Дієта при запорах –

Дієта при запорах – Дієта при запорах

Дієта при запорах призначається лікарем, як дорослим пацієнтам, так і дітям. У більшості випадків запор, або, як його ще називають, “синдром роздратованого кишечника”, виникає через сидячого, малорухливого способу життя або неправильного харчування. Запором вважається відсутність дефекації строком більше 3-х днів. У дітей же він виникає, в основному, в садку або початковій школі. Хоча бувають і вроджені хвороби кишкового тракту, і порушення їх стану, при яких запор спостерігається у хворого з перших днів життя. Діти при запорах стають млявими, бояться сказати про свою проблему, що нерідко призводить до хронічного характеру хвороби.

Якщо акт дефекації не відбувається вже кілька днів, то продукти гниття з кишечника починають всмоктуватися в кров, викликаючи токсичне отруєння. Батьки в більшості своїй, не вірять у користь дієти, в якій підібрано харчування, що оптимально підходить для лікування пацієнта. Для своїх дітей вони вимагають медичні препарати, якими у великих кількостях рясніють аптеки. По суті, таких препаратів бути не може. Адже причина запорів – неправильне харчування. Отже, щоб почати лікування, потрібно змінити раціон. Допоможе в цьому дієта при запорах у дітей. Є вже підібраний лікувальний стіл 3. Із зазначенням страв, які потрібно їсти, і ті, яких варто уникати.

Дієта при запорах призначена для того, щоб відновити нормальну роботу кишечника. Для цього в раціон вводиться велика кількість грубої, волокнистої ї6і, обов’язково з великим вмістом клітковини. Пектин і клітковина допомагають у боротьбі з гнильними процесами. Відмінним стимулятором кишечника є житній хліб і страви з додаванням висівок. У раціон, при запорі, потрібно включати фрукти і овочі, чим більше буде їх кількість – тим краще. Переважно вживати їх у сирому вигляді або в салатах. Також підійдуть сухофрукти: інжир. курага, чорнослив. Їх слід вимочити перед вживанням. Каші варто варити з сірих сортів, але не в’язкі, а розсипчасті. По можливості уникати жирного майонезу та сметани. Кисломолочні напої теж допомагають роботі шлунку і сприяють виробленню корисних бактерій, які допомагають у процесі травлення.

Слід пам’ятати, що основною причиною закрепів є неправильне харчування, не варто намагатися пити багатообіцяючі ліки. Вони все одно не допоможуть, краще прочитати меню, яке передбачає дієта при запорах у дорослих, і скоригувати свій раціон. А також – більше рухатися.

Перш ніж сісти на дієту “ Дієта при запорах “, порадьтеся з лікарем!