Дієта при печії

Дієта при печії Дієта при печії: гасимо пожежу за допомогою здорового харчування

Вживання клітковини в дієті при печії вкрай необхідно. Артишоки, які по суті самі по собі і є клітковина, найбільш швидко і ефективно допомагають природним чином знизити кількість шлункової кислоти – а значить, «згасити» напад печії.

Дієта при печії: рецептура лікувального харчування

Дієта при печії грунтується на продуктах, які дійсно здатні швидко і ефективно “охолодити” стравохід і шлунок. Щоб розуміти, за рахунок чого досягається рятівний ефект, спочатку варто розібрати механізм печії. Отже, чому виникає печія? Коли ми ковтаємо їжу або рідину, м’язи глотки скорочуються, проштовхуючи їжу по стравоходу. У момент, коли їжа провалюється в шлунок, на деякий час відкривається так званий нижній сфінктер (свого роду люк) стравоходу, пропускаючи її, і тут же “зачиняються” назад. Але іноді їжа стимулює певні хімічні зміни в травному тракті, які послаблюють роботу цього люка, він не закривається після того, як їжа впала в шлунок. Через що травні кислоти буквально вихлюпуються з шлунку в нижній відділ стравоходу, обпалюючи ніжну слизову тканину. Іноді травні кислоти можуть піднятися навіть в глотку, викликаючи вкрай неприємні відчуття – нудоту, різке печіння, сухий кашель. Це і є печія. Хронічна печія сприяє появі рубців на стінках стравоходу, що може викликати інші захворювання ШКТ і навіть рак стравоходу. Тут саме час сказати, що існують продукти, що знижують кількість шлункової кислоти (які повинні складати основу дієти при печії), і навпаки – стимулюють її підвищене утворення.

Дієта при печії повинна включати в себе якомога більше продуктів, що сприяють зниженню кількості шлункової кислоти. Наприклад, шведські вчені довели, що щоденне вживання цільнозернового хліба, багатого клітковиною, знижує ризик розвитку хронічної печії вдвічі. Справа в тому, що клітковина активно поглинає нітрити (речовини, які часто можна зустріти в сучасних продуктах харчування), що сприяють утворенню в організмі оксиду азоту. Цей газ послаблює системну роботу люка в нижньому відділі стравоходу, в результаті чого і трапляються напади печії. Таким чином, клітковина обов’язково повинна входити в дієту при печії. Дуже ефективно і швидко знижують підвищену кислотність шлунка артишоки. Інші продукти, багаті клітковиною: капуста, яблука, кавуни, майже всі фрукти, а також сочевиця, несолоний попкорн і цільнозерновий хліб.

Напої та спеції в дієті при печії

Так-так, спеціям теж знайшлося місце в дієті при печії. Хоча комусь це і здасться абсурдним. Але насправді вчені давно довели – печію викликає не гостре харчування, а жирне, солоне і кисле. А значить, імбир, куркума і кориця чудово уживаються в дієті при печії, і не тільки не провокують «пожежі», але навіть допомагають їх «гасити».

З напоїв в дієті при печії показані відвари з в’яза і кореня тирличу (можна купити в аптеці в сухому вигляді) – особливо вони корисні під час нападів печії і для профілактики. А також не можна недооцінювати цілющі властивості звичайної води! Вода – це важлива частина дієти при печії, адже вона допомагає змити шлункову кислоту зі стінок стравоходу назад в шлунок, а також частково розчиняє концентровану шлункову кислоту. Тому дієта при печії рекомендує пити близько 2 л води, рівномірно розподіляючи її протягом усього дня.

Дієта при печії: виключення з правил

Дієта при печії забороняє вживання таких продуктів як: алкоголь, кофеїновмісні напої, шоколад, солоні продукти – всі ці продукти розслаблюють нижній сфінктер (люк) стравоходу, так що він перестає щільно закриватися. Крім того табу накладається на молочні продукти, тому що вони підвищують освіту шлункової кислоти в кілька разів. Хоча знежирене молоко в дієті при печії допускається. Навіть м’ятна жуйка, яку ми так любимо пожувати після кожного прийому їжі для свіжості дихання, здатна викликати напади печії – ментол, який міститься в м’ятних жуйках і цукерках, теж блокує закриття сфінктера стравоходу.

Навіть якщо вас не мучать напади печії, все одно харчуйтеся правильно, використовуйте продукти, що входять в дієту при печії, і в цьому випадку вам так і не належить випробувати на собі, що це таке – “горіти” зсередини. Повірте на слово: на світі існують речі, які краще ніколи не випробовувати на собі! Хронічна печія – одна з них.