Схуднення за допомогою води    &nbsp

 Схуднення за допомогою води   7 правил схуднення за допомогою води

Чи можна скинути вагу, якщо дотримувати правильний питний режим? Читайте 7 рекомендацій, як схуднути за допомогою води.

Олександр Тушкина / “Здоров’я інфо»

Американські вчені з Вірджинського політехнічного інституту в ході рандомізованого дослідження з’ясували, як вода допомагає позбутися зайвої ваги. Протягом кількох місяців дві контрольні групи дотримувалися різний питний режим: люди з першої групи випивали склянку води перед їжею, другу пили як звичайно. Після закінчення експерименту виявилося, що перша контрольна група в сумі втратила більше ваги.

Справа в тому, що вода є найважливішим елементом для функціонування організму. Ми на 2/3 складаємося з води. причому в самому твердому органі тіла, кістках, 22% води, в м’язах і мозку -75%, в крові – 92%, а в шлунковому соку – 99%. Без води були б неможливі найважливіші обмінні процеси, у тому числі енергетичні, в яких задіяний жир. Замучений спрагою людина не може ефективно працювати, так як зневоднені клітини гірше задіяні в енергообміну. При нестачі води і кисню глюкоза йде шляхом анаеробного гліколізу. У результаті утворюється молочна кислота і всього 2 молекули АТФ. При аеробному гліколізі, коли води і кисню достатньо, утворюється піровиноградна кислота і 8 молекул АТФ. Анаеробний гліколіз малоефективний, але саме цей процес стає єдиним джерелом енергії для м’язової клітини в стресовій ситуації. Крім того, мембрана клітини в умовах нестачі води гірше пропускає поживні речовини і викидає відходи життєдіяльності в лімфу.

Іншими словами, якщо ви п’єте достатньо води, то рівень вашого метаболізму прискорюється на 3%. А значить, ви на 3% швидше худнете. Непогано, так?

Також вода створює ілюзію ситості за рахунок наповненості в шлунку, і вам хочеться менше їсти. Часто багато хто плутає спрагу з голодом і біжать до холодильника. коли всього лише треба випити води. Це відбувається через те, що більшість людей п’є недостатньо. Причому чистої питної води. Чай, сік та інші «кольорові» напої містять занадто багато домішок, від яких організм очищає воду. Крім того, багато хто з напоїв мають сильну сечогінну дію, тобто виводять воду з організму.

Схуднення за допомогою води можливо, якщо ви будете дотримуватися простих правил.

Стакан до їжі . Випивайте склянку води за 20 хвилин до прийому їжі. Так ви гарантовано зменшите свій апетит і з’їсте менше їжі. Боб Грін, особистий тренер популярної американської телеведучої Опри Уїнфрі, радить пити воду за годину до прийому їжі.

Не пийте холодну воду . Віддавайте перевагу воді кімнатної температури. Вважається, що організм витрачає більше енергії на зігрівання і засвоєння холодної води, а жирна їжа загусає і гірше всмоктується кишечником. Насправді ж холодна вода може привести до ще більшого набору ваги. Холодна вода скорочує час знаходження їжі в шлунку до 20 хвилин. Ком переходить в кишечник, і ви знову відчуваєте голод. На цьому прийомі заробляють підприємства швидкого харчування, пропонуючи солодкі напої з льодом разом з гамбургерами.

Чай, кава? Воду, будь ласка! У Європі на столах в кафе зазвичай коштує графин з питною водою або її подають перед основною стравою. У Росії це практикується тільки в хороших ресторанах. Якщо ви харчуєтеся поза домом, просите стакан питної води. Так ви принесете користь не тільки своєму здоров’ю, але й гаманцю, так як вартість напоїв часто сильно завищена.

Скло замість пластика. Віддавайте перевагу воді в скляному посуді або пийте кип’ячену воду. Вода в пластикових пляшках шкідлива для здоров’я через хімічної сполуки бісфенол А. Бісфенол особливо активно переходить у воду при нагріванні. Речовина негативно впливає на серцево-судинну систему і репродуктивні органи.

Несмачна вода. Якщо вам не подобається смак чистої води, спробуйте трохи поліпшити його, додавши свіжий сік лимона, лайма чи апельсина. Просто вичавіть в ємність фрукт і насолоджуйтеся новим смаком. Пам’ятайте, що в пакетированном соку дуже багато цукру. тому його слід розбавляти чистою водою.

Скільки вішати в літрах? Пам’ятайте, що питна норма для всіх людей різна. Традиційні «8 склянок води в день» не підійдуть для жінки середніх років, що вийшла на пробіжку в задушливий день. Пийте, коли вам хочеться.

Газована, сер. Пийте звичайну воду. Газована вода насичується за допомогою сатуратора вуглекислим газом, який позначається на упаковці як E290. Сам по собі вуглекислий газ не шкідливий, але він викликає відрижку, здуття живота і гази. Деякі дослідження вказують на зв’язок між вживанням газованої води і утворенням каменів в нирках.