Дієта при циститі: турбота про жіноче здоров’я!

Дієта при циститі: турбота про жіноче здоров’я! Дієта при циститі: турбота про жіноче здоров’я!

Одне з найбільш частих захворювань сечового міхура у жінок – цистит. Як правило, жінки хворіють на цистит частіше за чоловіків, оскільки захворювання виникає через попадання інфекції в сечовий міхур. А жіночий сечівник ширше, ніж у чоловіків, тому інфекції легше в нього потрапити. У випадку цього захворювання необхідно не тільки дотримуватися розпорядження лікаря і приймати призначені їм лікарські препарати. Пригадується і спеціальна дієта при циститі . Спеціальна дієта при циститі сприяє зменшенню неприємних ознак захворювання і швидкому одужанню. Адже цистит – це таке захворювання, при якому дуже важливо уважне ставлення, як до свого здоров’я, так і до раціону харчування.

Харчування при гострому циститі

За характером протікання все цистити поділяються на гострі і хронічні. А ось основною ознакою захворювання в будь-якому випадку вважається хворобливе сечовипускання. При гострому циститі стінки сечового міхура чутливі настільки, що реагують на ті компоненти, на які не підвищується чутливість в здоровому стані. Тут важливо, щоб була дотримана спеціальна дієта при циститі . Завдання харчування на цьому етапі розвитку захворювання краще промити сечовивідні шляхи і запобігти роздратування стінок сечового міхура продуктами харчування. Дуже важливо в цьому випадку добре промити сечовий міхур. Разом з рідиною з нього піде і інфекція.

Раціон при гострому циститі

Таким чином, при гострому циститі потрібно випивати багато рідини. Потрібно вживати не менше двох літрів рідини на день. З трав’яних відварів добре приймати при циститі нирковий збір, кукурудзяні рильця, толокнянку. Це можуть бути компоти, морси, соки, мінеральна вода, відвари трав, неміцний чай. Потрібно вживати побільше свіжих овочів і фруктів. Особливо гарні при цьому захворюванні баштанні – дині та кавуни, оскільки вони мають сечогінну дію. Гарні також кабачки. Коли больові відчуття стануть менше, можна вводити в раціон молоко і молочні продукти. Це молочнокислі напої, несолоний сир і сир. Потім можна починати потроху їсти м’ясо і рибу. Протипоказані при гострому циститі: алкогольні напої, каву, міцний чай, солодкі газовані напої, кисле, солоне, копчене, гостре, продукти, приготовані із застосуванням консервантів і барвників.

Харчування при хронічному циститі

При хронічному циститі стінка сечового міхура запалиться, стає набряклою, часто на ній з’являються виразки. Завдання харчування при такому захворюванні – сечогінний і протимікробну дію. Овочі та фрукти надають сечогінний ефект. Це гарбуз, дині, кавуни, груші. Протимікробну дію мають відвари трав. Так само, як і при гострому циститі, при хронічному потрібно вживати в день два літри рідини.

Раціон при хронічному циститі

З раціону слід виключити консервовані, копчені, смажені страви, бульйони, спеції. Не слід їсти часник, хрін, редьку, кольорову капут, щавель, зелений салат, кислі ягоди і фрукти. Ці овочі та фрукти можуть дратувати сечовивідні шляхи. Велика увага при хронічному циститі слід приділяти роботі шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що застої калових мас в організмі сприяють всмоктуванню в кров токсичних речовин, а це також надає роздратування на слизову оболонку сечового міхура. Тому потрібно вживати більше продуктів, які перешкоджають виникненню і розвитку запорів. Це морква, свіжа капуста крупи макаронні вироби. Корисні будь овочі, які багаті грубою клітковиною. Що ж до крупи і макаронних виробів, то вони містять вуглеводи, а крупи ще й грубу клітковину, що також сприяє посиленню перистальтики кишечника.