Дієта по групі крові (дієта П. Д ‘Адамо) – Дієти – Дієтологія – Енциклопедія –

Дієта по групі крові (дієта П. Д ‘Адамо) – Дієти – Дієтологія – Енциклопедія – Дієта по групі крові (дієта П. Д ‘Адамо)

Своє відкриття Пітер Д’Адамо (Peter J. D’Adamo) зробив, спираючись на дослідження свого батька, теж доктора-натуропата Джеймса Д’Адамо (James D’Adamo). Батько і син намагалися довести, що імунна і травна системи людини зберігають схильність до тих же продуктів, які колись вживали його предки. Отже, хімічна реакція між кров’ю і поедаемой їжею є невід’ємною частиною генетичного спадщини.

У своєму гучному праці «4 групи крові – 4 шляхи до здоров’я » Д’Адамо стверджує, що сама древня група крові О (I) була у кроманьйонців, які промишляли полюванням. Поступово, у міру того, як люди стали займатися землеробством і вживати рослинну їжу, з’явилася група крові А (II). Група В (III) виникла завдяки молочному харчуванню кочівників, мігруючих з Середнього Сходу та Північної Африки до Гімалаїв. А група крові АВ (IV) є результатом змішання Кавказького (група А) та Азіатського (група В) генних пулів.

Виходячи з цієї логіки, Д’Адамо і пропонує свою дієту, згідно з якою потреби людей з різною групою крові безпосередньо пов’язані з еволюційним процесом.

Група крові О (I)

Група крові О (I) вважається найдавнішою і найбільш поширеною. Люди з такою кров’ю – природжені «мисливці», споживачі м’яса із стійким травним трактом, надактивного імунною системою, поганою адаптацією до нової дієти. Щоб зберегти енергійність і стрункість, їм потрібно ефективний обмін речовин. Кращий спосіб зняти стрес для них – інтенсивні фізичні навантаження. Представникам цієї групи крові необхідно харчуватися пісним темним м’ясом (переважно яловичиною і бараниною), а також птицею і рибою. Молочні продукти та зернові для них менш прийнятні, оскільки травний тракт “мисливців” що не пристосувався до цих продуктів. Клейковина (глютен) їм теж шкідлива – вона уповільнює метаболізм інсуліну і заважає ефективному використанню калорій.

Група крові А (II)

Володарі групи крові А (II) – «Хлібороби» і вегетаріанці з чутливим травним трактом і толерантною імунною системою. Вони добре пристосовуються до навколишнього середовища і умов живлення. Кращий спосіб зняти стрес для них – це самозаспокоєння (медитація). Їм необхідна екологічно чиста натуральна їжа. І насамперед їм потрібно виключити з раціону такий токсичний продукт, як м’ясо. Молочну їжу « А-люди » теж погано засвоюють – вона провокує інсулінові реакції, що уповільнюють обмін речовин. До того ж молочні продукти багаті насиченими жирами, що підривають роботу серця і провідними до огрядності. Пшеницю людям з другою групою крові є дозволяється, але в помірних кількостях, інакше кислотність м’язових тканин перевищить норму.

Зате «хліборобам» дозволяється вживати величезна кількість різноманітних натуральних продуктів з низьким вмістом жирів, а також овочі та крупи. Серед особливо корисних для них – рослинні масла, соєві продукти, овочі і ананаси. А насіння гарбуза і соняшника, мигдальні та волоські горіхи стають відмінними добавками до їх дієті. Нормалізувати вагу слід за допомогою бурих водоростей, морепродуктів, йодованої солі, печінки, темного м’яса, шпинату і капусти. При цьому слід вибирати тільки листову і спаржеву (броколі), оскільки кочення, брюссельська і кольорова капуста лише додають їм кілограми.

Група крові В (III)

Група крові В (III) належить «кочівникам». У таких людей потужна імунна система і толерантний травний тракт, а також більш вільний вибір продуктів харчування. Вони основні споживачі молока. І щоб зберегти фігуру і гарний настрій, їм потрібно тільки рівномірно поєднувати фізичну і розумову активність. Для позбавлення від стресу їм потрібно творити.

Збільшенню ваги « В-людей » сприяють кукурудза, гречка, сочевиця, земляні горіхи (арахіс) та насіння кунжуту. У них знаходяться лектини, які погіршують ефективність обміну речовин і призводять до гіпоглікемії (значного зниження рівня цукру в крові після прийому їжі). Але якщо виключити все шкідливе з раціону, то цукор залишиться в нормі. На думку Д’Адамо, швидка стомлюваність або часті збої в імунній системі у них припиняються, як тільки вони починають замість яловичини і індички їсти м’ясо ягняти, баранину і кролятину.

«Кочівники» погано реагують і на клейковину, а тому їм також не рекомендуються в їжу пшениця і цілісне зерно. Більш того, пшениця в поєднання з кукурудзою, гречкою і арахісом (у вигляді апетитних пиріжків і булочок) зробить на їх організм справді руйнівний ефект. Так що навіть будучи худим, слід уникати пшениці. А налягати під час дієти стоїть на зелені овочі, м’ясо, яйця, молочні продукти з низькою жирністю, печінка і лівер, настій з солодкового кореня (лакриці).

Група крові АВ (IV)

Група крові АВ (IV) з’явилася менше тисячі років тому в результаті змішування інших груп. Люди з 4-ю групою крові – своєрідні хамелеони, постійно реагують на зміну навколишнього середовища і їжу. У них чутливий травний тракт і занадто толерантна імунна система. Кращий спосіб для них тримати себе у формі – поєднання інтелектуальної роботи з легкої фізичною активністю.

На набір зайвих кілограмів у « АВ-людей » впливає змішана спадковість. Щоб скинути вагу, їм потрібно обмежити кількість з’їдається м’яса, а також поєднувати його з овочами або тофу (соєвий сир). У списку продуктів, що сприяють схудненню, числяться тофу, морепродукти (крім консервованих, сушених, в’ялених і копчених), зелені овочі, бура водорість і ананаси.

Від « В-предків » їм дісталася у спадок негативна інсулінова реакція на квасолю, кукурудзу, гречку і кунжут. Але от завдяки « А-предкам » до сочевиці і арахісу їх організм відноситься цілком дружелюбно. На відміну від тих і від інших « АВ-люди » непогано реагують на пшеницю. Але якщо необхідно суттєво знизити вагу, то про пшеницю все ж доведеться забути.