Дієта при метеоризмі

Дієта при метеоризмі. Дієта при метеоризмі.

Тим, у кого спостерігається метеоризм . дуже важливо дотримуватися принципи дієтичного харчування, призначеного спеціально для цього захворювання. Основу дієтичного раціону складає відмова від наступних продуктів: соя, горох, боби, квасоля, цвітну і білокачанну капусту, броколі, кольрабі, які не пройшли термічну обробку ріпу, ріпчасту цибулю, незбиране коров’яче молоко, брукву, а в деяких випадках і страви з молока без термічної обробки.

Всі ці продукти ведуть до надлишкового газоутворення. Однак існують і інші продукти, які схильні до збільшення метеоризму. Це такі продукти, як груші і яблука, кавуни, банани, родзинки, газовані напої, каші, квас та вироби з тіста.

Так от, дотримуючись правильного харчування, ви зможете обмежити себе від підвищеного газоутворення. А саме правильне харчування при цьому недугу передбачає вживання таких продуктів, як рис, риба, будь-якого виду м’ясо, куряче не виняток, пісні жири і курячі яйця.

А іноді трапляється і так, що надмірне утворення газів у шлунку і шлунково-кишковому тракті виходить шляхом спільного вживання відразу декількох несумісних між собою продуктів харчування. Наприклад, з’їсти спочатку важку протеїнову їжу, а потім тут же з’їсти якусь солодку їжу, при цьому всі запивати солодким соком. Ось таке вживання продуктів здатне привести до появи метеоризму. Те ж саме стосується і вживання молока і молочних продуктів одночасно з тваринними білками або несолодкими плодами.

Відмовтеся від вживання газованих напоїв, лимонадів, мінеральної води з газами, тому що їх вживання як разом з їжею, так і окремо від усього здатне привести до газоутворення (особливо це стосується солодкої газованої води). А якщо ви маєте схильність до метеоризму, то просто дотримуйтеся певного дієтичного меню. Майте на увазі, що ваше харчування як мінімум протягом одного місяця має складатися переважно з білкової їжі. Дотримуйтеся режиму харчування, їжте маленькими порціями і в певні відведені для їжі годинник. Всі страви готуйте з якісних і свіжих продуктів. Вибирайте продукти ретельно, якщо купуєте овочі або фрукти, купуйте їх на ринку, де можна подивитися і помацати плоди власноруч.