Дієта на воді, або як правильно пити воду щоб схуднути?

Дієта на воді, або як правильно пити воду щоб схуднути? Щоб схуднути треба чи ні пити воду?

Тіло людини на 75% складається з рідини, тому вода відіграє важливу роль у всіх його обмінних процесах. Її недолік може стати причиною розвитку деяких захворювань. Як кажуть лікарі, люди без їжі можуть жити близько 8 тижнів, а от без води тільки 3 дні. У зв’язку з цим ставати цікаво, що таке дієта на воді, як вона застосовується, і яку воду потрібно пити?

Для чого в процесі схуднення потрібна вода?

Вода це саме природне, створене природою сечогінний засіб. Проходячи кожен раз через нирки, вона вимиває токсини і шлаки і виводить відходи травлення. При її відсутності почнеться застій в організмі. Адже якщо поставити склянку простої води в тепле місце і кілька днів не звертати на нього уваги, то вона зіпсується і не буде такою чистою, як була спочатку. Те ж саме відбувається і в людському тілі, організм необхідно промивати чистою водою.

Природно, для схуднення будь застої шкідливі, адже суть більшості дієт прискорити і привести в норму всі обмінні процеси. Рідина виступає в ролі «внутрішнього душа», який промиває всі органи, прибираючи бруд. З курсу анатомії можна згадати, що «вміє» вода, а саме:

    Допомагає регулювати температуру тіла; Доставляти жізненоважние речовини всередину організму; Виводити шлаки і токсини, відходи травлення; Регулює процес травлення; Зміцнює м’язи і підвищує гнучкість суглобів; Допомагає зволожити шкіру, робить її більш еластичною.

Будь жир в людському тілі розщеплюється на дві складових – енергію і рідина, висновок якої з організму здійснюється через нирки та печінку.

Доведено, що з часом почуття спраги починає притуплятися і більшість людей вже не відрізняють його від голоду, і як результат, поява зайвих кілограм. Так що одне з головних завдань будь-якої з дієт навчитися розділяти голод від спраги. Так що пити воду необхідно обов’язково.

Необхідну кількість води

Дієтологи стверджують, що для нормального функціонування організму необхідно 30 мл рідини на 1 кг ваги. Так що підрахувати кількість неважко, потрібно тільки помножити вагу тіла на 30 мл. В середньому в багатьох дієтах озвучується цифра 1,5 – 2 л на добу, але якщо для кого то це здасться багато, то можна починати з більш скромних обсягів.

Воду бажано пити при виникненні почуття спраги. На рахунок прийому рідини під час їжі думки дієтологів розходяться. У більшості методик рекомендується пити воду за 20-30 хвилин до прийому їжі. Це допомагає знизити кількість з’їденого під час прийому їжі, так як шлунок вже не порожній. Після їжі повинно пройти не менше півтора годин, тільки тоді слід пити рідину.

Існує й інша думка, що запиваючи їжу, змочуючи її, людина допомагає прискорити процес травлення. Їжа швидше опиниться в шлунку і почне перетравлюватися. Також це допоможе «не втратити» відчуття спраги. У чому дієтологи єдині, так це в тому, що треба випивати склянку чистої води або з додаванням меду вранці на голодний шлунок. Це не тільки допоможе схуднути, а й «розбудить організм».

Ще одна важлива деталь для того щоб схуднути, загальна кількість рідини треба рівномірно розподілити на весь день. Стакан на голодний шлунок з ранку, потім чай або компоту в усі основні прийоми їжі, по півсклянки перед ними. Залишилося ще трохи на перекушування і при появі відчуття голоду.

Для зручності рекомендується постійно носити з собою невелику пляшку напою, щоб при появі відчуття спраги відразу її вгамувати. На робочому місці теж не повинно виникати проблем з пошуком рідини, нехай це буде будь-яка зручна ємність. Обов’язково вживати її під час спортивних занять і піших прогулянок, при підвищеному фізичному навантаженні.

Яку рідину пити?

Мабуть, головне питання, який вимагає відповіді це «Яку воду пити, щоб схуднути?». Найважливіше, що чай / кава, соки, компоти це просто рідини. До води вони мають дуже віддалене отношеніе. Мінеральная вода для схуднення має бути чиста, без будь-яких добавок, допускається столова вода з невеликою кількістю солей.

Добре підходить дитяча бутильована вода, так як вона проходить декілька ступенів очищення. Допускається вживання трав’яних настоїв, але їх бажано пити в гарячому вигляді. Особливо корисними в цей період будуть м’ята, імбир і лимон.

Людині, яка раніше вживав мінімальна кількість рідини, важко відразу почати випивати добову норму, але не треба знущатися над собою, переходити можна і поступово. Почати можна зі склянки рідини на голодний шлунок щоранку і ще по склянці перед кожним прийомом їжі. Поступово це увійде в звичку, і не буде доставляти незручностей.

Ну а щоб не забувати пити, мінеральна вода для схуднення повинна бути постійно перед очима або в межах досяжності. Пити воду, щоб схуднути, треба обов’язково інакше в організмі почнуться застої, і вага у людини буде знижуватися повільніше, ніж очікувалося.