Експеримент: Схуднути за добу на 11 кг | Фоторепортажі

Експеримент: Схуднути за добу на 11 кг | Фоторепортажі Експеримент: Схуднути за добу на 11 кг

Часто, замислюючись про власних жирових надлишках, ми звертаємося до швидких, і гаданим ефективними, способам схуднути – в першу чергу до білкових дієт монокомпонентного типу – яєчної (дієта Маггі), кефірної, сирною і т. д. або системам типу кремлівської або Дюка. При цьому зовсім упускаючи з виду за рахунок чого ми втрачаємо вагу.

Письменник і фітнес-консультант Росс Еджлі, вирішив на власному прикладі, показати наскільки можуть різнитися реальне схуднення і простий скидання ваги, поставивши перед собою завдання схуднути за 24 години на 24 фунта (11,3 кг.).

Як говорить він сам, метою експерименту було переконати тих, що худнуть не довіряти вагам, коли мова йде про незбалансованих дієтах.

“Ваше самоповагу і харчування не повинно залежати від свідчення терезів, коли ви сидите на неправильній дієті”, – сказав 28-річний фахівець. – “Я сподіваюся, що мій експеримент допоможе людям зрозуміти, що вага може змінюватися від безлічі факторів, і в разі швидкого схуднення, жир останній з них.”

За допомогою білкової (безвуглеводної) дієти, без солі харчування, сауни і сольових ванн, Россу Еджлі вдалося схуднути на 11,3 кг за добу. Ось як він сам пояснює подію:

В середньому в людському організмі міститься близько 75% води, якщо не враховувати кісткову та інші тканини, від 50 до 70%. Для моєї ваги 95 кг це робить 47,5 кг рідини.

Зневоднення організму смертельно небезпечно. Втрата вже 10% веде до галюцинацій, а 12% до смерті. Але не дотримання водного балансу, та ще на дієті, де відсутні містять багато рідини овочі та фрукти, дозволяє значно знизити вагу за рахунок води, якщо не доводити себе до критичного стану. Не дарма всі швидкі і ефектні дієти допомагають знизити вагу в межах 10%.

Щоб отримати “дієтичний” ефект за більш короткий термін, Росс Еджлі використовував натуральні сечогінні засоби – кофеїн, корінь кульбаби і вітамін С. Тому, хоча він і випив за весь день всього 100 мл. води, за стуки спорожнив сечовий міхур близько 20 разів.

Дослідник особливо підкреслив, що використання діуретиків небезпечно для здоров’я. Йому самому, перш ніж їх застосовувати довелося консультуватися з лікарем.

“Особливо хотілося б звернути увагу на те, що хоча я і втратив більше 11 кг. за добу, але вони практично повністю повернулися на протязі двох годин, після закінчення експерименту”, – говорить Росс. – “Те що я зробив вкрай небезпечно і проводилося після серйозних консультацій в лікарем. Це був чистий, строгий експеримент, і не більше того.”

Те як втрачав вагу пан Еджлі потенційно небезпечно. Зазвичай таким способом користуються спротсмени для зганяння ваги перед зважуванням, під суворим лікарським контролем і не до таких значень.

Під час свого експерименту, Росс вів онлайн щоденник в твіттері і на фейсбук:

Останній мій нормальний прийом їжі за наступні 24 години. З’їв салат і шматочок піци. Моя вага на цей момент 94,7 кг. Чищу зуби, одягаю піжаму і забираюся в ліжко з повним шлунком знаючи, що завтра, в цей же час, я буду в іншому фізичному і психічному стані.

Прокидаюся. Згадую все що прочитав у наукових журналах за місяці підготовки до експерименту. Особливо запам’яталися драматичні наслідки від зневоднення. Критична для моєї ваги цифра – 11, 4 кг.

Раптово усвідомлюю, чому деякі фітнес-інструктори не радять брати в зал з собою воду. Адже так можна за тренування втратити 2-3 кг ваги. Нехай вони восполнятся через деякий час, але клієнти будуть кожен раз бачити після занять значні втрати, а набір списувати на неправильний спосіб життя поза залою.

Але мені треба щось більш вагоме, ніж тренування без води, адже я збираюся втратити 11 кг.

Я починаю свій ранок з обпалюючою ванни з англійською сіллю і прийому сечогінних засобів зі 100 мл. води. Це останній прийом рідини за сьогоднішній день.

Я стаю схожим на гігантського червоного раку підготовлюваного у ванні.

Перші п’ять хвилин доставили величезне задоволення, але до сьомої хвилини все змінилося. Я відчув слабкість, пульс почастішав до межі, через спека стало важко дихати, а сіль почала палити очі.

Я вибрався з ванни, відкрив двері і притулився головою до прохолодного унітазу. На щастя нікого не було вдома, щоб стати свідками не найвдалішою пози в моєму житті.

Через п’ять хвилин я піднявся на ноги і відправився до ваг. Мої муки були винагороджені втратою перших 4 фунтів (1,8 кг.).

Час їжі. Замість звичайної каші і ягід, я їм йогурт з сироватковим протеїном. Вони відрізняються високим вмістом білка, мінералів, вітамінів і малим вмістом води і вуглеводів.

Я повністю наситився. Тепер можу задуматися про тренажерному залі.

Наступний етап моєї епопеї з втратою ваги.

Пригадую: “вуглеводи (м’язовий глікоген – прим. автора ) зберігаються в м’язах, важать 18г на кожен кг м’язів, і кожен їх грам пов’язує 3,5 м. води”. Таким чином мені не треба бути великим математиком, щоб обчислити скільки рідини я можу втратити на тренуванні.

45 хвилин на біговій доріжці в костюмі не пропускають повітря. Сильне бажання випити води.

Зазвичай я насолоджуюся тренуваннями, але ці 45 хвилин були найгіршими з проведених в залі.

У роздягальні встаю на ваги – мінус 12 фунтів (5,450 кг.) від початкової ваги. Залишилася рівно половина.

Нічого цікавого. Прийняв ще одну ванну, спробував поїсти м’ясної стейк, але суха їжа не лізе в горло.

Через нестачу води я втратив відчуття голоду. Всі намагаюся насильно сісти стейк, хоча б з кількома листами салату. Далі двох відкусаними шматочків справа не йде.

Пішов зважуватися. Схил вже 19 фунтів (8,6 кг.). Залишилася чверть шляху.

Ще одне відвідування спортзалу. Довелося прийняти 150 мг. кофеїну, щоб змусити себе зробити це. До того ж кофеїн добрий сечогінний засіб.

В умовах повного виснаження ефект вражаючий. Мені стає весело і легко.

Через 30 хвилин на біговій доріжці мені стало так погано, що довелося натиснути на червону кнопку аварійної зупинки. Ледве дійшов до роздягальні, але все-таки вирішив слідувати плану і рушив у сауну.

Я вже не відчуваю себе людиною. Навіть в сауні практично не пітнів. Моє тіло відмовляється виробляти піт.

Встаю на ваги востаннє. Нервую чекаючи результату. Нарешті вони показують – 83,4 кг. – 24 фунта схилу!

Не гаючи часу, щоб одягнути навіть нижню білизну, я кидаюся до заздалегідь заготовленої чотирилітрової пляшці з водою напічканой вітамінами і електролітами.

PS. Що ж таке 24 фунта за 24 години? Це було жахливо. Я ніколи в житті не погоджуся на повторення експерименту.

Цим експериментом, я показав, у більш концентрованій формі, що відбувається при використанні “швидких” і “ефективних” дієт. Наскільки можна довіряти свідченням ваг, і яка реальна втрата жиру в скинутих “по-швидкому” кілограмах.

На наступний ранок я практично повністю відновив свій початковий вагу.

Також:

  • Скiльки пити води щоб схуднути і чи це реально
  • Чи від води худає
  • чи правда що від води худають