Годування кастрованих котів і стерилізованих кішок – Стаття Харчування кішки / Likar. INFO

Годування кастрованих котів і стерилізованих кішок – Стаття Харчування кішки / Likar. INFO Годування кастрованих котів і стерилізованих кішок

Поділися:

Кастровані жовтня відрізняються від своїх некастрірованних побратимів не тільки особливостями фізіології, а й способом життя. Справа в тому, що після видалення сім’яників, наслідком якого стає різка зміна гормонального фону, коти перестають цікавитися протилежною статтю.

Вони не кричать з настанням шлюбного періоду, що не мітять територію, тобто стають спокійнішими. Інтерес до кішок змінюється пильною увагою до їжі, що нерідко стає причиною сильного додавання тварин у вазі.

Перше правило годування кастрованого вихованця – не перекармлівать його. В іншому випадку у кота може початися ожиріння. Справа в тому, що як кастрованому самцеві, так і стерилізованої самці потрібно менше їжі, ніж котам-виробникам і здатним до виробництва потомства кішкам.

Не рекомендовано скорочувати кількість прийомів їжі, оскільки для багатьох оскопленних котів їжа стає єдиною розвагою. Краще зменшити порції і годувати тварину 2 рази на день, це хоча б трохи урізноманітнить життя вихованця.

А найбільш прийнятний вихід у даній ситуації – зайняти кастрованого кота веселими, рухливими іграми, які доставлять задоволення не тільки йому, але і господарю. Якщо, незважаючи на всі зусилля останнього, вихованець швидкими темпами набирає зайву вагу, слід перевести його на низькокалорійні корми і збільшити фізичні навантаження.

Багато заводчики породистих кішок вважають, що у кастрованих котів схильність спостерігається до розвитку сечокам’яної хвороби, і хоча результати досліджень не дозволяють з повною впевненістю стверджувати це, спостереження показують, що дане захворювання виявляється звичайно у тварин, чия вага значно перевищує норму.

Деякі вважають, ніби кастрація котів в ранньому віці стає причиною недорозвинення у них сечівника, він залишається вузьким, у зв’язку з чим будь-які проблеми в сечовивідної системі (поява каменів, запальний процес і ін) викликають непрохідність уретри. Існує також думка, що причиною скупчення каменів у сечовивідної системі стає рідкісне випорожнення котів-кастратів.

На основі вищенаведених даних можна сформулювати правило годування кастрованих тварин: стежити за вмістом в їжі мінеральних речовин, намагатися обмежувати вміст в кормі магнію і фосфору, що провокують формування в організмі вихованця трипельфосфатов (найбільш поширеного виду каменів).

Багато дбайливі господарі стежать за тим, щоб миска їх вихованця не пустувала і в ній завжди був корм. Але, як правило, здорова активна кішка позбавлена??почуття ситості, особливо якщо мова йде про її улюбленій їжі. Вона прагне з’їсти все, що лежить у неї в мисці. У результаті з’являється ризик розвитку ожиріння. Слід обмежувати доступ кішок до корму.

Детально розглядаючи правила харчування кастрованих котів і стерилізованих кішок, в першу чергу слід відзначити, що як тільки тварині буде зроблена операція, потрібно буде визначитися з типом харчування для нього: годувати його можна або промисловими (сухими або напіврідкими консервами) кормами, або домашньою їжею (можна використовувати в невеликих кількостях баночний корм). Змішувати дані типи живлення небажано.

Якщо господар зупинив свій вибір на харчуванні домашньою їжею, то в такому випадку рекомендується включити в добовий раціон кастрованого кота такі продукти, як м’ясо (яловичина, птиця), субпродукти (серце, легені, курячі шлунки, печінка та ін), молочні каші, овочі (морква, капуста), а також кисломолочні продукти (кефір, сир). За підвищеного вмісту фосфору і магнію давати вихованцеві рибу не рекомендується.

Вирішивши годувати свого вихованця сухими кормами, господар повинен постаратися вибрати з великої кількості пропонованої продукції найбільш підходящий. В даний час проводиться велика кількість сухих кормів, на упаковці яких дається посилання на те, що вони придатні для харчування кастрованих тварин. Однак не варто забувати, що принципових відмінностей у складі промислових кормів для представників даної категорії і статевозрілих особин немає, тому, вибираючи для кастрованого кота корм, потрібно звертати увагу на інгредієнти.

Найкраще вибирати корму класу premium або superpremium і довіряти фірмам-виробникам, розробку кормів яких здійснюють спеціалізовані наукові центри. Визначитися з класом корму завжди допоможе продавець-консультант зоомагазину, природно, що якісні корми коштуватимуть дорожче.

Домашня кішка, зовні сильно змінилася в результаті напруженої роботи селекціонерів, зберегла повадки і фізіологію дикого звіра. Тому при складанні раціону для цього одомашненої хижака необхідно враховувати особливості її проживання у природному середовищі.

Запитуючи в магазині корм для кастрованого перса, можна отримати пропозицію придбати дієтичний корм для лікування сечокам’яної хвороби (наприклад, «Royal Canin Veterinary Diet Urinary». Однак не варто поспішати купувати його, введення дієтичного корму в раціон здорового (і раніше не хворіли ) тваринного небажано.

Можна доповнити денний раціон улюбленця, що складається з сухих кормів, напіврідкими баночними консервами, але краще при цьому намагатися купувати продукцію однієї фірми. При домашньому типі харчування консерви можуть бути будь-якої марки.

Все, що говорилося про харчуванні кастрованих котів . стосується і годування стерилізованих кішок . їх не можна перегодовувати, потрібно стежити за вмістом в їх їжі мінеральних і органічних речовин і забезпечувати чистою водою (особливо в тому випадку, якщо тварина отримує сухі промислові корми).

Також:

  • лікування і дієта при анемії у кота
  • норма корму для кастрованих котів
  • харчування для кастрованих котiв