Годування йоркширського тер’єра (стаття) – Форум про йоркширських тер’єрів розплідника “ЛЮБАВА”

Годування йоркширського тер’єра (стаття) – Форум про йоркширських тер’єрів розплідника “ЛЮБАВА”

Годування йоркширського тер’єра (стаття)

Режим годування (Натуральне годування)

Якість, кількість і час – ось три кити, на яких тримається годування. Годувати собаку слід з підставки, регулюючи її висоту в міру росту. Свіжа (фільтрована або кип’ячена) вода в спеціальному посуді повинна стояти в певному місці на підставці. Якщо собака не відразу з’їла їжу, то її обов’язково забирають через 15-20 хвилин. Їжа не повинна бути гарячою або холодною. Оптимальна температура їжі повинна бути трохи вище кімнатної. Концентрація корму може бути різною. Годувати дорослу собаку треба після прогулянки через 20-30 хвилин, або за 2-3-години до неї. Ніколи не годуйте собаку насильно! Консистенція-густої сметани. Собака не повинна знати смаку копченостей, солодощів, смаженого, солоного і жирного. Чи не виховуйте з цуценяти жебрака, не давайте йому шматочки зі столу. Кількість їжі собаки по суті своїй мають регулювати самі. Тому господар сам повинен регулювати кількість їжі в залежності від віку, сезону року, навантажень собаки. Їжа повинна бути концентрованої (живильної), що не об’ємною. Причиною надмірної ваги можуть послужити зайве споживання корму, викликане втратою саморегуляції, згодовування висококалорійної, багатої жирами їжі, збільшення порції корму. У собак неприпустимі зайві жирові відкладення або інша крайність, коли кістки обтягнуті шкірою. У нормально угодованої собаки при легкому натисканні з боків ребра повинні прощупується.

У раціоні цуценя йорка (і дорослого собаки) повинні бути присутніми продукти тваринного походження в певних пропорціях: 75% – продукти тваринного походження, 25% – рослинного походження.

Цуценя потрібно привчати є те, що йому слід отримувати, а не те, що йому подобається. Перегодовування призводить не тільки до надмірної повноти з витікаючими звідси наслідками, але і прискорює інтенсивність зростання цуценя, що часто служить причиною проблем, пов’язаних з розвитком кістяка. Не допускайте переїдання, тим самим ви забезпечите оптимальну швидкість зростання цуценя.

Годування цуценят

Перший час необхідно виконувати рекомендації заводчика, тобто продовжувати годувати так, як привчений щеня харчуватися з перших тижнів життя.

2 -4 місяці.

Годування 4 – 5 разів на день. Бурхливе зростання цуценя і годування має бути повноцінним і калорійним, що містить вітаміни та мінеральні речовини.

Щеня повинен отримувати –

1) відварне м’ясо з рисом,

2) 2 – 3 рази на тиждень яйця

3) з цього віку починають давати 2 рази на тиждень відварну морську рибу.

4) Кисло-молочні продукти,

5) овочі і фрукти давати щодня.

6) З каш-рис і гречку.

4-6 місяців.

Годування 3 рази на день. Цей період життя як і раніше напружений. Триває зростання цуценя, настає зміна зубів, дозрівання вовни, це один з періодів статевого дозрівання. Фізіологічні і психологічні навантаження на цуценя величезні і слід бути дуже уважним до свого вихованця.

6-9 місяців .

До 9 місяців постарайтеся годувати 3 рази на день Харчування цього періоду мало, чим відрізняється від попереднього. Щеня раніше повинен отримувати той же набір продуктів. До цього періоду закінчено основне зростання цуценя, змінилися зуби, однак, формування кістяка і мускулатури ще не завершено і доводиться саме на цей період розвитку тварини. Якісне м’ясо і в достатній кількості буде значно сприяти цьому.

9-12 місяців.

Годування – 2 рази на день. Їжа повинна бути повноцінною і різноманітною. У цей період все ще триває формування цуценя.

Годувати ЙОРКА краще 2 рази на день – вранці і ввечері.

Собака повинна мати

1) не менше 5 разів на тиждень м’ясо або інші м’ясні натуральні продукти, але не сосиски та ковбаси;

2) 2 рази на тиждень – рибу;

3) 1-2 рази – яйця,

4) кожен день – овочі в різноманітному вигляді, підгодівлю,

5) з каш-рис і гречку.

М’ясо краще давати відварне (яловичина, курячі грудки) з рисом. Свинину і баранину з харчування повністю виключити!

Яйце можна давати 1-2 рази на тиждень, дрібно нарізане, або всмятку змішавши з основною їжею.

Овочі давати будь-які, сирі, дрібно нарізані (а цуценятам натерті дрібніші) і обов’язково з рослинним маслом (1 чайна ложка). Добре – по можливості – давати размельченниє помідори без шкірки або томатний сік без солі (1 чайну ложку через день), додаючи в їжу.

Рибу можна давати тільки морську, без дрібних кісток і тільки відварну (хек, тріска, морський окунь, аргентина, навага і т. д.).

Ніколи не давати минтай! Рибу дрібно кришать, можна змішати з гарніром (рис, гречка, овочі).

Молочні продукти. З молочних продуктів краще давати кефір, ряжанку, бифидок, сир, не жирне. Сир можна давати кальцинований і робити його самим. 1 літр молока або кефіру закип’ятити, потім влити 2 столових ложки хлористого кальцію і дати покипіти 2-3 хвилини до повного створаживания. Потім остудити і відкинути в сито або процідити через марлю. Отриману сироватку теж можна давати, додаючи в кашу, сир. Такий сир засвоюється організмом на 97%, а разом з ним і кальцій, який необхідний цуценяті для росту та формування кістяка. Вітаміни даються цуценяті, починаючи з двох місяців, щодня додаючи її в їжу (кількість залежить від виду підгодівлі і віку цуценя).

Деякі короткі настанови про їжу йоркширського тер’єра:

1 . Перша їжа вранці повинна бути рідкою.

2 . М’ясне блюдо чергуйте з молочним.

3 . Одне годування корисно зробити овочевим.

4 . Починаючи з 3-4х місяців, на час зміни зубів. Виключити всі тверде.

5. Неправильне харчування призводить до різних захворювань і скорочує життя собаки.

Виділіть вашому собаці посуд для їжі і пиття, призначену тільки для неї, так як цуценя необхідно привчити до того, що вона може їсти тільки зі своєї посуду, а з чужої є заборонено. Посуд має бути досить стійкою, щоб собака не могла перекинути її або тягати в зубах. Посуд ставлять на спеціальну підставку. У собаки завжди повинна бути вода. Миски для корму та води повинні стояти поруч.

Також:

  • годування собак з пiдставки