Клітковина допоможе схуднути

Клітковина допоможе схуднути Клітковина допоможе схуднути

Останнім часом часто можна почути, що клітковина допомагає схуднути. Давайте розглянемо, що таке клітковина, яка її користь, і які продукти харчування містять клітковину.

Отже, клітковина або харчові волокна – це сама груба частина рослинних клітин, вона являє собою сплетіння рослинних волокон, з яких і складаються листя капусти, шкірка злакових, бобових, насіння, фруктів і овочів. Ці харчові волокна складаються з полісахаридів (целюлоза, геміцелюлоза, пектини, камеді, слизу) і лігніну, які практично не перетравлюються травною системою людини.

Так чому ж так корисна клітковина, і чи допоможе вона походить?

Клітковина – це один з найважливіших компонентів правильного харчування. Чим довше їжа затримується в травній системі, тим більше часу потрібно для її виведення, а клітковина прискорює процес виведення залишків їжі з шлунково-кишкового тракту. Потрапляючи в шлунок, клітковина набухає і набуває сорбирующие властивості, і тим самим сприяє очищенню організму від токсичних речовин і шлаків, знижує рівень холестерину, уповільнює всмоктування цукру після прийому їжі.

Раціон харчування, збагачений клітковиною, активно застосовується в профілактиці та лікуванні багатьох розладів і захворювань, наприклад, цукрового діабету, дисбактеріозу, ожиріння, геморою.

Дефіцит харчових волокон підвищує ризик розвитку захворювань кишечника!

Клітковина знижує апетит, створюючи відчуття наповненості шлунку. Для бажаючих позбутися надлишкової маси тіла, клітковина просто незамінна. Вона не спалює жир, а впливає безпосередньо на саму причину – порушення обміну речовин.

Добова норма клітковини становить 25 г

Більшу частину клітковини ми отримуємо, вживаючи в їжу овочі та фрукти. Якщо немає можливості з’їдати потрібну кількість фруктів і овочів, недолік клітковини можна поповнювати рослинною клітковиною у вигляді харчових добавок, які продаються у всіх маркетах.

Обов’язково при прийомі клітковини потрібно збільшити кількість випивається води від 0,5 до 1 літра в день, інакше можуть посилитися запори. Тривалий прийом і в значних кількостях (35-40 г на день) харчових волокон призводить до втрати вітамінів і мікроелементів, тому рекомендується приймати вітамінні комплекси з мікроелементами. Намагайтеся клітковиною не зловживати!

І все ж клітковина дуже ефективна в боротьбі за струнку фігуру, вона допомагає нашому кишечнику очищатися, тому вживати її потрібно, але, враховуючи перераховані вище недоліки, обов’язково дотримуватися правил:

    підвищувати кількість клітковини в щоденному раціоні поступово; пити більше води; урізноманітнити раціон продуктів, що містять клітковину.

У яких продуктах міститься клітковина