Дієта при запорі | Все для схуднення на Лентяйке. ру

Дієта при запорі | Все для схуднення на Лентяйке. ру Дієта при запорах

Запор або утруднений акт дефекації зустрічається досить часто серед різних вікових груп. Він є як самостійним захворюванням, так і як окремий симптом якого-небудь захворювання.

Майже при кожному випадку в якості обов’язкового способу лікування і профілактики запору, як додаток до лікарської терапії є офіційна, медична дієта № 3 за Певзнером, що призначається з лікувальною метою.

Основна причина запору – це «ледачий кишечник». У нормі кишечник здійснює перистальтичні рухи (переміщення їжі). Від моменту надходження їжі до акту дефекації повинно пройти не більше 24 годин. Тобто якщо за 2 доби не сходити в туалет, то цей стан вважається запором.

На перистальтику кишечника першорядне значення впливає їжа. При погрішності в харчуванні, пов’язані з вживанням рафінованої, тваринної їжі, позбавленої клітковини може виникнути аліментарний запор.

Продукти, що входять до складу дієти № 3 містять клітковину, яка стимулює кишечник, прискорює його роботу і функціональну активність і усуває причину або окремий фактор запору.

Склад дієти при запорі

Продукти, що містять клітковину, представлені тільки рослинною, сирою їжею. Та ж капуста або інший овоч у вареному вигляді не представляє особливої??цінності, оскільки клітковина під впливом термічної обробки зруйнувалася. Тому, дієти передбачає вживання овочів і фруктів у сирому, що не обробленому вигляді.

Виняток становлять продукти, що викликають бродіння, такі як: квасоля, горох.

Їжу рекомендовано приймати до 6 разів за день маленькими порціями, через рівний проміжок часу.

Список дозволених продуктів в дієті при запорах:

    випічка з борошна грубого помолу овочі та фрукти в сирому вигляді каші з гречки і пшона зварені на воді з додаванням нежирного молока омлет, приготовлений на пару, яйця всмятку кисломолочні продукти: свіжий кефір, ряжанка, натуральний сир, сметана та ін особливо слід відзначити те, що дуже бажано вживання таких продуктів як чорнослив, інжир, курага і родзинки. Добре при запорах допомагає перекручена суміш з цих сухофруктів на м’ясорубці в рівному співвідношенні, яка вживається протягом дня по столовій ложці 3 – 5 разів. рекомендовано олія соняшникова і свіже вершкове в невеликій кількості.

Список виключаються продуктів:

Реклама від Google

    випічка з вищих сортів пшениці, яка не містить клітковини. каші в протертому вигляді, особливо манна каша. кава, шоколад, міцний чай. кондитерські вироби: пастила, цукерки у великій кількості, мармелад та ін гостра, жирна (що містить тваринний або кондитерський жир) їжа.

Зразок меню:

Сніданок: Салат із сирих овочів на рослинній олії, наприклад салат Щітка. Не міцний чай з шматочком сиру і житній булочкою.

Обід: Борщ зі сметаною. Кабачкова ікра з картопляним пюре. Томатний сік.

Вечеря: Вінегрет з яйцем всмятку і компот з сухофруктів.

Лікувальна дієта при запорі досить ефективна і повинна допомогти. При окремих легких випадках можна обійтися тільки їй. Якщо дієтою не вдається налагодити свій стілець, то без допомоги фахівця однією дієтою просто не обійтися. Автор: Міскарян Людмила