Фітнес і дієта: як швидко скинути вагу – Woman’s Day

Фітнес і дієта: як швидко скинути вагу – Woman’s Day Чому ж вага не йде?

Прийнявши рішення схуднути, ви, здавалося б, все робите, як потрібно, але проходять тижні, а вага так і стоїть на місці? Стрілка ваг може триматися на одному розподілі з різних причин.

як швидко скинути вагу

Їсти чи не їсти?

Ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте – на жаль, це найпоширеніша причина, по якій вага стоїть на місці навіть при активних заняттях фітнесом. Пара шматків торта на честь дня народження колеги або непогана тарілка пасти з вершковим соусом в ресторані – ні, це не дуже страшно, навіть якщо ви і на дієті. Головне – не влаштовувати собі подібні гастрономічні свята регулярно, краще – не частіше ніж раз днів у десять-чотирнадцять.

У регулярному обжиранні не відмічені і походи в спортклуб не пропускають, а вага все одно не знижується? Можливо, справа в тому, як ви харчуєтеся в дні занять. До порад типу «не їсти 3 години до занять і 4 години після» краще не прислухатися. Подумайте, навіть при часовий тренуванні таким чином ви прирікаєте організм на 8 годин голодування! Це може не тільки не допомогти схудненню, але навіть перешкодити йому, сповільнюючи обмін речовин. Шлунок вам «спасибі» теж не скаже.

Для різних видів фітнесу та спорту підходить різна дієта. Але якщо ваша мета – саме схуднути, за 1-1,5 години до заняття краще перекусити овочами (свіжими або вареними), легким сендвічем з цільнозерновим хлібом і, наприклад, індичкою, йогуртом. Після заняття можна з’їсти що-небудь подібне вже через 1,5 години, головне – НЕ об’їдатися. А от якщо ви тренуєтеся прямо з ранку, перед вправами можна і не їсти.

кардионагрузки: важливо час

Качаєте прес кожен день по півгодини, а живіт не йде? Або потієте на тренажерах, навантажуючи м’язи стегон, а «попіни вуха», тобто, «галіфе» все на місці? Вам не вистачає кардіонагрузок.

Швидка ходьба, біг підтюпцем, плавання – все це кардіонагрузку. Вона дуже хороша саме для боротьби із зайвою вагою, для спалювання жиру, і при цьому зміцнює серце. Кардіо можна займатися в тренажерному залі на біговій доріжці, еліптичному тренажері, гребному тренажері, степпере; в басейні – плавати; навіть на вулиці – ходити швидким кроком. Головне – пам’ятати: перші 20-30 хвилин такого тренування організм живить м’язи глюкозою, що міститься в крові, і тільки потім як паливо починає використовувати ненависний нам жир. Тому краще займатися не менше години. Можна почати з 35-40 хвилин, і кожне тренування подовжувати на 3-5 хвилин.

кардионагрузки зовсім не скасовує інші види фітнесу, але вона допоможе схуднути швидше. Найкраще чергувати тренування: кардіо – для серця і стрункості і, наприклад, силові тренажери для красивого рельєфу м’язів.

І у гантелей буває зайву вагу

речі про силових тренажерах і взагалі обважнювача. Вибираючи гантелі або встановлюючи рівень опору на тренажері, треба пам’ятати: велика вага допомагає рости м’язам. Якщо ви знемагаєте вже після 3-5 повторів вправи, вага явно для вас великий. Шварценеггером часів Термінатора від таких занять ви станете навряд чи, але і від жиру не позбудетеся. А вага тіла може і збільшитися, якщо м’язи будуть зростати: м’язова тканина важить більше жирової.

Щоб йшли кілограми, потрібен невеликий вага, з яким ви зможете зробити максимальну кількість повторів вправи на підхід. Наприклад, вправи з гантелями допоможуть підтягнути руки, груди і спину; для цього гантелі повинні важити 1,5 – 3 кілограми.

А як ви зважуєтеся?

Може бути, це не ваша вага не йде, а з вашими вагами щось не так? Або з тим, як ви їх використовуєте?

Ось Правила зважування:

    Вставати на ваги в один і той же час, найкраще – вранці, натщесерце, після туалету.
    Зважуватися або в одній і тій же одежі, або (оптимально) голяком.
    Використовувати одні й ті ж ваги – різні ваги, особливо не дуже точні, можуть показати дуже різні результати.
    Ставити ваги на максимально рівну гладку поверхню: на килимі, паласі, нерівному старому паркеті вони можуть брехати.