Гречка з кефіром для схуднення. Дієта. Як правильно готувати гречку

Гречка з кефіром для схуднення. Дієта. Як правильно готувати гречку. Гречка з кефіром для схуднення

Запитайте думку дієтологів про властивості звичайної гречаної крупи – і у відповідь почуєте самі чудові відгуки. Поцікавтеся їх думкою про натуральне кефірі – і знову почуєте самі добрі слова. Дійсно, цінність обох продуктів для здоров’я людського організму та позбавлення від непотрібних кілограмів давно і широко відома. А якщо з’єднати чудові якості цих продуктів? Давайте дізнаємося, все про гречку з кефіром в єдиній програмі для схуднення.

Дієтична користь гречки для схуднення

Фахівці дружно відзначають важливе для схуднення властивість гречаної крупи – низький рівень вмісту вуглеводів. Зате в її складі міститься значна кількість білка, необхідних амінокислот, цінних мікроелементів – магнію, заліза, фосфору, калію, йоду. Гречка виступає для нашого організму прекрасним джерелом вітамінів з групи В, особливо В1 і В6. Крупа є обов’язковим компонентом багатьох лікувальних дієт, оскільки допомагає відновленню при лікуванні від анемії, хвороб печінки, гіпертонії. Не можуть обходитися без неї діабетики. Компоненти крупи додають міцність судинах, і позбавляють від небезпеки інсультів. Регулярне вживання гречки забезпечує здоров’я і привабливість шкірі і волоссю. Гречана клітковина активізує перистальтику нашого кишечника, і його функціонування приходить в норму.

Ядра гречки здатні наситити організм більшістю елементів, необхідних для його повноцінної роботи. Тому гречана монодієта для схуднення вважається однією з найкомфортніших для нашого організму.

Корисні якості кефіру

Кисломолочний напій, що виходить шляхом введення в молоко спеціальних грибків, відомий своїми поживними властивостями. Основа кефіру – молоко, особливо свіжіше, непастеризоване, містить у своєму складі білки, вуглеводи, легкозасвоювані ліпіди, хороший набір мікроелементів і вітамінний комплекс. Продукт широко застосовується в лікувальному харчуванні, і оскільки забезпечує регулювання роботи шлунка, потім кишечника, покращує роботу нашої печінки, м’яко діє на сечовивідну систему. Значна кількість кальцію в активній формі робить продукт незамінним для дітей та людей, що мають проблеми з серцем і судинами.

Щоденний келих кефіру перед нічним відпочинком забезпечує своєчасне виведення залишків їжі, заспокійливим чином діє на нервову систему, нормалізує сон. Дія кисломолочних бактерій зупиняє гнильні процеси в шлунку і кишечнику, не дозволяє накопичуватися токсинів в організмі, сприяє виведенню шлаків.

Гречка і кефір для схуднення

Що особливого в цьому поєднанні продуктів, крім суми їх корисних властивостей? Вживання кефіру з особливим чином приготованої кашею з гречки забезпечує наш дорогоцінний організм всіма необхідними мікроелементами. Тобто тут ми уникаємо порушення балансу мікроелементів і вітамінів. Ми отримуємо практично всі поживні речовини, необхідні нам для підтримки працездатності. Фахівці вважають гречано-кефірну дієту найбезпечнішою для худне людини.

Об’єднання гречки з кефіром в дуеті дозволяє подолати індивідуальні бар’єри зниження ваги. Відомо, що кожна людина на одному з продуктів здатний скинути строго певну кількість кілограм, а подальше схуднення йде дуже повільно і вимагає докладання значних зусиль. Кефір з гречкою конкретним організмом сприймається по-різному, і тому мають різні терміни активної дії. Продукти-компаньйони змусять організм худнути довше. Відповідно, ваша тонка талія швидше позбутися від жирової подушки.

Ця унікальна дієта хороша для людини, що має на роботі значні інтелектуальні або фізичні навантаження, оскільки вона зберігає працездатність на весь день.

Дієта на гречці з кефіром для схуднення

Дієтологи дозволяють особливим чином приготовлену гречку їсти без кількісних і часових обмежень. Це зовсім не означає, що ви можете жувати її з ранку і до вечора. Найбільш розумний підхід – визначити час п’яти чи шести сеансів прийому їжі протягом дня. Тоді і порція виявиться невеликий (грам 100 або 150), і ніякого голоду ви не відчуєте.

Обсяг кефіру, який дозволяється випити протягом дня, обмежується 1 літром. Набуваємо кисломолочний напій з показником жирності 1%. По харчових правилам його слід випивати перед основною стравою за півгодини, або через той же час після його вживання. У нашому випадку на цій схемі ніхто не наполягає. Можна одночасно їсти кашу і пити невеликими ковточками кефір, або вилити кефір прямо в миску з гречкою.

Тривалість дієти варіюється від семи днів до кількох тижнів. Перші два дні настійно рекомендується провести тільки на кефірі та распаренной гречці. У наступні дні до раціону дозволяється додавати трохи найсвіжіших овочів (редис, дайкон, огірки) і зелень. Щоб забезпечити головний мозок глюкозою, дозволяється з’їдати по кілька штучок чорносливу або кураги. Протягом всієї дієти як напоїв вибираємо воду, зелений чай без ароматизаторів і добавок.

Ефект схуднення проявляється вже на другий день – з організму активно йде надмірна волога, з кишечника видаляються всі скупчилися неперетравлені залишки. Приблизно з четвертого дня починають зменшуватися в обсязі жирові складки. А за 14 – 15 днів можна легко втратити від 5 до 8 кілограм ваги.

Як правильно готувати гречку

Підготовка гречаної крупи для вживання тут має свої особливості. Крупу ядриця не варять, а створюють умови для напреванія.

Гречку купуємо світло-коричневу, з цільними зернятками. Така крупа зберігає свої властивості в повному обсязі. Порцію крупи перед приготуванням перебираємо і позбавляємо від частинок сміття. Промиваємо зернятка від пилу. Тепер приступаємо до процедури приготування. Чисту крупу в мисці обшпарюємо киплячою водою, і тут же рідину зливаємо. Тепер гречку переміщаємо в ємність, де відбуватиметься основний процес термічної обробки – в каструлю з потовщеними стінками або термос. Зернятка знову заливаємо скипіла водою. Зразкова пропорція: на чашку гречи – півтори чашки води. Каструлю додатково вкутуємо, термос просто щільно закриваємо. Кашу можна їсти вже через годину.