Дієта вагітної жінки перед пологами – Жіночий клуб Красуня

Дієта вагітної жінки перед пологами – Жіночий клуб Красуня Дієта вагітної жінки перед пологами

Найголовніший принцип – в період вагітності їжа повинна бути простою і корисною. Перш за все це означає відсутність в меню всіляких консервів – згущеного молока, компотів, готових соків, йогуртів (якщо немає спеціальних позначок “без консервантів”). Все це при накопиченні в організмі може викликати у дитини діатез і дисбактеріоз. Вагітність – це дуже гарний час для того, щоб почати нове життя, причому в усіх відношеннях. Наприклад, починати загартовуватися і обливатися холодною водою. Або – спробувати застосувати принципи роздільного харчування. Адже будь-яка мама хоче, щоб її дитина не хворіла. Значить, саме зараз потрібно оздоровлюватися самої. (Подумайте, адже в природі всі тварини харчуються саме роздільно, не змішуючи тваринну і рослинну їжу). Зараз випущено вже досить багато книг про роздільне харчування, з яких можна докладно дізнатися про цих нескладних і корисних правилах.

За місяць до пологів

За місяць до передбачуваних пологів рекомендується прибрати з раціону тваринний білок – м’ясо, рибу, яйця, масло, молоко. Залишаються кисломолочні продукти, рослинна їжа, каші на воді, печені овочі, свіжі соки, мінеральна вода, трав’яні чаї. (Але з травами треба бути акуратними. Наприклад не можна пити збори в які входить чебрець тому що він стимулює скорочення матки.)

За два тижні до пологів

Приблизно за два тижні до пологів потрібно прибрати з харчування каші і хліб, залишаючи тільки рослинну їжу і кисломолочні продукти. Це допомагає кишечнику залишатися незавантаженим. Крім того до цього терміну малюк вже до статочно великий і організму важко переробляти важку їжу.

За тиждень до пологів

За тиждень до пологів залишається тільки рослинна їжа (виключаються кисломолочні продукти).

У день пологів

У день пологів, якщо вже відчуваються сутички або відійшли води краще нічого не їсти. Це пов’язано з двома причинами: по-перше, під час сутичок часто з’являється нудота, а по друге, кишечник повинен бути порожнім, так як після пологів дуже важко ходити в туалет. Клізму краще робити на самому початку пологів (це менш болісно, ??ніж у розпал сутичок). Можна попити мінеральну водичку з лимоном, тому що під час сутичок сохне рот.

У перший день після пологів

У перший день після пологів можна поїсти що-небудь легке: йогурт, сир, мюслі (без шоколаду і без меду) кукурудзяні пластівці, вівсяну або гречану кашу, печені яблука, банан, жовті персики, трошки печива, шматочок нежирної і несоленой вареної риби.

На другий день після пологів

Починаючи з другого дня і до моменту приходу молока кількість їжі має бути скорочена до мінімуму! Потрібно це для того, щоб молока не прибуло більше, ніж може з’їсти дитина, щоб не було розпирання грудей. Рідини можна собі дозволити не більше півлітра в день (мінеральна вода, очіщеннай вода, кислий морс). Якщо дитина буде достатній час смоктати, то молоко прийде одно мірно (до речі, в природі тварини саме так і чинять – перші два-три дні не виходять з нори і не їдять).

Після приходу молока

І, починаючи з третього-четвертого дня, коли молоко вже прийшло, можна поступово повертатися до звичного режиму харчування. Але не навалюватися на висококалорійну їжу, адже в цей час мама ще мало рухається, не витрачає багато енергії.

Проблеми з кишечником у вагітних

Близько 80% вагітних скаржаться на проблеми з кишечником (запори, проноси). Це пов’язано з перебудовою організму і, як правило, являє собою дисбактеріоз. Уникнути подібних нездужань можна, вживаючи в їжу якомога більше рослинної клітковини – свіжих, тушкованих, печених овочів і фруктів, трав. А також – періодично очищаючи кишечник, тобто за допомогою звичайної клізми. При відсутності протипоказань (загроза викидня, наприклад) можна щомісяця робити клізму з води кімнатної температури зі столовою ложкою лимонного соку або яблучного оцту. Починати можна з півлітра, а надалі можна довести до двох літрів води. Особливо клізма рекомендується тим, хто скаржиться на тривалі (до тижня) запори. Для хорошої роботи кишечника можна влаштовувати розвантажувальні дні. Але – все має бути в радість. Якщо ви ненавидите сир, не потрібно давитися ним протягом цілого дня. Можна “посидіти” день на фруктах або на вівсянці, або на яблуках, на соках (свежепріготовленних!).

Лікарські добавки

Будь ліки, добавки, вітаміни приймайте в останню чергу, якщо немає іншого виходу. Майже всі речовини, які потрібні організму, можна отримати з продуктів харчування. Бракує кальцію? Можна шкаралупу одного вареного яйця подрібнити, погасити лимонним соком. І чайна ложка такої суміші задовольнить денну потребу в кальції.

Для того, щоб зробити тканини родових шляхів більш еластичними, можна скористатися таким способом – щодня випивати склянку свіжого морквяного соку і після цього – столову ложку рослинної олії. (Але тільки, якщо немає проблем з печінкою!)

Добре, якщо заздалегідь, перед пологами, ви приготуєте збір з трав: чебрець (тут він якраз до речі), м’ята, меліса, материнка, шипшина, смородина або малина. Чай, заварений на цьому зборі, потрібно пити потрошки під час сутичок і після пологів.