Інтерв’ю Катерини Мірімановой. Її дієта і система Мінус 60. Книга, рецепти і відгуки читачів | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів

Інтерв’ю Катерини Мірімановой. Її дієта і система Мінус 60. Книга, рецепти і відгуки читачів | Схуднення – Поради та інтерв’ю дієтологів Як виглядає дієта Катерини Мірімановой? Ми запитали у неї самої.

Коли я вирішила написати про правила схуднення, на думку відразу прийшла історія Каті Мірімановой. Ми познайомилися з нею на зйомках програми «Народний лікарський порадник». У студію увійшла красива, струнка дівчина. Дивлячись на неї, неможливо було повірити, що ще два роки тому вона важила 120 кілограмів!

Все, що Катя розповідала, здавалося дуже простим, і я б ніколи цьому не повірила, якби не особистий приклад і величезне число послідовниць, які худнуть саме по її методиці Система мінус 60. Сьогодні знаменита Катерина Мириманова у нас в гостях, і я готова поставити їй запитання.

Катя, багато жінок, у яких зайву вагу 20 кілограмів і вище впадають у відчай. Вони не вірять, що можна схуднути. Ти скинула 60 кг. Порадь, з чого почати?

Головне – вірити, що все вийде з самого початку. Не допускати взагалі ніяких сумнівів. Не потрібно глобально підходити до питання. Не намагайтеся сісти на голодну дієту на все життя, оптимізм в таких ситуаціях тане дуже швидко. Набагато краще робити щось в напрямку фігури своєї мрії кожен день. Нехай це буде невелике, але щоденне зусилля. Таким чином, ви виробляєте підсвідому установку на зниження ваги. І ще – постарайтеся зробити цей процес приємним. Худніть весело, а не з похмурим обличчям.

Є думка, що достатньо сісти на дієту і вага піде. І чим жорсткіше дієта, тим краще буде результат…

Ні. Саме тому ми раз за разом відновлюємо схуднення. Організм – це розумна, збалансована машина, яка не терпить знущань над собою. Тому чим суворіше дієта, тим імовірніше зрив, і подальший ще більший набір ваги. Відмовлятися ні від чого не можна, їсти можна і потрібно все, причому в нормальних кількостях. Просто робити це потрібно в правильний час. Недарма кажуть «Всьому свій час».

Один і той же продукт, з’їдений в різний час доби буде по різному відбиватися на вазі. Наприклад, вранці торт можна, а ввечері вже не можна. Що ж робити, якщо дуже хочеться? Спробуйте такий трюк: відкладіть блюдо до ранку. Два варіанти розвитку подій – або ви з’їсте його до 12 дня, але це буде безпечно для вашої талії, або вам його зовсім не захочеться. І так можна чинити з усіма продуктами. Головне – формувати нові звички в їжі.

Відкласти торт? Це легко сказати, але складно зробити. І ось ще шоколад – важлива частина раціону багатьох жінок. Ви теж пожертвували цим заради краси? Або можна їсти всі ці смаколики і худнути?

Я нічим не жертвую! Ем пиріжки, тістечка, цукерки, шоколад. Але якщо я їм шоколад, то тільки темний. І від молочного краще відмовитися зовсім, в ньому багато цукру. Але зовсім виключати шоколад не потрібно! Справа в тому, що чим довше ви відмовляєтеся від улюбленого продукту, тим сильніше вам його хочеться. Солодке потрібно їсти на сніданок, причому в тих кількостях, в яких вам цього хочеться. З однією умовою вечерю повинні бути приблизно рівними за обсягом, тому не намагайтеся з’їсти відразу цілий торт, подумайте, що така ж кількість доведеться з’їсти вдень і ввечері. Це головна умова для гармонійного схуднення. Згодом вам потрібно буде менша кількість їжі. Але починати ви можете зі свого звичного об’єму.

А ви використовуєте бідобавкі та чаї для схуднення?

Ні. Я категорично проти будь-яких БАДів, бо вважаю, що абсолютно безпечних серед них немає. Ми не знаємо, як організм відреагує на ту і чи іншу добавку, траву. Потрібно досконально знати стан свого організму, а цим, на жаль, похвалитися може не кожен. Та й хто може відповідати за якість добавок, які сьогодні продаються на ринку? Це дуже серйозний і важливе питання. Тому щоб уникнути непередбачених реакцій, від алергії до серйозних ускладнень, я не застосовую ніякі спеціальні засоби для схуднення і іншим теж не раджу. Але це все дуже індивідуально. Хтось п’є чаї, і їм допомагає. Головне, щоб все було на користь.

Поділіться, які ваші основні правила схуднення?

Правило № 1

Обов’язково снідайте, щоб запустити всі обмінні процеси в організмі.

Правило № 2

Прийомов їжі повинно бути три: сніданок, обід і вечерю. І. як я вже говорила, вони повинні бути приблизно рівні за обсягом і насичуваності.

Правило № 3

Останній прийом їжі потрібно поступово пересунути на 6:00 вечора. Але якщо ви лягаєте спати дуже пізно, то пізню вечерю можливий. І все ж намагайтеся не їсти за три-чотири години до сну. Дотримуючись цього правила, ви швидше побачите результати своїх зусиль.

Правило № 4

Важливо те, що ви їсте до 18:00. Деякі продукти, наприклад, картоплю, макарони, не можна змішувати в обід з м’ясом, які те зовсім виключаються з раціону після 12 годин дня. Ви можете самі скласти оптимальний для себе список продуктів або страв, які можете їсти на вечерю. А на сніданок вам дозволено все! Це ваше времяJ

Правило № 5

Не забувайте про фізичні вправи та доглядом за шкірою. Навіть п’ять хвилин в день присвячених собі здатні творити дива з вашою фігурою. Начините з легких вправ, які не викликатимуть у вас відчуття роздратування або опору. У процесі зниження ваги важливо зберігати позитивний настрій. А якщо ви бігаєте через огиду, боюся, це не принесе вам користі.

І головне правило «ЯК ЗНОВУ НЕ набрати вагу?»

Не сидіти на дієтах. Тому що набирають вагу ті, хто худне драконівськими методами. Ті ж, хто поступово переходить до здорового способу життя, яким по суті своїй є «Система Мінус 60», набір ваги після схуднення не загрожує, адже вони назавжди перебудували свій організм на новий лад.

Дорогі читачки, не знаю, чи підійде метод Мерімановой всім вам, але особисто у мене він викликає довіру. По-перше, в системі “мінус 60” немає насильства над організмом. А одне з головних правил натуротерапии – все робити відповідно до потреб організму. А по-друге, Мириманова не закликає вас приймати таблетки, добавки, спеціальні настої для схуднення, до яких я ставлюся дуже скептично. Але про це в одній з моїх наступних нотаток.

Евангелина Полів спеціально для