Дієти для товстих школярів

Дієти для товстих школярів Дієти для товстих школярів

Роспотребнадзор і НДІ харчування РАМН розробили детальні дієти для школярів, страждаючих ожирінням і захворюваннями шлунка. У документі, представленому на сайті Росспоживнагляду, вказується, що хворим дітям вельми необхідно лікувальне харчування.

«Оскільки школярі проводять у школі до 8-10 годин, очевидна необхідність їх забезпечення дієтичним харчуванням під час перебування в школі», – йдеться в документі.

На думку вчених, школяр до 75% енергії повинен отримувати з харчування, споживаного в школі. Тому до складання раціонів фахівці підійшли з великою увагою.

«Розробка цих раціонів була заснована на наступних принципах: необхідність задоволення потреби дітей в енергії за рахунок шкільних сніданків на 25% і за рахунок обідів на 30%; максимальна різноманітність продуктів і страв, одним з підходів до реалізації якого є включення в нього всіх груп продуктів, у тому числі м’яса, овочів, риби та ін, » – Зазначають у Росспоживнагляді.

Дієта для дітей, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, передбачає обмежений вміст солі у стравах, виключає м’ясні та рибні бульйони, смажені страви, а також продукти з високим вмістом ефірних масел і жирних кислот. Дана дієта триває 12 днів.

Для боротьби з ожирінням вчені придумали іншу дієту. Підлітків позбавлять 20-25% калорій від стандартного раціону. Крім того, ожіревшіх діточок годуватимуть білками і вуглеводами на шкоду жирам, поїти кефіром і молоком зниженої жирності і зменшать вміст солі у стравах. Недогодовувати дітей таким способом передбачається протягом 24 днів.

На сніданок Росспоживнагляд пропонує давати кашу, омлет або сирні страви, каву або чай з молоком, хліб, свіжі плоди і ягоди. Обід включає хліб, салати, супи, овочі, відварне м’ясо або рибу з гарніром, а також компот або кисіль. Діти, по думці вчених, можуть розраховувати побачити на обідньому столі салат з кальмарів, бефстроганов, ліниві голубці або м’ясний гуляш.

А ось десерт школярів очікує дуже убогий – зефір або батончик мюслі, і то зрідка.

Дієти детально опрацьовані, із зазначенням ваги страв, їх енергетичної цінності та розподілу по днях дієти. Також додаються докладні рецепти їх приготування.

Гаряче харчування в кожну школу

Росспоживнагляд в даний час реалізує проект організації гарячого харчування у всіх школах Росії. Зараз у 21 регіоні реалізуються експериментальні проекти з удосконалення організації харчування учнів.

Найбільш успішно цей експеримент проходить в Татарстані, Алтайському краї, Оренбурзької і Кемеровській областях. Там здійснюється централізоване виробництво харчування, після чого готову продукцію розвозять по школах.

У 2009 році планується будівництво або реконструкція комбінатів шкільного харчування в Казані і Санкт-Петербурзі, Тамбовської, Оренбурзької областях, Красноярському і Ставропольському краях.

Зарядка оздоровить московських школярів

У Москві з 1 вересня цього року в усіх школах введена обов’язкова зарядка. Перед початком занять всі учні, крім 10-х і 11-х класів, зобов’язані тепер протягом 10 хвилин гарненько розім’ятися. Для цього дітям доведеться приходити на уроки на 10 хвилин раніше.

Раніше чиновники від Міністерства освіти та науки неодноразово заявляли про необхідність введення в школах обов’язкового зарядки. Наприклад, в деяких школах Мордовії зарядку роблять ще з 2002 року. Крім того, на думку чиновників, потрібно збільшити кількість годин фізкультури на тиждень з двох до трьох, і передбачити ще два факультативних години.

Раніше повідомлялося, що, за даними Міністерства охорони здоров’я, менше 10% випускників російських шкіл повністю здорові. При цьому ситуація має тенденцію до погіршення. Загальна захворюваність дітей віком до 14 років за останні п’ять років зросла на 16%, юнаків і дівчат у віці 15-18 років – на 18%. Збільшені фізичні навантаження і здорове харчування повинні, на думку чиновників, позитивно вплинути на стан речей. Може це в підсумку позитивно позначиться на зниженні дорослих товстих людей?