ДІЄТА ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ зі зменшення шлунку

ДІЄТА ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ зі зменшення шлунку Дієта після операції по зменшенню шлунка

Хірургічне лікування ожиріння У ЄВРОПІ

Запорукою благополучного перебігу реабілітаційного періоду і успіху баріатричних операції є дотримання певної дієти після операції по зменшенню шлунка .

Безпосередньо в день операції вживання будь, навіть рідкої їжі заборонено. Аж до того моменту, поки не буде виконаний тест на прохідність верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Тільки після цього пацієнтові вирішаться спочатку пити (напої несолодкі і негазовані), а потім, на другу добу – є, але страви повинні бути приготовані у вигляді пюре. Такую пюре-дієту потрібно дотримуватися протягом двох тижнів після операції по зменшенню шлунка .

Надалі пацієнтам рекомендується в своєму харчуванні дотримуватися наступних рекомендацій. Їжу слід приймати виключно невеликими порціями 5-6 разів на день (дрібно), так як це сприяє найкращому в подібній ситуації засвоєнню з неї живильних речовин і нівелювання нав’язливого почуття голоду.

Якщо на перших порах після шунтування шлунка з вживанням твердої їжі (навіть в малих кількостях) виникають проблеми, на цей час обов’язково вводяться в раціон бульйони або спеціальні протеїнові концентрати.

В післяопераційну періоді вкрай важливо, щоб в організм надходила достатня кількість білка, тому слід вибирати ті продукти, які їм багаті. Це можуть бути яйця, риба, нежирні сорти м’яса, боби. Білки покращують процеси регенерації і зміцнюють м’язову тканину. Їх мінімальне добове кількість для жінок має становити 50г, а для чоловіків – 65 р.

Процес прийняття їжі повинен бути неквапливим, планомірним. Пережовувати тверді продукти необхідно ретельним чином і ні в якому разі не запивати. Рідина дозволяється або за 20-30 хвилин перед основною їжею, або не раніше, ніж через годину-півтори після неї. В іншому випадку може зменшитися всмоктування поживних речовин, виникнути здуття, блювота, а також синдром передчасного скидання їжі (демпінг-синдром) з характерними гемодинамічними і нейровегетативними проявами.

При цьому не можна користуватися соломинкою, так як тоді висока ймовірність потрапляння газу в шлунок і виникнення неприємних відчуттів тиску у відповідній області. Вживати рекомендується в основному низькокалорійні негазовані напої або воду. Кава, чай або інші містять кофеїн напої підлягають обмеженню – не більше двох чашок на день. Продиктовано це тим, що при надмірному надходженні кофеїну порушується всмоктування заліза і вітамінів, що в деяких навіть може привести до розвитку анемії.

Звичайно ж, не слід зловживати алкоголем, адже він має властивість пошкоджувати слизову оболонку шлунка і перешкоджати адекватному засвоєнню поживних речовин. Крім того, алкоголь – висококалорійний напій і тому сприяє збільшенню маси тіла.

Безумовно, з цієї ж причини виключаються кондитерські вироби, морозиво і т. п. У профілактичних цілях додатково рекомендується регулярний щоденний прийом вітамінів і мінералів, призначених лікуючим лікарем.

огляду на те, що в результаті операції змінюється рух їжі по стравоходу, деякі живильні речовини і мінерали НЕ будуть засвоюватися в достатній кількості. При зменшенні кількості їжі, зменшується також кількість засвоюваних поживних речовин, необхідних для нормальної функціональності організму, тому необхідно підтримку організму різними харчовими добавками, особливо в перший рік після операції, коли організм адаптується до нових умов.

Всім пацієнтам, що перенесли операцію зі зменшення шлунку . рекомендується тривале вживання мультивітамінів, вітаміну B12, заліза і препаратів, що містять вітамін D.

Протягом життя, на підставі результатів аналізів, призначається індивідуальна доза тих чи інших речовин. Після операції можливе неповноцінне поглинання жирів, тому вживання продуктів з високим вмістом жиру може викликати діарею, для попередження якої необхідно знизити кількість споживання жирів.

Часто після операції може проявлятися непереносимість до молочного цукру або лактози, хоча це індивідуально для кожного пацієнта. Причиною непереносимості лактози може стати зменшену кількість ензимів, які сприяють її розщеплення. При появі непереносимості лактози пацієнту необхідно вживання продуктів виготовлених з соєвого молока з препаратами кальцію.

Нижче наведена додаткова терапія, проведена за допомогою вітамінів і мікроелементів, рекомендована Естонським суспільством баріатричних і загальної хірургії після баріатричних операції:

Мультивітаміни, в яких міститься 0.8 мг фолієвої кислоти, 36мг заліза, цинк, селен та інші елементи. Напрімер, полівітаміни Apovit, 1 таблетка 2 рази на день.

Цитрат кальцію 800-1200мг/день розділених на два прийняття. Наприклад, Calcia Sitraati 2 таблетки 2 рази на день.

Вітамін D 400-800 IU на день (зазвичай міститься в кальцієвих препаратах).

Оральне вживання вітаміну B12 300-350 мікрограм / день. Наприклад, Neuromax Forte або Neuromultivit 1 таблетка 1 раз на день.

Лікар або дієтолог може змінювати ці рекомендації відповідно потребі.

Також:

  • дієта після операції на шлунку