Підготовка до УЗД черевної порожнини

Підготовка до УЗД черевної порожнини Підготовка до УЗД черевної порожнини

Ультразвукове дослідження черевної порожнини застосовується в діагностиці як гострих, так і хронічних захворювань внутрішніх органів. УЗД черевної порожнини може бути призначено лікарем при появі різких болів в області живота, при підозрі на апендицит, жовчнокам’яну хворобу та інші стани. УЗД черевної порожнини може проводитися і в профілактичних цілях у відсутність симптомів і свідчень для оцінки загального стану травної і жовчовивідної систем.

УЗД органів черевної порожнини включає обстеження печінки, селезінки, підшлункової залози, жовчного міхура і судин черевної порожнини. У дослідження також може бути включено УЗД нирок і лімфатичних вузлів заочеревинного простору.

Ультразвукове дослідження є дуже інформативним методом діагностики. УЗД черевної порожнини дозволяє комплексно обстежити стан внутрішніх органів і виявити новоутворення, запальні процеси, абсцеси, зміни структури, положення та розміру органів.

Підготовка до УЗД черевної порожнини

Якщо лікарем було призначено УЗД органів черевної порожнини, підготовка до дослідження повинна починатися за кілька днів. Підготовка до УЗД черевної порожнини має важливе значення, так як недотримання рекомендацій може утруднити діагностику і спотворити результати дослідження.

За два-три дні до УЗД черевної порожнини необхідно перейти на особливу дієту: виключити з раціону продукти, що сприяють підвищеного газоутворення. До таких продуктів відносяться: молоко, бобові, газовані напої, кондитерські вироби, квашена капуста, сирі овочі, свіжі фрукти, чорний хліб. Людям, страждаючим проблемами з травленням (метеоризм, запори), рекомендується в цей час приймати ферментні препарати, наприклад, мезим, фестал, Еспумізан. Деякі лікарі радять ввечері перед дослідженням прийняти активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10 кг маси тіла.

При необхідності провести УЗД черевної порожнини дитині, підготовка полягає також у дотриманні попередньої дієти. УЗД черевної порожнини проводиться натщесерце, тому і дітям, і дорослим не можна їсти протягом як мінімум шести годин перед проведенням процедури. Тому обстеження легше проводити вранці, до сніданку. Якщо обстеження проводиться пізніше і долає голод, можна з’їсти шматочок підсушеного білого хліба і випити кухоль несолодкого чаю.

Курити перед УЗД черевної порожнини строго забороняється, так як куріння може викликати скорочення шлунка та жовчного міхура, що може призвести до постановки невірного діагнозу. Дітям не можна давати жувальні гумки перед обстеженням.

У нашій базі 103 фахівця