Дієта при захворюваннях щитовидної залози: менше вуглеводів, більше білків і клітковини | дієти

Дієта при захворюваннях щитовидної залози: менше вуглеводів, більше білків і клітковини | дієти Дієта при захворюваннях щитовидної залози: менше вуглеводів, більше білків і клітковини

Що заважає схуднути людям із захворюваннями щитовидної залози, навіть якщо вони суворо дотримуються дієт, які допомагають іншим? Щоб відповісти на це та інші питання, що стосуються харчування і щитовидної залози, важливо розуміти, яку роль вона виконує в роботі людського організму.

Людям, у яких щитовидна залоза функціонує не цілком нормально, але при цьому прагнуть схуднути, потрібно дотримуватися особливих, але зовсім не складних правил харчування. Спілкуйтеся з тими, у кого схожі проблеми, консультуйтеся з лікарем, регулярно займайтеся спортом, підберіть дієту – і худніть навіть при захворюваннях щитовидної залози і будьте здорові!

Функції щитовидної залози

Ця невелика заліза, формою нагадує метелика і розташована в основі шиї, відповідає за секрецію двох життєво важливих гормонів: трийодтироніну (Т3) і тироксину (Т4). Правильний баланс Т3 і Т4 необхідний для виробництва енергії на клітинному рівні, в тому числі для транспортування кисню в клітини, в яких енергія виробляється. Таким чином, щитовидна залоза контролює майже кожну хімічну реакцію в організмі. Наприклад, коли Т3 потрапляє в клітку і стимулює обмін речовин у ній, активізуються і включаються в процес багато інших гормони, нейротрансмітери і ферменти.

Щитовидна залоза і проблеми з вагою

Підвищена активність щитовидної залози позначається терміном гіпертиреоз, знижена активність називається гіпотиреоз. Серед інших захворювань щитовидки: зоб, конкреції, рак і таке тимчасове порушення, як післяпологовий тиреоїдит. Гіпотиреоз і гіпертиреоз зустрічаються найбільш часто. Більш того, лікування, яке призначають при гіпертиреозі, нерідко призводить до розвитку гіпотиреозу.

Підстави для такого діагнозу включають:

    Дисбаланс рівня кортизолу через недостатність надниркових залоз Інсулінова резистентність Дисбаланс естрогену / прогестерону Генетична схильність Погане харчування Аутоімунні захворювання (тиреоїдит Хасімото і хвороба Грейвса)

У людей з порушеннями функції щитовидної залози часто спостерігається безпричинний набір ваги, при тому, що знизити вагу важко, незважаючи на зменшення кількості споживаних калорій і збільшення фізичних навантажень. Дослідження виявили зв’язок між зниженою активністю щитовидної залози і рівнем інсуліну. Тому однією з умов дієти при порушеннях функції щитовидної залози є вживання строго обмеженої кількості вуглеводів. Крім того, так як збільшення ваги викликано уповільненим метаболізмом, може виявитися корисним сильно знизити кількість споживаних калорій.

Основні правила дієти при захворюваннях щитовидної залози

Не існує дієти, яка підходить всім без винятку. В цілому, чим більш корисну їжу ви їсте, тим здоровішою буде ваша щитовидна залоза – те ж стосується й інших залоз, так само як і всього організму. А тепер кілька більш специфічних рекомендацій.

Йод в дієті при захворюваннях щитовидної залози

Цей мінерал – обов’язковий компонент Т3 і Т4. З’єднуючись з амінокислотою Тирозин, він утворює два тиреоїдних гормону. Тому для оптимального функціонування щитовидної залози важливо отримувати достатньо йоду. Їм багаті риба, морські водорості, йодована сіль, молюски.

Продукти з низьким глікемічним індексом

Інсулінова резистентність тісно пов’язана із захворюваннями щитовидної залози, тому важливо дотримуватися дієти, що містить менше вуглеводів і більше білків. Намагайтеся харчуватися так, щоб з кожним прийомом їжі і перекусом ви отримували жири, білки, клітковину і вуглеводи в правильному співвідношенні. Контроль над виробленням інсуліну означає більш ефективне витрачання калорій і менші можливості для організму накопичувати жир. Завдяки цьому зменшується ймовірність, що ви будете продовжувати набирати вагу і створюються умови для зниження ваги.

Потрібно обмежити споживання продуктів з високим глікемічним індексом, це:

Білки

Для переробки білка організму потрібно набагато більше енергії, ніж для перетравлення вуглеводів і жирів, тому очевидно, що обмін речовин прискоритися, якщо ви будете вживати більше білкової їжі. Включайте в свій раціон рибу, пісне м’ясо, бобові, яєчні білки. Достатнє вживання білків також зупинить випадіння волосся – частий симптом гіпотиреозу.

Клітковина

Рекомендована кількість клітковини на день – 25 грамів. Оскільки клітковина сповільнює перетравлення їжі, в тому числі і простих вуглеводів, для контролю над рівнем інсуліну важливо вживати її в достатній кількості. Багато клітковини в чечевиці, квасолі, яблуках, грушах, брокколі, кольоровій капусті, зелені, зернових, мигдалі, лляному насіння – і це далеко не повний список.

Вітаміни та мінерали

Цинк здатний запобігати зниження рівня Т3. Схожим дією володіє селен. 15-25 мг цинку і 400 мікрограмів селену підуть на користь людям з порушеннями функції щитовидної залози.

Також:

  • яка дієта для тих в кого проблеми із щитовидною залозою