Дієта по групі крові – 4 негативна | Rosmenu

Дієта по групі крові – 4 негативна | Rosmenu Дієта по групі крові – 4 негативна Опис:

Особливі рекомендації з харчування існують для носіїв IV негативної групи крові. Найкраще для них працює харчування змішаного виду. При цьому варто відмовитися від морепродуктів і зробити вибір на користь м’яса: індички, баранини, м’яса кролика.

Коротка характеристика цієї групи.

Четверта негативна виникла найпізніше інших груп крові, в результаті змішування другої і третьої. Володарів цієї групи найменше на планеті: на сьогоднішній день – близько 8% населення земної кулі.

В результаті еволюційного «міксу» четверта група крові увібрала в себе самі гірші сторони другій і третій. Тому у її носіїв слабкий імунітет: вони дуже погано пручаються вірусних інфекцій. Інший негативний момент – не найміцніша травна система.

Але не все так погано. Увібравши негативні сторони груп А і В, четверта негативна об’єднала в собі їх же позитивні якості. Одним з найважливіших серед них є висока здатність до адаптації. Стосується це, в тому числі, і змін у щоденному меню: воно переноситься такими людьми досить безболісно і швидко, що, як ми розуміємо, серйозно грає на руку при бажанні скинути зайві кіло.

Як харчуватися правильно.

В основі системи харчування для людей зі змішаним типом крові, до якого і відноситься IV негативна, лежить важливий принцип: воно побудоване так, щоб всіма силами постаратися уникнути анемії, до розвитку якої люди цього типу дуже схильні.

Поряд з цим, дієтологи за допомогою спеціальних досліджень склали список продуктів, кушая які володарі цієї групи зможуть легко і безболісно схуднути. І, навпаки, є другий, «чорний список», продуктів, які краще не вживати в їжу, тому що вони сповільнюють обмін речовин, а значить, ускладнюють схуднення і взагалі сприяють відкладанню непотрібного жиру на боках.

Оскільки четверта група крові змішана, то таке і меню для її носіїв: воно поєднує в собі рекомендації для другої і третьої груп. Але тут не все так просто, час від часу виникають суперечності і парадокси. Так, наприклад, м’ясо і білок дуже важливі для володарів четвертої негативною, але при цьому дані продукти погано перетравлюються через низьку кислотності шлункового соку і, отже, сприяють набору ваги.

Тому краще орієнтуватися на нежирні сорти м’яса (наприклад, нежирну баранину і індичку), нежирну рибу, кисломолочні продукти невисокої жирності, овочі і фрукти (окрім помідорів, цитрусових, гострого перцю). Всі ці продукти повинні лягти в основу харчування людей з четвертою групою крові. А от про морепродуктах краще забути зовсім.

Цікаво, що деякі види горіхів не тільки не шкодять фігурі людей даного типу, але і прискорюють метаболізм, а значить, сприяють згорянню зайвих сантиметрів. «Чари» творять арахіс і волоські горіхи, але важливо дотримуватися одна умова: навіть ці корисні речі потрібно вживати помірно.

Щоб провести профілактику онкологічних захворювань, їжте лляні насіння.

Користь принесуть соєві замінники тваринного білка і, зокрема, соєвий сир тофу. А от про інших бобових краще забути. Те ж саме стосується пшениці, борошна, кукурудзи, гречки. Всі перераховані інгредієнти і страви з них потрібно їсти особливо обережно, і бажано звести їх споживання до мінімуму.

Додаткові рекомендації.

Користь принесуть кисломолочні продукти. У їх числі – кефір, йогурт ряжанка, сметана і сир. Не варто забувати, що всі вони повинні бути низької жирності.

А ось незбиране молоко принесе тільки шкоду. І якщо нежирні сорти сиру корисні, то про сир брі, плавлені сирки, а також блакитний сир краще забути.

Варто переглянути своє ставлення і до вершкового масла, а також морозиву. Захоплюватися ними у великих кількостях вже точно не варто.

Корисно збагачувати свій стіл такими продуктами, як масло оливи, горіхи, соєвий сир, печінка тріски, каші з різних круп.

Бобові потрібно вводити в своє щоденне харчування в помірній кількості.

Від гречки, кукурудзи (і каш з неї) краще відмовитися зовсім. Те ж саме стосується червоного м’яса, бекону і шинки.

Корисно щодня їсти овочі та фрукти. Головне, щоб вони були некислими на смак. Особливо корисні зелень, морські водорості, ананаси. А ось винятком із правил є чорні оливки і перець.

Ще варто забути про банани, апельсинах і гранатах.

Навпаки, користь принесуть виноград, ківі, айва і згадані вище ананаси. Серед овочів увагу варто звернути на селера, броколі, часник, цвітну капусту, буряк, петрушку і баклажани.

У рибному царстві вибирайте тріску, скумбрію, морського окуня, щуку і осетра. А ось камбалі, лососеві, копченої оселедця краще закрити дорогу до свого шлунку.

У людей цієї групи вага може різко збільшуватися при неправильному харчуванні. Цьому явищу є абсолютно наукове пояснення: мабуть, знизилася кислотність шлункового соку, а значить – зменшилася перевариваемость продуктів.

У такому випадку потрібно мінімізувати кількість білкової їжі (м’ясо та інші джерела тварин амінокислот) і заповнити раціон овочами. А ось жирне м’ясо людям цього типу заборонено зовсім, тому що їх тіло не здатне до його якісному перетравлюванню.

Перед застосуванням дієти необхідно проконсультуватися з лікарем!