Дієта при отруєнні у дітей

Дієта при отруєнні у дітей Дієта при отруєнні у дітей

Всі, хто стикався з отруєнням, що не побажають такої долі нікому, а тим більше дитині. Але, на жаль, в останньому випадку це зустрічається найчастіше і тому, щоб хоч якось полегшити і прискорити процес одужання малюка необхідно знати основи дієти при отруєнні у дітей, яка повинна обов’язково протікати відповідно призначеного лікарем лікування.

Перші і основні ознаки того, що дитина отруїлася – капризи, млявість, слабкість, скарги на біль у животі, а також маленькі діти часто підтискають до живота ніжки при отруєнні. За цими ознаками слідують пронос, блювота або нудота, також можливо в деяких випадках підвищення температури. У першу чергу і це дуже важливо, дієта при отруєнні у дітей увазі велику кількість споживання рідини, зокрема чистої води. Це заповнить запаси рідини в організмі і захистить малюка від можливого зневоднення. Щодо харчування варто сказати, що воно має бути максимально щадним, не дратівливим запалену слизову оболонку ШКТ.

Відмінними засобами для заповнення рідини в організмі є глюкоза і водно-сольові розчини. Придбати їх можна в будь-якій аптеці. Випаювати дитину потрібно протягом доби, розрахувавши кількість рідини в залежності від маси тіла. Дітям до року необхідно 150-200 мілілітрів води на кожний кілограм ваги, більш старшим дітям потрібно вже 120-170 мілілітрів на кілограм. Через кожні 5-10 хвилин дитині необхідно давати невелику кількість рідини, так як великі кількості можуть знову викликати блювоту і більш сильну нудоту. Крім водно-молевого розчину дозволяється давати дитині чаї, відвари, шипшини і родзинок, які повинні чергуватися.

Також дієта при отруєнні у дітей повинна супроводжуватися прийомом ентеросорбентів. Однак при їх прийомі повинна дуже строго дотримуватися інструкція.

Не дивлячись на те, що при отруєнні апетиту в переважній більшості випадків немає, все ж не можна виключати їжу на тривалий час. Коли припинитися блювота, малюку можна запропонувати їжу. Але силою годувати його не потрібно, може відновитися блювота. Весь відсутній обсяг їжі необхідно заповнити рідиною. Ні в якому разі не рекомендується давати дитині є такі продукти, як сухарики або чіпси, через них ослаблений організм постраждає ще більше.

Під час загострення хвороби у організму збільшується потреба в мінералах і вітамінах. Тобто лікар в дієту дитини при отруєнні повинен обов’язково включити вітаміни груп В, С і А. Вони забезпечать відновлення метаболічних процесів і підвищать опірність організму.

Для хворої дитини важливим елементом в харчуванні є білки тваринного походження. У першу чергу це мають бути молочні білки, які поліпшать функціонування печінки і знешкодять токсичні речовини, що знаходяться в організмі. Якщо говорити про дітей до року, то найкращий варіант для них – материнське молоко.

Дієта при отруєнні у дітей в початковому етапі захворювання повинна включати в себе тільки напіврідку і рідку їжу, яка протерта через сито. При цьому годування має відбуватися дуже маленькими порціями, але частіше, ніж зазвичай. Молоко в даний період давати малюкові не рекомендується, його краще замінити кисломолочними продуктами. Не можна також давати продукти, що містять клітковину у великих кількостях, до них відносяться квашена капуста, редиска, яблука, апельсини та інше. Каші повинні готуватися на воді або на молоці, але яке розбавлене наполовину.

Після отруєння близько двох тижнів необхідно дотримуватися щадного харчування. Дітям в цей час показана їжа, приготована на пару або відварена. При цьому спочатку вона повинна бути дуже рідкою і з кожним днем??поступово згущуватися, тобто після рідких страв через пару днів має стати полужидкой, потім кашоподібної, подрібненої і, нарешті, цілою. Варто також врахувати, що дитина повинна їсти тільки теплу їжу, заборонені різні соуси, прянощі, сирі овочі і фрукти та інші продукти, які можуть дратувати ШКТ.

Дієта при отруєнні у дітей – Питання та відповіді

Також:

  • відвар родзинок при отруенні
  • дієта при отруєнні для дитини