Кислотно-лужна дієта: меню на тиждень, продукти, відгуки

Кислотно-лужна дієта: меню на тиждень, продукти, відгуки. Лужна дієта – відновлюємо кислотно – лужний баланс Зміст статті:

Лужна дієта сприяє схудненню і загального оздоровлення організму

Лужна (алкалиновая) дієта була розроблена з метою досягнення оптимального кислотно – лужного балансу поживних речовин в організмі людини, яка дозволяє нормалізувати процес обміну, проконтролювати апетит і забезпечити регулювання ваги.

Важливість оптимального кислотно – лужного балансу в організмі ^

Організм людини – це дуже складний біологічний механізм, в якому протікає безліч процесів, прямо пов’язаних із збереженням його життєдіяльності. Це пов’язано з підтриманням постійної температури тіла, артеріального тиску, дотримання балансу рідин і багатьма іншими факторами.

Для того, щоб ці процеси зберігали відносну сталість, були здатні протистояти зовнішнім змін середовища і не приводили до збоїв роботи систем, організм має властивість гомеостазу. А одним з його найважливіших показників, крім усіх інших, є кислотно – лужний баланс .

Його суть полягає у здатності організму приєднувати до себе або, навпаки, віддавати атоми водню. Речовини, що забирає його, називають лугами, а віддають – кислотами. А для того, щоб жива істота мала право на здорове існування, в ньому має бути дотримано правильне співвідношення цих елементів.

Обчислюється кислотно-лужний баланс показником pH, який в нормі у людини становить 7,35 – 7,45 одиниць, причому для організму вкрай важливо утримувати ці цифри в цих чітко позначених рамках. Будь-які, навіть незначні зміни в даному рівновазі призводять до порушення всіх протікають всередині людини біохімічних процесів і його хвороби або навіть смерті. Зсув кислотності в ту чи іншу сторону може мати різні наслідки.

Так, підвищена кислотність порушує синтез колагену. При закислении суттєво погіршується транспортування кисню до тканин і органів і припиняється засвоєння важливих мінералів. В цілому ацидоз (підвищена кислотність) сприяє:

  прискореному розмноженню вірусів, паразитів і бактерій; набору ваги; розвитку цукрового діабету; утворенню каменів в сечовому міхурі і нирках; розвитку онкозахворювань; нервової збудливості; крихкості кісток та ін

Знижена кислотність, або надмірне защелачивание також небажані. Луг сприяє нейтралізації кислоти, але коли розвивається її надлишок (так званий алкалоз), то це може давати не менш серйозні ускладнення:

  погіршення засвоєння мінеральних речовин і токсикация крові; розвиток дерматологічних захворювань; порушення функцій печінки; розвиток алергій; поява проблем з ШКТ.

защелачиванию організму відбувається, загалом – то, досить рідко і викликається в основному надмірним вживанням ліків, що мають у своєму складі луг. А ось підвищена кислотність – явище досить часте. Про появу даних збоїв можуть свідчити наступні симптоми:

  млявість, втома; постійна знижена температура тіла, відчуття мерзлякуватості і ознобу; поява нездорового кольору обличчя – сірого, блідого або жовтуватого; розвиток вугрової висипки, поява почервоніння й сухості шкіри; порушення в роботі шлунково-кишкового тракту; порушення маси тіла; поява болю в м’язах.

Реагувати на закислення починають всі системи організму. З’являються запалення сечостатевих шляхів, спазми і болі в шлунку, часті захворювання дихальної системи, скачки артеріального тиску. Емоційний стан людини також починає характеризуватися підвищеною дратівливістю і нервозністю, настрій відрізняється смутком і депресією.

Для самостійного визначення кислотно – лужного балансу можна використовувати всім відому лакмусовий папірець. На неї капають слину, і якщо папірець червоніє, це свідчить про відхилення в кислу сторону, якщо синіє – в лужну.

Що впливає на кислотність?

  продукти харчування – всі вони діляться на лужні і кислотні; напої – вода бере участь в утворенні кислотно – лужного балансу; рух і навантаження – в помірних кількостях вони допомагають звільнятися від надлишку кислот.

Для підтримки життєдіяльності організму необхідно споживати ощелачівающіх продуктів більше, ніж окислюють – їх співвідношення в нормі приблизно має становити 70. 30 або навіть 80. 20.

До кислотообразующим продуктам харчування відносять:

  білкова їжа – риба, морепродукти, м’ясо, сири, яйця; сир і йогурти; натуральна кава; зернові; бобові; цукор і субпродукти; макарони; кондитерські вироби; масла; лимонад; алкоголь; консерви; насіння і горіхи; крохмаль і ін

В ощелачівающіх продуктах міститься багато води. Це:

В основному всі фрукти і багато овочі відносяться до залужнюючих продуктам харчування, а білки – до кислотних. Існують також і нейтральна їжа – молочні вироби, вершкове і рослинне масла.

Лужна дієта: фази і меню на 3 тижні ^

Лужна дієта дозволяє нормалізувати кислотно – лужний баланс в організмі, що у свою чергу позитивно позначається на роботі всіх її органів і регулюванні ваги в тому числі. Раціон в цій дієті розрахований на три тижні, система живлення має три основні фази, кожна тривалістю в сім днів.

Перша фаза

Для неї характерна активна перебудова організму і його очищення. У цей період можлива поява нездужань і фізичного дискомфорту. На першому тижні вага втрачається дуже швидко, особливо якщо цьому сприяють фізичні вправи.

Меню в першій фазі наступне:

  сніданок: соєве молоко або натуральний йогурт, фрукти з низьким глікемічним індексом – яблука, груші, персики; обід: запечене м’ясо птиці, овочевий салатик або овочевий суп; полудень: соєвий йогурт; вечеря: тушкована риба, зелені овочі, натуральний йогурт.

У перший тиждень дієти в меню слід максимально обмежити вживання хліба, сиру, вершкового масла, алкоголю.

Друга фаза

У цей період відновлюється співвідношення кислот і лугів. Ідуть і фізичні нездужання, втома, зникає тяжкість в шлунку.

Меню приблизно таке:

  сніданок: йогурт або соєве молоко, фруктові або овочеві соки, фрукти; обід: овочевий супчик; полудень: соєвий йогурт; вечеря: зелені овочі, сир тофу. Виключені: хліб, солодощі, алкоголь.

Третя фаза

Третя фаза спрямована на підтримку досягнутого мінерального балансу. Для закріплення результату дуже важливо вживати лужну їжу. До ранкового прийому їжі необхідно додавати цільнозерновий хлібець і мінеральну воду, а також білкові продукти протягом дня.

Меню може бути наступним:

  сніданок: паровий омлет, фрукти, соєвий йогурт; обід: овочеві салати і супи, страви з риби, м’яса або птиці; полудень: шматочок гіркого шоколаду, фрукти; вечеря: запечена біла риба, свіжі овочі.

Ця фаза за бажанням може бути продовжена, але не більше ніж до 12 днів.

Радимо також ознайомитися зі статтею Зелена дієта.

Результати, корисні поради та відгуки про кислотно – лужної дієті ^

Результати лужної дієти говорять про те, що вона не належить до швидкодіючим методикам схуднення, на ній вага йде в основному тільки в перший тиждень дотримання – приблизно 3 – 4 кг за тиждень. Далі спад ваги становитиме не більше 1 кг за сім днів. Ця система харчування спрямована переважно на оздоровлення організму і нормалізацію обміну речовин.

Крім схуднення, при дотриманні призначеного раціону харчування можна також досягти наступних приємних результатів:

  поліпшення травлення; підйому тонусу шкіри; підвищення концентрації, пам’яті, уваги; поліпшення настрою; підвищення енергії.

За відгуками тих, що худнуть, лужна дієта дуже приємна, так як не вимагає жорсткого контролю споживання продуктів і не викликає почуття голоду. Абсолютних протипоказань у неї немає, але, як і будь-які дієтичні програми, не можна її дотримуватися лише людям похилого віку та дітям – у цих категорій населення вимоги до складу їжі особливо суворі. А консультація лікаря при зміні системи живлення ще нікому не зашкодила.

З обережністю слідувати алкалинової дієті потрібно:

  людям з гострою та хронічною нирковою недостатністю; хворим на ішемічну хворобу серця.

Кислотно – лужна дієта дуже улюблена багатьма голлівудськими знаменитостями. Особливу популярність придбала лужна дієта Вікторії Бекхем. Вона почала їй слідувати за рекомендацією книги Коррет і Едсон Honestly Healthy Alkaline Programme. Рецепти, узяті з даного видання, стали для Вікторії основними компонентами меню. Складність полягає лише в тому, що тут зосереджені в основному вегетаріанські страви, але ця проблема є цілком вирішуваною.

Загальновідома також дієта Кірстен Данст, основним принципом якої став поділ продуктів на кислотообразующие і защелачівает. В основу раціону лягли салати, овочі, фрукти, нежирні йогурти, хліб з цілісного зерна, варені крупи, відвари трав. Найбільш корисними вважаються лимони, кавун, а також кайенский перець. Прекрасно очищають кишечник смузі та соки.

Кірстен Данст не тільки надає значення збалансованості харчування, але також активно займається спортом. Це дозволяє їй завжди залишатися красивою та веселою. Відомо також, що шанувальниками алкалинової дієти є Дженніфер Еністон і Гвінет Пелтроу.

Рекомендуємо також подивитися пізнавальний відео ролик з корисними порадами фахівців – дієтологів про трьох найкращих розвантажувальних днях, що допомагають швидко і ефективно схуднути:

Також:

 • кислотно лужный баланс -это