Немедикаментозна корекція гормонального статусу

Немедикаментозна корекція гормонального статусу Немедикаментозна корекція гормонального статусу

Зміст

Що таке гормональний збій?

Ендокринні залози людського організму виробляють близько 70 гормонів . Нормальне співвідношення цих гормонів між собою забезпечує стабільність життєвих процесів здорового організму. Але варто збільшитися або зменшитися виробленні хоча б одного гормону, як виникає гормональне порушення (збій). Особливо часто відбувається гормональний збій у жінок при порушенні синтезу жіночих статевих гормонів.

Ознаки гормонального збою в жіночому організмі можуть бути різні: в першу чергу, це – порушення менструального циклу. Крім того, гормональні жіночі розлади можуть проявлятися:

    надмірним або недостатнім ростом волосся; недорозвиненням молочних залоз; раптовим збільшенням ваги; нервозністю, дратівливістю або депресивним станом; надмірною пітливістю; головними болями і багатьма іншими симптомами.

Причини виникнення гормонального збою у жінок

Крихкий жіночий гормональний баланс може бути порушений низкою факторів:

Гормональний збій виникає і в такі періоди життя жінки, як статеве дозрівання. вагітність, народження дитини і клімакс.

Методи лікування гормональних розладів

Звичайно, насамперед гормональні збої лікуються гормональними препаратами. Але в більшості випадків гормональний фон можна відновити і за допомогою немедикаментозних методів лікування, до яких відносяться:

    здоровий спосіб життя (достатній сон, рух на свіжому повітрі, ранкова зарядка, відмова від шкідливих звичок); правильне харчування (харчовий раціон з переважанням рослинних продуктів і рослинних жирів); вправи лікувальної фізкультури; фізіотерапія, в тому числі масаж; бальнеотерапія (ванни з різними мінеральними водами); санаторно-курортне лікування.

Харчування при гормональному збої

При порушенні гормонального статусу жінкам необхідно змінити свій щоденний раціон харчування. включивши в нього якомога більше рослинної їжі – овочів, фруктів, ягід, грибів. Справа в тому, що до складу цих продуктів входять фітоестрогени – речовини, що мають властивості, подібними з властивостями жіночих статевих гормонів.

Фітоестрогени містяться в бобових (горох. квасоля), в зернах і проростках пшениці. в цибулі. Є вони і в яйцях (курячих, перепелиних та ін.) Наприклад, омлет з цибулею і грибами – типово “жіноче” блюдо, що містить значну кількість фітоестрогенів.

При гормональних жіночих розладах, щоб нормалізувати вироблення організмом власних гормонів, необхідні продукти, що містять цинк і селен. До таких продуктів відносяться нежирне м’ясо (яловичина), свиняче сало, вівсяні пластівці, молоко, все листові овочі (салат, капуста. Кріп. Петрушка. Шпинат. Базилік. Крес-салат та ін), горіхи (арахіс. мигдаль. Фісташки) , гарбузове насіння, часник.

Рекомендується виключити з харчування (або обмежити до мінімуму) такі продукти, як цукор, мед, здобна випічка, кондитерські солодощі, шоколад. згущене молоко, картопля, м’ясо (свинина, гусятина, качатина), консерви, ковбаса, сосиски.

Якщо гормональний збій привів до різкого зростання ваги, схуднення досягається за допомогою гормональної (метаболічної) дієти.

Гормональна дієта

Ця дієта активізує синтез гормонів, що сприяють спалюванню жирів (тестостерон. адреналін. норадреналін) і гальмує вироблення гормонів, що викликають накопичення жиру в організмі (інсулін. естрогени).

Фази гормональної дієти:

1. Швидке і активне спалювання жирів (близько 2-х тижнів).

2. Стабільний рівень спалювання жирів (тривалість невизначена).

3. Підтримання ваги на досягнутому низькому рівні.

Для полегшення складання щоденного меню на різних фазах гормональної дієти всі продукти харчування розділені на 5 груп з різною кількістю балів. Чим вищий бал – тим сильніше відкладення жирів при вживанні даного продукту. І навпаки: продукти, віднесені до групи “0 балів” сприяють не відкладенню жирів, а їх спалюванню.

Також:

  • купити гормон росту мязів у львові в аптеці
  • схуднення із за гормонального збою може бути