Фукус пухирчастий – ефективний засіб для схуднення і лікування багатьох хвороб? | Рослини | ШколаЖизни. ру

Фукус пухирчастий – ефективний засіб для схуднення і лікування багатьох хвороб? | Рослини | ШколаЖизни. ру Фукус пухирчастий – ефективний засіб для схуднення і лікування багатьох хвороб?

Водорість фукус пухирчастий (лат. Fucus vesiculosus) відома людям здавна. Ще наші далекі предки, що жили на берегах морів, охоче вживали фукус в їжу і лікували ним багато захворювань. Всього до сімейства фукусових відноситься більше 300 видів водоростей з схожими корисними якостями. У Росії фукус в основному поширений в Балтійському, Баренцовому і Білому морях.

Поплутати фукус з іншими водоростями важко, його довгі (до 150 см) оливково-зелені або жовто-коричневі «гілки» мають масу парних повітряних бульбашок, що допомагають рослині займати оптимальне для зростання становище у воді. Найчастіше фукус росте в прибережній зоні моря на кам’янистих грунтах, утворює великі зарості, оголюються під час відливів.

Збирати фукус нескладно. Єдине, на що слід звертати увагу, щоб у ньому не залишалося різної морської живності, яку легко видалити звичайним полосканням у воді. Сушать фукус в тіні на вітерці. Висушена фукус має темний коричнево-чорний колір і специфічний морський запах.

Фукус має унікальні властивості, на які вже давно звернула увагу офіційна медицина, природно, що і народні цілителі широко застосовують його для лікування безлічі захворювань. Важливо, що фукус росте в морській воді, яка схожа з електролітним складом крові. що дозволяє людському організму буквально без залишків вбирати в себе корисні речовини, накопичені водорістю.

Медики вважають, що фукус містить повний набір мікро-і макроелементів, необхідних для організму людини, всього їх нарахували більше сорока, включаючи йод, залізо, кальцій, калій, кремній, магній, селен, сірку, цинк, фосфор та ін А також практично всі необхідні людині вітаміни. прекрасний набір органічних кислот, клітковини і т. д. Містить фукус та унікальні полісахариди (альгінати, ламінаран, фукоїдан), яких практично не буває в наземних рослинах.

Унікальний склад водорості дозволяє широко застосовувати її в медичній практиці. Препарати з фукусу мають протизапальну, ранозагоювальну. регенерує, антибактеріальним, болезаспокійливу, седативну, заспокійливу, иммуностимулирующим, сечогінну, жовчогінну, детоксикаційні, протипухлинною, антисклеротичну, антикоагулянтну дію. І цей список далеко не повний.

Я вже згадував полісахариди, думаю, на них варто зупинитися докладніше. Вхідні в них альгінати допомагають виводити з організму радіонукліди і солі важких металів, регулювати рівень холестерину і водно-сольовий обмін, нормалізувати процес травлення, очищати кишечник. У альгинатов мається прекрасна властивість розбухати в шлунку, причому, збільшуючись в обсязі до 30 разів, що дає відчуття ситості і може активно використовуватися для зниження ваги. Крім того, альгінати стимулюють процеси загоєння ран і опіків, перешкоджають розвитку інфекції в пошкоджених тканинах.

Ламінарана в фукусі відносно мало, зате фукоїдан в надлишку. А він сприяє зниженню рівня холестерину в крові, зміцнює стінки судин, нормалізує кровопостачання серця і головного мозку, перешкоджає утворенню тромбів і злоякісних пухлин, підвищує імунітет, заспокійливо діє на нервову систему, сприяє міцному сну.

Природно, що корисні речовини, наявні в фукусі, діють на організм комплексно, роблячи вплив практично на всі органи і системи. Завдяки цьому препарати з водорості активно застосовуються при лікуванні захворювань серцево-судинної, сечостатевої, дихальної та нервової систем, шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету. щитовидної залози, астми. алергії, шкірних захворювань, м’язових болів і запалень суглобів, целюліту, авітамінозу. дисбактеріозу, отечностей і т. д.

Протипоказань у фукусу практично немає, тільки гіперфункція щитовидної залози, та підвищена індивідуальна чутливість до цієї водорості.

З фукусу можна готувати різні препарати – відвари, настої, настоянки, масло, мазі. Приймати фукус в лікувальних цілях нескладно. Якщо лінь возитися, то готувати з нього спеціальні препарати необов’язково, достатньо до їжі приймати чайну ложку порошку сушеної водорості, розведеного теплою водою. Але найпростіше регулярно використовувати його в їжу у свіжому вигляді (кінчики «гілочок» м’які та приємні на смак) або додавати в різні страви в сушеному вигляді.

Особисто я, коли вдається вирватися на Біле море, завжди їм свіжий фукус із задоволенням. Він трохи солонуватий і похрускує на зубах як огірок. До речі, до горілочки або до пива фукус дуже навіть хороший. Тільки уявіть собі, у спеку сидиш в теплому морі на камені з пляшкою пива, а навколо закуска колишеться – чи це не екзотика. Останній раз подібне задоволення випробував на Кий-острові тиждень тому.

Широко застосовується фукус і в косметології. З нього роблять масло, різні креми, тоніки і скраби для очищення, зволоження, освіження шкіри, розгладження зморшок і т. п. Для цих цілей можна застосовувати відвари і настої, крім того їх використовують для зміцнення волосся і стимулювання їх зростання. Ледишкамі із заморожених відварів і настоїв добре протирати шкіру обличчя і рук.

Сушений фукус і препарати з нього можна придбати в аптеці. Але тим, хто опиняється на північних морях, настійно рекомендую запасти дивно корисну водорість, яка допоможе зберегти і зміцнити здоров’я.