Дієта проти стресу: золоті правила вибору | iLive. Я живу! Здорово! :)

Дієта проти стресу: золоті правила вибору | iLive. Я живу! Здорово! 🙂 Дієта проти стресу: золоті правила вибору

Яке харчування потрібно людині, щоб не відчувати стресу від нестачі вітамінів. Важливо, щоб у раціоні насамперед були жири, білки, вуглеводи і хороша чиста вода. Детальніше про це на нашому порталі.

Скільки жирів, вуглеводів і білків повинно бути в дієті?

Підбирайте їх у такому співвідношенні. Углеводов – половина усього раціону. Сюди входять такі продукти, як овочі, особливо картопля, фрукти, хліб з цільнозернового борошна грубого помолу, а також кукурудза.

Білків має бути менше – до 20%. Їх ви отримуєте з молока, м’яса, яєць, гороху і бобових.

Залишок – 30% жирів . які ви отримаєте з масел різного роду, насіння і горіхів, а також жирних сортів сиру.

Вода – її потрібно пити як мінімум 1,5 літра, а в середньому 2 літри на добу.

Це – раціон для збалансованої дієти, в результаті якої людина не отримує стресу через нестачу харчування і корисних речовин в організмі.

Від яких продуктів можна відмовлятися при правильному харчуванні?

Дуже часто, сідаючи на дієту, людина повністю виключає зі свого раціону жири. Організм відчуває дикий стрес, порушуються багато процесів в організмі. На час ви худнете, але потім обов’язково поправляєтеся знову. А упущеного здоров’я вже не повернути.

Відмовлятися від жирів не можна, оскільки саме з них ви отримуєте життєво важливі вітаміни.

Урізноманітніть своє меню

Якщо ви не будете цього робити, то ризикуєте недоотримати корисні для організму речовини і не зможете вийти зі стану стресу тільки через неправильний раціон, навіть не враховуючи психологічних факторів.

Велика помилка – довгий час вживати одні й ті ж продукти, збіднюючи свій раціон (часто так роблять на монодієта).

Шкода фастфудів

Відмовтеся від продуктів швидкого приготування, якщо хочете виглядати здоровими і підтягнутими. Консерви та копченості теж не для вас. Вони калорійні, але їх не можна назвати вітамінними комплексами.

Справа в тому, що під час промислової обробки властивості вітамінів губляться, іноді їх зміст в тому чи іншому продукті зводиться до нуля.

Скільки разів на день потрібно їсти, щоб вийти зі стресу?

Дробове харчування, як показує практика, саме раціональне. І для здоров’я, і, як це не дивно звучить, для схуднення. І для здоров’я душі теж – тобто для боротьби зі стресом ви не повинні перевантажувати свій організм занадто великими дозами їжі за один раз.

Ваше здорове антистресову меню повинно виглядати ось як

Сніданок (для прискорення обміну речовин і підйому енергії на весь день)

Обід (знову невелике навантаження на організм і поповнення запасів енергії)

Полудник (з невеликою калорійністю, для активізації роботи шлунково-кишкового тракту)

Вечеря (свіжі овочі або фрукти)

За годину до сну – кефір або чай без цукру, можна з ложечкою меду

Отже, прийом їжі 5-6 разів на день – це повноцінне харчування і позбавлення від стресів. Важливо, щоб ваш режим дня був дотриманий в точності. Тобто добре б привчити свій травний тракт до прийому їжі в одні і ті ж години. Тоді він віддячить вам налагодженої результативною роботою.

Важливо розуміти, що за допомогою правильно підібраних продуктів та режиму харчування ви можете допомогти собі в боротьбі зі стресом, але не повністю. Важливо обов’язково поєднувати розумний раціон зі спортом і прагненням до душевної рівноваги. Тоді всі ваші зусилля будуть ефективними.

Будьте здорові і щасливі з правильними продуктами і зваженими рішеннями!