Еутірокс і вага | ГОРМОНИ У НОРМІ!

еутірокс і вага | ГОРМОНИ У НОРМІ! Еутирокс і вага

Еутирокс і вага – найбільш часто зустрічається проблема у жінок. У цій статті ви дізнаєтеся, як взаємопов’язані між собою препарат гормону щитовидної залози еутірокс і вага пацієнтки. Враховуючи, що кожна жінка хоче виглядати завжди молодий, стрункою і красивою, коли доводиться призначати тиреоїдні гормони, наприклад еутірокс, перше питання буде про вплив його на вагу.

Багато мене питають: «Якщо почну приймати еутірокс, я не поповнивши? А правда, що від Еутироксу збільшується вага? Скільки я наберу зайвих кілограмів, якщо почну приймати тироксин? » Зараз я спробую дати розгорнуту відповідь.

Чи правда, що еутірокс впливає на вагу?

Чому у більшості людей прийом гормональних препаратів пов’язаний з неминучою надбавкою у вазі? Справа в тому, що багато хто думає, що всі гормональні препарати однакові, і навіть не здогадуються, що препарати діють по-різному. Впевнена, що знаєте з курсу шкільної анатомії, що ендокринних органів в людському організмі багато і всі вони виробляють свої гормони, які мають своїми ефектами.

Є гормони, що застосовуються в медичній практиці, які мають таку властивість – збільшувати масу тіла, але тільки якщо їх надходження в організм буде надлишковим. Я говорю про гормони кори надниркових залоз, а точніше, про глюкокортикоїди. До них відносяться кортизол, гідрокортизон, преднізолон, дексаметазон та ін

Поступаючи у вигляді препаратів в організм людини (або при надмірній секреції при певних захворюваннях), вони стимулюють надлишкове відкладення жиру, причому відкладення матиме особливий характер – в основному у верхній половині тулуба (обличчя, плечі, шия) і області живота.

Але в ендокринології, якщо й призначаються препарати глюкокортикоїдів, то дози ці фізіологічні, тобто такі, який потрібні для нормального функціонування організму. В ендокринології переслідується мета заповнити відсутню кількість гормону, а не придушити імунітет, як у випадку з глюкокортикоїдами в ревматології.

Дійсно, в ревматології ці препарати призначаються в дозах значно вище фізіологічних, тому виникає такий побічний ефект, як зайва вага, і багато ще інших.

Але, як бачите, серед препаратів, що збільшують вагу, немає препаратів щитовидної залози (еутірокс, L-тироксин). В ендокринології дуже рідко призначають високі дози тиреоїдних гормонів. А якщо і призначають, то з’являються симптоми тиреотоксикозу, що веде до втрати ваги, а ніяк не набору.

Був час (так, може, хтось і зараз це практикує), коли препарати гормонів щитовидної залози використовували для схуднення в спорті і фітнесі, чого вам робити не рекомендую, т. к. передозування цих препаратів може істотно нашкодити серцю, кісткам і нервовій системі. Цій темі присвячена стаття «Чи можна приймати тироксин для схуднення?». Якщо ви вирішили використовувати тироксин для схуднення, то спочатку прочитайте цю статтю.

Бувають випадки, коли пацієнтки скаржаться, що почали додавати у вазі при прийомі тироксину. Так, таке теж можливо, але це рідко зустрічається, а пояснити це можна таким чином. Коли після тривалого гіпотиреозу починають приймати еутірокс, то відбувається швидке прискорення основного обміну енергії, від чого надходить їжа швидко засвоюється і «голодували» до цього клітини вимагають ще. У результаті з’являється підвищення апетиту. Якщо не контролювати цей процес, то зайві кілограми не змусять себе чекати.

Ще одна причина, по якій може скластися враження, що від Еутироксу набирають зайву вагу, – це недостатня компенсація гіпотиреозу. Тобто препарат ви приймаєте, але його недостатньо для заповнення необхідної кількості, тому гіпотиреоз ще залишається і зайву вагу з ним.

Ось так і народжуються помилки з приводу прийому гормонів щитовидної залози. На цьому у мене все. Я впевнена, що розвіяла міфи про шкоду Еутироксу щодо зайвої ваги.

Також:

  • Еутирокс збільшення ваги
  • l тироксин чи вліяє на вагу
  • Еутирокс і вага
  • еутирокс збільшується вага
  • чи впливає еутірокс на серце