильно підривають організм людини і призводять до порушення обміну речовин. Золотим правилом збалансованого харчування є вживання жирів, білків і вуглеводів в належних кількостях.

Не потрібно відмовлятися від жирів, тим більше в нашому регіоні з сильними морозами. Зрозуміло, мова не йде про шматок сала, а от грамів десять рослинного масла і двадцять вершкового кожен день неодмінно підуть на користь. Тримайте завжди на виду фрукти, беріть їх з собою на роботу, додавайте в будь-які каші. Причому вони можуть бути і не екзотичні. Не варто забувати, що наше традиційне сибірське блюдо – квашена капуста – прекрасне джерело вітаміну C. Не можна повністю виключати і вживання білків, адже анемія і активний спосіб життя речі несумісні. М’ясо птиці, рибу і телятину можна варити або запікати в духовці (зі спеціями замість солі) і включати в свій раціон безболісно для фігури. Найважливішу роль в зниженні ваги відіграє вода. Вона безпосередньо впливає на обмін речовин: чим менше рідини ви вживаєте, тим повільніше здійснюються метаболічні процеси в організмі, і тим довше спалюються калорії.

Якщо говорити про винятки, то їх зовсім небагато: цукорниця у вашому будинку повинна залишатися порожньою, а солодощі та здоба стати «святковим» стравою. Фініки, мед, сухофрукти – цілком гідна їм альтернатива.

Фахівці рекомендують, що худнути на місяць потрібно не більше, ніж на півтора кілограма . Швидка втрата ваги дуже шкідлива для організму, він відчуває сильний стрес і навантаження. Чим повільніше йде процес, тим менше ймовірність подальшого повернення зайвих кілограмів.

Існує ряд формул для розрахунку ідеальної ваги (з урахуванням віку та росту людини), які дозволять встановити, чи дійсно вам пора худнути. Нерідко трапляється і так, що нинішній вагу людини вже знаходиться в межах норми. У цьому випадку постройнеть буде досить складно, та й небезпечно для організму в цілому.

Знайти свій комфортний спосіб живлення цілком реально, якщо навчитися правильно розуміти і відчувати свій організм. Улюблені контрольні брюки, наявні практично у кожної людини при такому збалансованому раціоні і фізичних навантаженнях, будуть завжди відмінно сидіти. А головне, що ніяких виснажливих мук голоду, які відволікають і так сильно псують настрій.