Дієта проти герпесу (харчування при герпесі)

Дієта проти герпесу (харчування при герпесі) Дієта проти герпесу: що є, щоб тримати герпес під контролем?

Дієта проти герпесу досить ефективно допомагає контролювати прояви цієї хвороби. Як з’ясувалося, вірус герпесу реагує на певні амінокислоти, що містяться в білку. Особливо корисний білок, яким багаті куряче м’ясо і бульйон.

Дієта при герпесі або як взяти вірус на поводок

На перший погляд може здатися, що саме поняття дієта при герпесі не має під собою ніякого наукового обгрунтування. Хіба можна контролювати спалахи герпесу і постійні застуди на губах за допомогою харчування. Адже навіть всілякі медикаментозні препарати на герпес впливають за працею… Виявляється, саме за допомогою дієти проти герпесу і можна цілком успішно стримувати цей вірус. І це – доведений факт!

А саме: не так давно вчені-дослідники виявили, що вірус герпесу дуже чутливий до такого речовині як аргінін (одна з амінокислот, яка входить до складу білків). Якщо аргініну в організмі стає багато – герпес «прокидається» і «зацвітає» буйним цвітом на губах (або на інших слизових). Але дієта при герпесі була б однобокою, якби не знайшлося іншої речовини, здатного так само ефективно стримувати вірус герпесу. Знайшлося така речовина – це лізин, інша амінокислота. Якщо з харчуванням ми отримуємо щодня близько 3000 мг лізину, то можемо бути впевнені – герпес не проявиться.

Чим харчуватися, щоб герпес не прокидався

Харчування при герпесі повинно містити продукти, багаті на лізин і бідні аргініном. Серед них: куряче м’ясо, камбала, креветки, натуральний йогурт і знежирене молоко. Наприклад, всього 150 г курячого м’яса містить щоденну норму лізину, камбали і креветок досить з’їдати по 200 р. А от в молоці і йогурті лізину поменше – щоб набрати норму в 3000 мг лізину, доведеться випивати 5 чашок молока на день.

Крім лізину, харчування при герпесі вітає будь-які продукти і страви, здатні підтримати наш імунітет. Адже герпес – це вірус, а з клітинами вірусу вступають в бій саме клітини імунітету. Цей потрібно враховувати і в дієті проти герпесу – і наситити раціон овочами, багатими фітонцидами. Серед таких продуктів цибулю, часник, лимони, імбир.

Що виключити з дієти, щоб забути про герпес

Якщо ви не хочете, щоб на ваших губах без кінця з’являвся герпес, з харчування треба виключити (або принаймні різко знизити споживання) такі продукти, як шоколад, горіхи, желатин. А також – насіння соняшника. Всі ці продукти багаті аргініном і в дієту при герпесі входити не повинні. Бобові і цільнозернові теж містять велику кількість аргініну, але повністю відмовлятися від цільнозернових продуктів не можна, це може завдати шкоди здоров’ю. Тому ці дві складові харчування варто виключати з дієти тільки під час спалаху герпесу, для того, щоб придушити його прояви. У звичайний же час крупи мають бути одним з основних компонентів вашої дієти.