Неумивакин Повноцінне харчування

Неумивакин Повноцінне харчування Повноцінне харчування і його складові

Для нормальної роботи організму необхідно близько 600 поживних елементів, які він в основному отримує з їжі. Харчування є повноцінним тільки в тому випадку, якщо воно містить всі необхідні елементи. Геронтологи рекомендують робити харчування повноцінним за рахунок включення в нього (крім відповідного віку кількості білків, жирів і вуглеводів) вітамінів, мінералів, амінокислот, а також харчових волокон для поліпшення травлення. Вони стверджують, що (при дотриманні помірності в їжі) це дозволяє продовжити життя на 25-40 відсотків порівняно з середньою тривалістю життя в РФ (підтверджується даними про тривалість життя людей в розвинених країнах).

Проте в даний час практично у кожної людини є труднощі в забезпеченні повноцінності свого харчування, що призводить до дефіциту життєво важливих елементів в організмі. Причинами є погана екологія, використання сучасних технологій обробки продуктів харчування, “вбивають” біологічно активні речовини в продуктах, стреси і т. д. Замість натуральних продуктів дуже багато людей їдять у великих кількостях шкідливу для здоров’я консервовану, рафіновану, смажену їжу, копченості та солодощі. У раціоні їх харчування порушений найважливіший баланс між поживними речовинами – багато жирів і вуглеводів і дуже мало рослинних волокон.

Таке харчування веде до порушень в кишкової мікрофлори, до процесів гниття і бродіння їжі з утворенням токсичних речовин, які всмоктуються в кров і поступово отруюють організм. У людини виникають «хвороби цивілізації». Це серцево-судинні захворювання; захворювання, пов’язані з обміном речовин; хвороби органів травлення, а також дисбактеріоз. Наслідок – висока смертність населення Росії.

Сьогодні практично кожна людина потребує відновлення норми споживання харчових волокон. мінералів і вітамінів. Зробити це за допомогою звичайних продуктів харчування, навіть дорогих, практично неможливо. З їжею людина отримує тільки близько 400 елементів. Для усунення виникає дефіциту рекомендується використовувати біологічно активні добавки (БАД) до їжі. Іншого реального шляху в даний час немає. Застосування БАД дозволяє швидко ліквідувати дефіцит поживних елементів, підвищити опірність організму, прискорити виведення з організму продуктів обміну речовин. У розвинених країнах такі добавки використовують до 85% населення, в Росії – менше 5%. Однією з причин такої ситуації є те, що в нашій країні люди мало поінформовані про БАД і побоюються їх приймати.

Тим часом, БАД – це концентрати натуральних природних речовин, які виділені з харчових і лікарських рослин, харчової сировини тваринного або мінерального походження . БАДи російського виробництва проходять тривалі випробування і Міністерство охорони здоров’я РФ рекомендує використовувати їх для індивідуалізації лікувального харчування хворих (наказ № 330 від 05.08.2003 р.). З метою забезпечення повноцінності харчування і профілактики різних захворювань їх можуть використовувати і здорові люди.

Більш докладно про повноцінне харчування жителі Москви можуть дізнатися на лекції співробітника Центру кандидата наук доцента А. В.Закурдаева або в його брошурі Шляхи оздоровлення. Практичні рекомендації.