Підвищено холестерин в крові: ознаки, причини, лікування

Підвищено холестерин в крові: ознаки, причини, лікування Збільшено кількість холестерину в крові

Холестерин найчастіше утворюється в печінці. Це свого роду природний жир, який має достатньо важливе значення для роботи організму. Для хорошого і стабільного функціонування рівень холестерину не повинен бути підвищений. Це в межах від 9 до 18. Інакше від надлишку холестерину страждає весь організм, і причини тому досить різні. Природний жир мається на кожної клітини нашого організму і крові. Тому можна сказати, що він відіграє важливу роль і має багато значень. Дієта – єдиний легкий шлях до досягнення нормального показника холестерину в організмі.

Користь від холестерину

Вже давним-давно в медицині встановлено, що холестерин не тільки негативно впливає на організм, але і позитивно. У цьому випадку важливий нормальний рівень природного жиру, адже підвищений приносить тільки шкоду. І так відзначимо, що нормальний рівень холестерину:

    відіграє важливу роль у формуванні та підтримці мембрани клітин, при цьому попереджаючи підвищення кристалізації вуглецю; холестерин як фільтр – вирішує, які молекули пропускати в клітини, а які ні; регулює рівень вироблення статевих гормонів; важливий для виробництва надниркових гормонів; виступає як допоміжний засіб при утворенні продуктів жовчі; холестерин допомагає перетворювати вітамін Д, життєво важливий для здоров’я шкіри; підвищений рівень холестерину погано впливає на обмін речовин, а його норма тільки сприяє стабільній роботі.

Підвищено холестерин – його небезпека для організму

Як і корисну дію, наявність підвищеного рівня холестерину може викликати негативні дії на організм людини. Як відомо, тільки дієта і відповідне лікування може відновити норму в крові, але до цього бажано не доводити. Визначимо деякі проблеми, які можуть виникнути у разі підвищеного холестерину в крові:

    в даному випадку істотно підвищений ризик виникнення закупорки артерій крові; можлива поява коронарної хвороби серця, при якій не надходить кисень до крові; може наступити інфаркт міокарда у разі підвищеного природного жиру; високий холестерин – прямі причини появи стенокардії; загалом, високий рівень холестерину в крові підвищує ризик виникнення різних судинних захворювань, лікування яких вимагає тривалого часу.

Своєчасні ознаки

Варто відзначити, що не завжди помітні істотні симптоми і ознаки захворювання. Природно, набагато краще вчасно перевірятися і здавати деякі аналізи, щоб потім не дивуватися, чому сталося те чи інше захворювання. У даному випадку головне вчасно виявити підвищення вмісту холестерину в крові і тоді лікування буде менш серйозним і більш результативним. Для цього достатньо точно розрізняти ознаки цієї недуги з усіма іншими, адже підвищення холестерину в крові може відбуватися поступово і не відразу дасть про себе знати.

Високий холестерин в крові – основні симптоми наявності проблеми

    явна стенокардія, що виникає через суживания коронарних артерій; часті болі в ногах при фізичних навантаженнях; наявність згустків крові при сильних кровотечах; серцева недостатність вказує на високий рівень холестерину; на шкірі часто з’являються жовті плями в області очей.

Це найбільш часті і головні сигнали того, що в організмі підвищений холестерин. Тому, спостерігаючи хоча б деякі такі симптоми краще відразу звернутися до лікарні і почати лікування, адже провокаційні підвищують дії холестерину можуть продовжуватися і далі, тим більше, якщо людина не дотримується дієти. Це в першу чергу стосується людей із зайвою вагою, у яких обмін речовин працює набагато гірше, відповідно перерозподіл корисних продуктів ускладнюється.

Холестерин підвищується – причини

У медицині давно вже встановлений той факт, що природний жир в організмі підвищується з різних причин і з’ясувати з точністю, чому саме так відбувається досить важко. Так само варто відзначити, що супроводжувати цьому можуть не тільки особистісні причини хворого, але й інші фактори. З упевненістю можна сказати тільки одне – чим швидше виявити ці причини, тим швидше буде призначено лікування і наслідки будуть мінімальними для організму людини. І так, підвищений рівень холестерину в крові трапляється через:

    неправильного способу життя хворого; так само цьому супроводжує неправильне харчування – жирні продукти, борошняні вироби, солодке і багато іншого, тому повинна бути хоч якась дієта; малорухливого способу життя відбувається стрімке підвищення холестерину в крові; наявність зайвої ваги породжує підвищений холестерин у крові; куріння суттєво впливає на рівень природного жиру; алкоголь теж може стати прямою причиною зростання холестерину.

Всі перераховані вище фактори – це прямі відповіді, чому може бути підвищений холестерин, а точніше, це прямі результати неякісного ставлення до свого здоров’я. Так само важливу роль відіграє дієта, адже постійно вживаючи шкідливі продукти можна підвищити рівень природного жиру набагато швидше, чим би це сталося у вільному порядку. Тому, можна сказати з упевненістю, що дієта (менш жирні продукти і мінімум шкідливих звичок), здоровий і рухливий спосіб життя можуть істотно вплинути на ваше здоров’я . Дотримуючись мінімальні вимоги можна з легкістю себе убезпечити. Так само можна заробити й інші більш серйозні захворювання, які в свою чергу призведуть до підвищення холестерину. Це цукровий діабет, захворювання печінки і нирок, зниження працездатності щитовидної залози та інші. Відомо, що саме продукти харчування можуть викликати подібні причини, тому щоб такого не сталося досить встановити для себе дієту і почати з простого – менш жирні продукти харчування. Періодично відвідуйте лікаря, і шанси уникнути недуга набагато зростуть.

Підвищено холестерин – інші причини

Існує ще ряд інших факторів, які можуть стати причиною підвищення природного жиру в організмі. Це генетична схильність, а точніше подібні захворювання ваших родичів. Підвищений холестерин часто спостерігається при наявності великої кількості ліпідів, так само по родинного зв’язку. Саме такі люди піддаються даної проблеми. Досить важливу роль відіграє вік людини, адже саме у старих людей надмірно підвищений холестерин. Цьому, як правило, супроводжували шкідливі продукти харчування, відповідний спосіб життя, різні інші захворювання. Підвищений показник може стати саме під час менопаузи у жінки, так в цей час відбувається істотна зміна в організмі на гормональному фоні. Чому саме даний фактор впливає на рівень холестерину поки з точністю невідомо. Лікарі стверджують, що саме дієта може допомогти контролювати стан крові. Відзначимо, якщо підвищений природний жир – небезпеки можуть бути непередбачуваними, адже кровоносна система перша піддається впливу. Тому, дотримуйтесь дієти і виключіть зі свого раціону занадто жирні і смажені продукти харчування. Таким чином, показник холестерину буде стабільним, а організм буде отримувати тільки корисні продукти. Головне не забувати про корисні факторах і гарному відпочинку, адже це теж чимало важливий спосіб збереження нашого організму в нормі.