Лікування щитовидної залози і дієта

Лікування щитовидної залози і дієта Лікування щитовидної залози і дієта

Наш організм працює як єдиний складний механізм. Порушення діяльності навіть одного, на перший погляд, не життєво важливого органу, призводить до порушення роботи всього механізму – нашого організму. Це цілком можна застосувати до щитовидній залозі. Багато попустітельскі ставляться до здоров’я цього органу, не віддаючи собі звіт в тому, що від правильної роботи щитовидної залози залежить дуже багато.

Щитовидна залоза – це орган, розташований в передній частині шиї, зовні нагадує щит, звідки і відбулася її назва. Вона виробляє гормони, що беруть участь у процесах синтезу білків, жирів і вуглеводів, а також у забезпеченні клітин кальцієм. Щитовидна залоза є найважливішою ланкою ендокринної системи людини. Від неї залежить обмін речовин і стан багатьох органів і систем нашого організму.

Здоров’я щитовидної залози залежить від повноцінного забезпечення йодом. Правильне харчування також грає не останню роль у профілактиці та лікуванні захворювань щитовидної залози. Лікування щитовидної залози неможливо без застосування спеціальних дієт. Склад дієти, її тривалість залежать від захворювання та його тяжкості, а також від індивідуальних особливостей організму хворого.

Одним з поширених захворювань щитовидної залози є гіпотиреоз. Це захворювання характеризується зниженою секрецією таких гормонів як трийодтиронін і тироксин. За їх вироблення якраз і відповідає щитовидна залоза. Зниження їх секреції мо6е бути викликане дефіцитом йоду, одержуваного організмом, поганим харчуванням, постійними стресами, постійним або частим впливом електромагнітного випромінювання та рядом інших факторів. Результатом гіпотиреозу є порушення діяльності ендокринної системи та обміну речовин. В організмі накопичується рідина, виникають набряки. Порушується обмін жирів і холестерину, що призводить до його накопичення в судинах кровоносної системи і виникнення холестеринових бляшок і тромбів. Людина, що страждає на гіпотиреоз, погано спить, швидко втомлюється, відчуває слабкість і часто впадає в депресію. Крім того, спостерігаються порушення серцевої діяльності, різке підвищення маси тіла, сухість шкіри і ламкість волосся, зниження статевого потягу.

Лікування щитовидної залози при гіпотиреозі засноване на компенсації відсутньої кількості гормонів, нормалізації кількості йоду в організмі, відновленні функції залози, а також підтримці організму і відновлення обміну речовин.

Обов’язковим елементом лікування гіпотиреозу є дієта. Лікувальне харчування направлено на зниження холестерину, зменшення кількості споживаних жирів і вуглеводів. Дієта сприяє нормальній діяльності шлунково-кишкового тракту. Різко зменшується кількість кухонної солі та добової норми рідини, щоб уникнути набряків. Кількість жирів обмежується десятьма-двадцятьма відсотками від фізіологічної норми. Кількість вуглеводів також знижується до трьохсот грам в день. Кількість білків має становити близько сімдесяти грам. Головний наголос робиться на морепродукти, багаті йодом, а також овочі і фрукти, багаті клітковиною.

Слід нагадати, що дієти призначаються індивідуально, з урахуванням багатьох факторів. У зв’язку з цим, для лікування щитовидної залози та профілактики її захворювань, для призначення курсу лікування або профілактики, в тому числі і дієти, зверніться до фахівця. Тільки лікар зможе правильно поставити діагноз і призначити лікування.

Цікава стаття? Поділіться з друзями: