Дієта при синдромі роздратованого кишечника

Дієта при синдромі роздратованого кишечника Дієта при синдромі роздратованого кишечника

Синдромом роздратованого кишечника називають розлад травлення, що характеризується частими, зазвичай випробовуються в денний час, почуттям дискомфорту або болем у животі, здуттям живота і почуттям неповного випорожнення кишечника, запорами і проносами.

Дієта є одним з важливих факторів відновлення нормальної роботи кишечника.

Деякі продукти можуть сприяти виникненню синдрому роздратованого кишечника, подразнюючи шлунково-кишковий тракт. Більшість їжі, яка вважається смачною: від гамбургерів і смажених курчат до морозива і шоколаду, приготовлені з використанням величезної кількості жиру.

Будь це рослинне масло або тваринні жири, насичені чи ненасичені, але перевантаження жирами – це те, з чим організм багатьох людей не стані впорається.

Інші відомі подразники травного тракту – яйця і гострі приправи, стимулятори, включаючи кофеїн і білий цукор. Декофеїнізованої напої також можуть привести до проблем, так само як і інші форми цукру (патока або фруктоза) і цукрозамінники.

Молочні продукти також можуть бути причиною проблем, якщо у вас непереносимість лактози.

Більшість росіян не вживають достатньої кількості рослинних волокон. А між тим, клітковина зменшує спазми, розчинна клітковина поглинає воду, стілець стає більш однорідним.

Щоб виправити цей дієтичний дисбаланс:

    Поступово збільшуйте кількість свіжих фруктів і овочів, цільних злаків і висівок в дієті. Приймайте по 1 ст. ложці висівок щодня, розмішавши їх у склянці фруктового соку або води. Або приймайте розчинну клітковину, типу насіння подорожника. Розмішайте 1 ст. ложку насіння в склянці холодної води і пийте 1 раз в день.

Якщо ви приймаєте добавки з клітковиною, стежте за тим, щоб випивати декілька додаткових склянок чистої води на день. Спочатку у вас може утворитися надлишок кишкових газів, проте це має пройти по мірі того, як організм буде звикати до нового режиму харчування.

Якщо ви схильні до синдрому роздратованого кишечника, не можна їсти рідко, але багато, розділіть вашу їжу на 4-5 прийомів.

Для зменшення підвищеного газоутворення, виключіть бобові, капусту, яблучний і виноградний соки.

Синдром роздратованого кишечника часто розвивається на тлі дисбактеріозу. в цьому випадку будуть корисні препарати, що нормалізують мікрофлору кишечника.

Пам’ятайте про те, що при стресі, а куди в нашому житті без них, організму (у тому числі і для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту) необхідна фізична розрядка – регулярно займайтеся фізичними вправами, присвятіть 10-20 хвилин на день, щоб розслабитися і зняти напругу.

Цікава стаття? Поділіться з друзями: