Підказки для годуючих мам. Кольки у дитини. Джек Ньюмен

Підказки для годуючих мам. Кольки у дитини. Джек Ньюмен Кольки у немовлят.

Переклад В. Савіної, з дозволу автора.

Кольки – одна із загадок природи. Ніхто не знає, що це насправді, але кожен має свою думку на цей рахунок. Зазвичай через два-три тижні після народження у дитини з’являються періоди, коли він сильно плаче і кричить. Це найчастіше трапляється ввечері і приблизно до трьох місяців (іноді пізніше) проходить. Під час такого плачу дитина невтішний, хоча, якщо його взяти на ручки, покачати, походити з ним, то це тимчасово його заспокоює. Важливо відзначити, що діагноз коліки ставлять, тільки якщо в усьому іншому дитина здорова і добре набирає вагу.

Поняття «коліки» широко і включає в себе майже будь-яку нервозність і занепокоєння дитини. Можливо, це так і є насправді, так як ми не знаємо точно, що таке коліки. Немає ніякого лікування від кольок: хоча придумано багато способів боротьби з ними, доказів, що якийсь із них дійсно працює, немає. Майже всі знають когось, у кого дитина був позбавлений від кольок якимось певним способом. Відомо також і те, що будь-яке таке лікування допомагає, але тільки на короткий проміжок часу.

Дитина на грудному вигодовуванні з коліками

Крім кольок, які може мати будь-яка дитина, є ще три ситуації у немовлят на грудному вигодовуванні, які теж можуть викликати його нервозність і біль в животі. Нагадаємо, що мова про здорову дитину, яка нормально додає у вазі.

1. Дві грудей в одне годування

Склад жіночого молока змінюється протягом годування. Одна з таких змін – збільшення жирності молока у міру того, як малюк спорожняє груди. Якщо мати дасть дитині другу груди перш, ніж він «закінчить» попередню, то немовля отримає менше жирів за годування. Менше жирів – менше калорій: можливо, дитина почне просити груди частіше. Якщо дитина висмоктує більше молока (щоб заповнити меншу кількість калорій), то він буде зригувати. Щодо нежирне молоко швидко покидає шлунок дитини, тому велика кількість молочного цукру (лактози) швидко потрапляє в кишечник. Фермент, який переварює цукор, (лактази) не здатний відразу впоратися з такою великою кількістю лактози, тому у дитини можуть спостерігатися ознаки непереносимості лактози: гази, здуття, пінистий, рідкий зелений кал. Іноді дитина починає турбуватися ще під час годування. Не треба плутати це з непереносимістю лактози. Проблеми з лактозою у цих дітей виникають через те, що їх матері отримали невірну інформацію про те, як годувати грудьми. Це не привід перевести дитину на безлактозную суміш.

    Не годуйте по годинах. У всьому світі матері успішно годували своїх дітей грудьми, не звертаючи увагу на час. Найбільше проблем з грудним вигодовуванням у суспільствах, де у кожного є годинник, а найменше – там, де годин немає ні у кого. Нехай дитина смокче першу груди стільки, скільки він дійсно отримує з неї молоко (див. відеокліпи ), – до тих пір, поки не відпустить її сам або не спатиме біля грудей. Якщо дитина смокче груди недовго, то мати може спробувати стиснути груди (див. Стиснення грудей ), щоб дитина їла, а не просто смоктав. Будь ласка, зверніть увагу: дитина може смоктати груди і дві години поспіль, але дійсно отримувати молоко всього кілька хвилин цього часу. І до заднього, більш жирного молока дитина може просто не дістатися. У такій ситуації добре допомагає стиск грудей. Якщо після «закінчення» перший грудей, дитина все ще хоче смоктати, запропонуйте йому другу. Не обмежуйте дитину в бажанні смоктати другу груди, якщо він все ще хоче їсти. Наступне годування мати повинна починати c інших грудей точно так само. Груди матері швидко пристосується до нового способу годування, молоко буде прибувати рівномірно і нагрубания не буде. Ніякі «правила» зміни грудей в одне годування – обидві груди або тільки одна – не потрібні. Дайте можливість дитині висмоктати все молоко з одних грудей (використовуйте стиск грудей. Щоб дитина смоктала довше), але якщо немовля хоче їсти ще, запропонуйте йому другу груди. У деяких випадках може бути корисно прикладати дитину до однієї і тієї ж грудей в перебігу двох або більше годувань, а потім так само – до іншої. Ситуація ускладнюється, коли дитина погано прикладена до грудей. Правильне прикладання – запорука легкого годування груддю.
2. Сильний потік молока.

Дитина, яка отримує багато молока занадто швидко, може стати дуже примхливим, дратівливим біля грудей, і це можна прийняти за «коліки». У цьому випадку дитина, як правило, дуже добре набирає вагу. Зазвичай, через кілька секунд або хвилин після того, як немовля приклали до грудей, він починає кашляти, вигинатися і відвертатися. Пізніше, коли ви спробуєте прикласти дитину знову, картина повториться. Дитина засмучується через швидкого потоку молока, але сердиться і коли той сповільнюється. Це може бути нелегким випробуванням для всіх. У рідкісних випадках, дитина може навіть відмовитися брати груди, що зазвичай відбувається в тримісячному віці.

    Якщо ви ще не робите так, то спробуйте давати дитині одну грудь в годування. У деяких ситуаціях допомагають прикладання до однієї і тієї ж грудей два або три годування поспіль. Якщо ви відчуваєте неприємні відчуття від переповнення грудей, яку не даєте в даний момент, то досить небагато подцедіть її до полегшення стану. Починайте годувати дитину перш, ніж він сильно зголодніє. Не відкладайте годування, даючи воду ( дитина на грудному вигодовуванні не потребує воді навіть в дуже жарку погоду ) або соску. Голодна дитина «накидається» на груди і може викликати сильний рефлекс виділення молока. Дуже добре запропонувати груди, поки немовля ще дрімає. Якщо це можливо, годуєте дитину в спокійній обстановці. Гучна музика, яскраве світло заважають нормальному годівлі. Іноді дуже добре допомагає годування лежачи. Якщо годування на боці не покращує ситуацію, спробуйте годувати дитину лежачи на спині, укладаючи його собі на живіт. Таке положення зменшує потік молока. Якщо у вас є час, то зцідите трохи молока перед годуванням. Але це не найперше, що ви повинні робити для поліпшення ситуації. Дитина може не тільки турбуватися через сильного потоку молока, а й вередувати, коли той слабшає. Якщо ви вважаєте, що дитина вередує через те, що молоко занадто повільно ллється, то спробуйте стиск грудей, щоб підтримувати потік на потрібному рівні. (Див. Стиснення грудей ) Все ускладнюється, якщо дитина неправильно прикладена до грудей. Правильне прикладання – запорука легкого годування груддю. Спробуйте дати штучну лактазу (фермент, який засвоює лактозу) 2-3 краплі перед кожним годуванням. Її можна купити без рецепта лікаря, але вона досить дорога і допомагає не завжди. Захисні накладки на соски можуть допомогти впоратися з ситуацією, але краще використовувати їх тільки в крайньому випадку, якщо нічого іншого не допомогло, хоча ви отримали хорошу допомогу. Цей спосіб – останнє, що ви можете спробувати зробити. Як саме останнє – замість того, щоб давати дитині суміш, давайте йому ваше зціджене молоко з пляшки.
3. Сторонні білки в молоці матері

Іноді білки з їжі матері можуть з’явитися в її молоці і вплинути на стан дитини. Найчастіше проблеми викликає білок коров’ячого молока. У деяких матерів в молоко потрапляють інші білки. Саме по собі те, що ці білки та інші речовини виявляються в молоці матері в більшості випадків аж ніяк не погано. Насправді, це добре, оскільки допомагає зменшити чутливість вашої дитини до цих речовин. Якщо у вас є питання, запитайте про це.

Намагаючись допомогти немовляті з коліками, його мати може прибрати з свего харчування молочні продукти, або якісь інші, але прибирати вона повинна тільки один вид продуктів за один раз. Молочні продукти включають молоко, сир, йогурт, морозиво, загалом, все те, що містить молоко. У разі якщо білок молока був змінений, наприклад, при випічці, то проблем бути не повинно. Якщо у вас є питання, запитайте про це.

Якщо усунення з дієти матері деяких харчових продуктів не допомагає, мати може спробувати почати приймати перед їжею по одній капсулі панкреатичних ферментів, які розщеплюють білки в кишечнику так, щоб вони не могли вбратися в кров і з’явиться в молоці.

ласка, зверніть увагу: Непереносимість білка молока не має ніякого відношення до непереносимості лактози – це зовсім інше. Крім того, мати, яка сама має непереносимість лактози, повинна продовжувати годувати грудьми свою дитину.

Що робити:

    Мати повинна прибрати з дієти всі молочні продукти на 7-8 днів. Якщо ніяких змін не відбулося, то мати може знову ввести молочні продукти. Якщо ситуація покращилася, то мати може почати повільно вводити молочні продукти в свою дієту, якщо вона їх зазвичай вживає. (Немає ніякої необхідності пити молоко, щоб виробляти молоко). Деякі немовлята не переносять абсолютно ніяких молочних продуктів у раціоні матері. Деякі частково переносять їх, частково – немає. Мати може дослідним шляхом дізнатися, яка кількість молочних продуктів вона може з’їсти без шкоди для дитини. Якщо ви турбуєтеся про те, чи вистачає вам кальцію, то кальцій міститься не тільки в молочних продуктах. 7-10 днів без молока не створять жодних проблем для вашого організму. Відомо, що годування грудьми захищає жінку від розвитку остеопорозу, навіть якщо вона не споживає кальцій в спеціальних добавках. Дитина отримає все, чого потребує. Мати повинна подбати, щоб не прибирати зі свого харчування все підряд. Кожен знає приклад, як чиїмось дитині ставало краще, коли його мати переставала їсти або капусту, або яловичину, або банани, або хліб… Так можна прийти до того, що в харчуванні жінки залишиться тільки білий рис. Наші дієти занадто складні, щоб знати напевно, що впливає на дитину.

Будьте терплячі, ситуація все одно стане краще, незалежно від ваших зусиль. Суміш – не рішення, але через постійної швидкості її потоку деяким дітям це дійсно допомагає. Але суміш – це не грудне молоко. Цим дітям стало б краще і в тому, випадку, якщо б їм давали з пляшки не суміш, а грудне молоко – через те, що потік молока був би постійним. Навіть якщо нічого не допомагає, то допоможе час. Дні і ночі можуть здаватися для вас вічними, але тижні пролетять швидко.

Питання? (416) 813-5757 (option 3) або drjacknewman@sympatico. ca. або моя книга Dr. Jack Newman’s Guide to Breastfeeding (В США вона називається T he Ultimate Breastfeeding Book of Answers ).

На копіювання і розповсюдження цієї статті не потрібно дозволу, за умови, що вона жодним чином не буде використана, якщо порушується Кодекс маркетингу замінників грудного молока

Зворотно до списку статей Дж. Ньюмен

Також:

  • немовля дрімає і смокче груди
  • чи можна давати дитині зціджене молоко
  • чому діти накидаються на груди при годуванні