У пошуках еліксиру молодості … – Жива їжа – Сайт про сироїдінні

 У пошуках еліксиру молодості… – Жива їжа – Сайт про сироїдінні У пошуках еліксиру молодості…

За останнє сторіччя тривалість життя людини збільшилася приблизно на 50%. Люди стали жити довше і виглядати молодше, ніж наші предки. Так може прагнення знайти рецепт еліксиру молодості не так наївно, як це може здатися на перший погляд?

Ось деякі статистичні дані щодо динаміки демографії Землі, які дозволять нам зрозуміти, якими темпами розвивається наша цивілізація. На світанку зародження людства в Африці було близько тисячі стоянок, в яких жили великі сім’ї. близько ста чоловік кожна. Ці цифри закріплюють суттєвий момент в історії людства. Адже виходить, що коли в нижньому палеоліті з’явився “людина уміла” Homo habilis . то чисельність його популяції була не більше ста тисяч чоловік.

Далі, вже на початку нашої ери, Палеодемографии оцінюють населення світу значенням близько сотні мільйонів чоловік, а на початку минулого століття на планеті проживало вже два мільярди людей.

Зараз у світі, де кожну секунду народжується 21 і вмирає 18 чоловік, населення Землі щодня збільшується на двісті п’ятдесят тисяч чоловік. Н ас вже сім мільярдів і приріст населення триває. Темп зростання настільки великий, що його стали розглядати як демографічний вибух, здатний потрясти планету.

Безперервне збільшення населення вимагає всезростаючої виробництва їжі, енергії та споживання мінеральних ресурсів, що неодмінно відбивається на лику Землі і стані біосфери. Вчені вже зараз “б’ють тривогу” з приводу екології нашої планети. Адже образ нестримного зростання населення, якщо його екстраполювати в майбутнє, призводить до тривожним прогнозам і навіть апокаліптичним сценаріям для глобального майбутнього людства.

За оптимального сценарію ООН наша цивілізація незабаром вийде на природний межа зростання населення Землі в одинадцять мільярдів чоловік – це той максимум, який може витримати біосфера і планета. Тобто, на певному етапі еволюція зацікавлена??вже не просто в збільшенні чисельності популяції людей, а в якісному розвитку фізіологічних, психічних та інтелектуальних властивостей людини. Чи не безконтрольне розмноження, а вдосконалення тіла, душі і розуму – ось те, чого чекає від нас еволюція і планета (. )

Історичні дані про середню тривалість життя людини дозволяють робити сміливі висновки про те, що людство молодшає, тобто біологічний вік людини істотно змінився. Якщо раніше наші пра-прапредки виглядали у свої 30-40 років глибокими стариками, то сьогодні, людина після тридцяти все також юний і душею, і тілом.

Відомо, що в кам’яному столітті середня тривалість життя складала близько двадцяти років, в Середні століття близько тридцяти років, а ось дані всесвітньої організації охорони здоров’я про сучасної вікової класифікації:

25 – 45 років – це молодий вік.

45 – 60 років – це середній вік.

60 – 75 років – літній вік.

75 – 90 років – це старечий вік.

90 і більше – це довгожителі.

З кінця XIX століття, коли середня тривалість життя становила 35 років, до кінця ХХ століття вона збільшилася до 70 – 75 років. Тобто тільки за останнє сторіччя – неймовірно швидко! – ми стали жити удвічі довше. Чи не правда, це виглядає вражаюче порівняно із зовсім недавнім нашим минулим.

Ще однією доброю новиною для нас є те, що зростання тривалості життя людини це заслуги не тільки науково-технічного прогресу і медицини. Це також плоди того внутрішнього, еволюційного розвитку, яке зазнали, як інтелектуальна, так і моральна сторона нашої цивілізації.

Так, негативні вікові зміни в тілі людині все ще відбуваються. Але зараз, у нас з вами з’являється все більше можливостей свідомо звернути процес старіння назад (. )

Що належить перемогти людині?

Не існує єдиного, хронологічно чіткого графіка старіння. Однак у цьому процесі спостерігається єдина закономірність. З віком більшість людей виявляють ряд змін як у зовнішньому вигляді свого тіла, так і в його роботі. Причому ці зміни стосуються не тільки одного фізичного тіла людини. Адже пам’ять, інтелект і психічна врівноваженість з роками, зазвичай стають тільки гірше. Такі вікові зміни, які відбуваються з людиною, іноді називають «непомітними» змінами. Однак після сорока років вони починають проявлятися з усією очевидністю.

Вікові зміни людини:

    Зниження життєвого тонусу. Постійне відчуття млявості і апатії. Погіршення зору і слуху. Ослаблення пам’яті і уповільнення швидкості мислення. Гіпертрофія жирової тканини. Втрата фізичної сили. Посилення випадання волосся, поява сивини, облисіння. Иссушение і витончення шкіри з наступним утворенням зморшок. Поява артриту та подагри обмежують рухливість людини і змінюють його ходу. Накопичення цілого спектру різних захворювань внутрішніх органів перешкоджають нормальній життєдіяльності людини.

Загалом, складається сумне і до болю знайоме кожному опис літньої людини.