Дієта за метаболічним типом!

Дієта за метаболічним типом! Дієта за метаболічним типом!

М етаболізм (від грец. metabole – зміна, перетворення) – теж, що обмін речовин; сукупність хімічних перетворень речовин і енергії в організмі.

За метаболічним типом людей можна поділити на 4 типи, залежно від того, яка з залоз в організмі домінантна.

1. щитовидний тип.

2. надниркових тип.

3. оваріотомний тип.

4. гіпофізний тип.

Кожен тип потребує своєї особливої??дієті і спеціальному плані фізичних тренувань, щоб залишатися фізично і розумово бадьорим.

Наприклад, надниркових тип набирає вагу у верхній частині тулуба і потребує обмеження калорій. З іншого боку, гіпофізний тип насилу збільшує м’язову масу і потребує білках і крохмалистих овочах. Деякі типи не втрачають вагу на нізкожірових дієтах, тому що не всі засвоюють їжу однаково. Кожен тип воліє певну їжу, що веде до перестимуляції домінуючою залози і пригнічує метаболічні функції.

Дайте відповідь на запропоновані питання, і дізнаєтеся, до якого типу ви ставитеся.

1. Що найкраще характеризує форму вашої фігури?

А. Довге, з проступають кістками тіло.

B. Сильне, стійке, міцне тіло.

C. Форма груші з більш маленькою верхньою частиною тулуба.

D. Маленьке, майже дитяче тіло.

2. Що найкраще характеризує ваш скелет?

А. Довгі кінцівки, довгі руки і ноги, овальна голова.

B. Середньої довжини кінцівки, квадратні на кінцях пальці, овальна або прямокутна голова.

C. Маленька або з проступають кістками верхня частина тулуба, товсті ноги, голова у формі серця.

D. Маленькі кістки, витончені руки, великі очі і / або голова.

3. Які характеристики щонайкраще підходять до вашого характеру?

А. Повний енергії, ентузіазму, що легко пристосовується.

B. Самовпевнений, спокійний, організований.

C. Відкритий, товариський, який виховує.

D. Стриманий, потайний, інтелектуальний.

4. Що найкраще характеризує ваш рівень енергії?

А. Нестабільна енергія протягом усього дня.

B. Стабільна енергія протягом усього дня.

C. Зі спеціями.

D. Масло або сирні соуси.

8. Ваша улюблена їжа для ‘перекусу’:

А. Печиво, кекси, торти, лимонад з кофеїном.

B. Сир, поп-корн, горіхи.

C. Чіпси, шоколад.

D. Фрукти, сир, щербет.

Якщо ви набрали близьку кількість пунктів з 2-х груп, значить, ви носите характеристики відразу 2-х груп.

Якщо більше A – щитовидний тип.

Якщо більше B – надниркові тип.

Якщо більше C – оваріотомний тип.

Якщо більше D-гіпофізний тип.

Щитовидний тип

Ви любите вчити і спілкуватися. Ви легко запам’ятовуєте нову інформацію, але також швидко її забуваєте. Ви дуже мінливі: тільки були енергійні і веселі, як в наступний момент втоми і пригнічені. Нормальна вага – не гладка шия, видно ключиці, плечі і стегна приблизно однакової ширини, середнього розміру груди, добре позначена талія, прогин у спині, довгі руки і ноги.

Дієта і план фізичних занять для щитовидного типу.

Щитовидний тип має тенденцію їсти солодощі для підтримки рівня енергії. Ви повинні уникати цукерок, білого борошна, фруктових соків і кофеїну. Щоб підтримати рівень енергії на стабільному рівні і уникнути тяги до ‘перекусам’, збільште кількість білка і складних вуглеводів у вашому раціоні.

Дієта

Їжа невеликими порціями кожні 4 години.

Що їсти щодня: нежирні білки, включаючи білки яєць, птицю, рибу, тофу (соєвий сир) (180-240 г).

Овочі, що дозрівають вище землі, такі, як гарбуз, перець (3-4 чашки).

Крохмалисті овочі і боби (1-2 чашки).

Мононенасичені жири, такі, як в оливках, авокадо, горіхах (4-5 ст. ложок).

Нежирні молочні продукти (2-3 чашки).

Є помірно: каші, хліб (1-2 порції), фрукти (1-2 штуки).

Якщо хочеться чогось з’їсти: їжте білкові шоколадки або горіхи, але дивіться за порцією, т. к. вони мають багато жиру.

План тренувань

Ви маєте гарний метаболізм від природи, тому вам досить робити кардиотренировки по 30 хвилин 3-4 рази на тиждень. Щитовидний тип любить займатися занадто інтенсивно, тому стежте за пульсом. Включайте інтервал-тренінг (30 секунд дуже високої інтенсивності кожні 5 хвилин тренування). Силовий тренінг 2-3 рази на тиждень, робіть 2 підходи по 12-15 повторень. Робіть вправи на розтягування 3-4 рази а тиждень.

надниркових тип

Ви дуже енергійна людина, яка любить владу і контроль, що вміє працювати, підприємець, люблячий дисципліну, зміни і непереборні завдання. Однак ви настільки активні, що іноді хочете більше, ніж можете. Ви також уперті і можете легко вийти з себе.

Нормальна вага – прямокутна або овальна голова, тонкі губи з куточками, що дивляться вниз, широкі, м’язисті плечі, груди середнього розміру або велика, товста шия, широка грудна клітка, тіло пряме без прогинів, злегка позначена талія, квадратна долоню, стійкі ноги.

Надмірна вага – товста, коротка шия, набір ваги в животі, грудній клітці, грудях і спині, плоскі сідниці. Дієта і план фізичних занять для надниркового типу.

Ви любите, але повинні уникати насичених жирів, алкоголю та м’яса. Дієта з великою кількістю клітковини забороняє жири і сіль – все те, що веде до перестимуляції надниркової залози, що призводить до виділення гормону андрогену (чоловічого гормону). Надлишок андрогену призводить до того, що жир відкладається там, де чоловіки набирають вагу, а саме – навколо талії.

Дієта

Легкий сніданок, легкий або середній обід, велику вечерю.

Що їсти щодня: зелені овочі, гарбуз, помідори, перець (5-6 чашок).

Крохмалисті овочі і боби (2 чашки).

Фрукти (3-4 штуки).

Нежирні молочні продукти (3 порції: 1 порція дорівнює 1 чашці йогурту або молока).

Каші і хліб (3 порції).

Є помірно: птах і риба (120-150 г); мононенасичені жири, такі, як в оливках, авокадо, горіхах (3-4 ст. ложки); випічка та солодощі (не більш 2-х порцій: одна порція дорівнює одній пампушці або двом среднею розміру печеньям); кофеїновмісні напої (1-2 чашки кави, чаю, коли).

Якщо хочеться чогось з’їсти: їжте нежирне молочне (йогурт), овочі і фрукти.

План тренувань

Ви легко поправляєтеся і важко спалюєте жир, таким чином найкраще для вас – це кардиотренировка (біг, аеробіка) по 45-55 хвилин 5-б раз на тиждень. Включайте також інтервал-тренінг (30 секунд дуже високої інтенсивності кожні 5 хвилин тренування). Уникайте силового тренінгу з великою вагою, т. к. ви легко ‘розгойдує’. Робіть вправи на розтягування протягом 15-20 хвилин після кожного тренування.

Оваріотомний тип

Ви дбаєте про всі навколо, ви любите вечірки, ви товариські, любите знайомитися з людьми і підтримувати з ними відносини. Вам подобається робити приємне людям. На жаль, ви часто жертвуєте собою допомагаючи іншим.

Нормальна вага – овальна голова або голова в формі серця, довга шия, плечі вже стегон, маленька чи середня груди, невелика, нізкорасположенная талія, великий прогин в спині, великі мускулисті ноги, товсті щиколотки. Надмірна вага – жир набирається більше нижче талії, повні, круглі, виступаючі сідниці, жир в першу чергу набирається в ногах і в нижній частині сідниць.

Мета цієї дієти – це вберегти вас від високожирову, зі спеціями їжі, яку ви любите, тому що ця їжа веде до перестимуляції ваших залоз яєчників, що призводить до відкладання жиру на стегнах і сідницях. Ви повинні уникати жирної їжі, червоного м’яса і продуктів з білого борошна.

Дієта

Легкий сніданок, середній обід, середній або великий вечерю

Що їсти щодня: Овочі, що дозрівають вище землі, такі як: зелені овочі, гарбуз, помідори, гриби, перець (4-5 чашок).

Крохмалисті овочі і боби (3 чашки).

Фрукти (6-7 штук).

Нежирні молочні продукти (3-5 порцій: 1 порція = 1 чашці йогурту або молока, 50 г знежиреного сиру). Птах або риба (120-150 г)

Є помірно: каші, хліб (2-3 порції), мононенасичені жири, такі як в оливках, авокадо, горіхах (2-3 ст. л).

Якщо хочеться чогось з’їсти: овочі та фрукти з високим вмістом води, такі як кавуни, овочеві соки

План тренувань

Ви легко поправляєтеся і важко спалюєте жир, таким чином найкраще для вас це кардиотренировка 40 хвилин в оптимальній жиросжигающей зоні для вашого пульсу (швидка ходьба, аеробіка), 4-5 днів на тиждень. Включайте також інтервал-тренінг (30 секунд дуже високої інтенсивності кожні 5 хвилин тренування). Силовий тренінг 2 рази на тиждень для верхньої частини тулуба, обмежте вправи для нижньої частини тулуба, т. к. ви легко можете її розгойдати. Робіть вправи на розтягування після кожного тренування.

гіпофізно тип

Ви абстрактно мисляча людина. Люди гіпофізно типу – поети, артисти, композитори. У вас аналітичний розум, ви краще себе почуваєте, якщо ви ви наодинці з собою і своїми ідеями, ніж в компанії людей. Вам страшенно не вистачає часу для себе.

Нормальна вага – велика голова, великі очі, маленька чи середня груди, вузькі плечі, злегка позначена талія, витончені руки і пальці, маленькі сідниці, що не мускулиста, маленька нога і пальці на ногах.

Надмірна вага – надлишок ваги нижче пупка, набір ваги насамперед у животі і внутрішньої частини ніг, потім рівномірно по всьому тілу.

Дієта

Ви від природи струнка і вам важко наростити м’язову масу. Ви повинні уникати молочного, кофеїну і білого борошна. Ця дієта має багато білка, крохмалистих овочів і призначена, щоб стимулювати надниркову залозу і залозу яєчників.

Великий сніданок, середній обід, маленький вечерю.

Що їсти щодня: м’ясо або птиця (240-300 г), овочі, що дозрівають не в землі, такі як зелені овочі, гарбуз, помідори, гриби, перець (3-4 чашки), крохмалисті овочі і боби (3 – 4 чашки).

Є помірно: каші, хліб (2-3 порції), фрукти (2-3 штуки), мононенасичені жири, такі як в оливках, авокадо, горіхах (2-3 ст. л).

Якщо хочеться чогось з’їсти: їжте білки, білкові шоколадки

План тренувань

Т. к. ваш тип має погано позначені м’язи, цей план робить упор на силовий тренінг. Плюс через те, що ви від природи струнка, то вам не потрібно як іншим типам багато жиросжигающей кардионагрузки. Робіть 20 хвилин кардіо в оптимальній жиросжигающей зоні для вашого пульсу 2-3 рази на тиждень, включайте також інтервал-тренінг (30 секунд дуже високої інтенсивності кожні 5 хвилин тренування). Також робіть 3 тренування з вагами в тиждень, використовуючи великі ваги і мала кількість повторень.