Грудне вигодовування і коліки | Здоров’я новонародженого | Новонароджений | – офіційний сайт журналу “Щасливі батьки”

Грудне вигодовування і коліки | Здоров’я новонародженого | Новонароджений | – офіційний сайт журналу “Щасливі батьки” Грудне вигодовування і коліки

«Годую свою дитину грудьми з народження. Ще, коли була вагітною, начиталася прихильників грудного вигодовування, мовляв, не буде проблем з коліками. Але вони є! У чому ж підступ? Що я роблю не так? »Подібне питання від молодих мам – не така вже рідкість. І нічого дивного: дитячих кольок не уникнув практично жоден малюк. Тим не менш, є причина, щоб зробити свій вибір саме на користь годування груддю.

Грудне молоко унікальне за своїм біологічним складом і забезпечує дитину всіма поживними речовинами, в тому числі, незамінними амінокислотами, молочними білками і залізом. Крім цього, в грудному молоці містяться імунологічні і біологічно активні речовини, яких немає в дитячих поживних сумішах промислового виробництва, і які забезпечують захист від мікробних і вірусних інфекцій.

Науково і практично доведено, що грудне молоко краще засвоюється, а імуно-та біологічно активні речовини, що містяться в молоці можуть сприяти адаптації та розвитку кишечника новонародженого. А кишкові кольки – це і є побічний продукт поступової адаптації шлунково-кишкового тракту новонародженого до їжі. Крім цього, доведено, що грудне молоко набагато легше засвоюється.

При годуванні сумішами більше, ніж при грудному вигодовуванні, ймовірність розвитку кишкових кольок у дітей. Особливо в період формування травного тракту дитини мама повинна сприяти гладкості цього процесу, а не його отягощению – для дитини і для себе. Вже доведено, що при грудному вигодовуванні інтенсивність і частота дитячих кольок істотно менше, ніж у дітей-штучників.

При цьому, мамі слід стежити за тим, щоб дитина правильно прикладався до грудей, не захоплював повітря при ссанні. При годуванні потрібно стежити і за тим, щоб малюк правильно відригують, під час і після прийому їжі. Все це допомагає позбутися непотрібних газів у травному тракті, і, отже, уникнути занепокоєння, плачу і поганого сну малюка. Після прийняття їжі дитини потрібно обов’язково потримати у вертикальному положенні (“стовпчиком”), а після – укласти в ліжечко або шезлонг. Не слід його качати без потреби, щоб зайвий раз молоко не «струшувати» у його животику.

Звичайно, всі ці заходи не дають стовідсоткової гарантії відсутності кольок у малюка . особливо в перші три місяці, що вважаються адаптаційними. У цьому випадку педіатри рекомендують виконувати певні вправи для видалення повітря: підтягування колін до живота, масаж живота за годинниковою стрілкою. Однак для того, щоб оперативно впоратися з нападом кольок, краще використовувати терапію . рослинні чаї або лікарські засоби на основі симетикону, такі як Саб Симплекс і Еспумізан. Обидва препарати представляють собою рідку форму, назначаемую дитині у вигляді певної кількості крапель. Дія симетикону можна описати на прикладі Саб Симплексу. Потрапляючи в шлунок, краплі цього препарату сприяють руйнуванню бульбашок газу – головних винуватців кольок. Препарат не впливає на роботу шлунка і кишечника, не всмоктується і виділяється з організму в незмінному вигляді. Достовірно доведено, що він не викликає побічних реакцій. Його можна застосовувати без шкоди, в тому числі і тривало.

Важливо пам’ятати, що Саб Симплекс та інші препарати симетикону краще давати під час кольок, а не для їх профілактики. Кращою профілактикою від дитячих кольок було і залишається правильне грудне вигодовування.

Джерело фотографій: Thinkstock.