Дієта на клітковині –

Дієта на клітковині – Дієта на клітковині

Клітковина – це кажучи мовою хіміків складний вуглевод рослинного походження, який практично не розчиняється в організмі людини. А попросту – рослинні волокна, що містяться у великій кількості під шкіркою фруктів, овочів, зернових і бобових. Особливо багато накопичується цієї речовини в продуктах торішнього збору врожаю, вже втратили майже всі вітаміни та мінерали. Вживайте якомога більше яблук. персиків, мандаринів, чорниці, смородини, капусти будь-яких сортів, кабачків, буряків. моркви, коричневого рису. бобових, цільнозернових НЕ шліфованих круп, висівок, насіння, кукурудзи. морепродуктів – все інше за Вас зробить Ваш організм.

Раніше корисність клітковини недооцінювалася і вона майже повністю віддалялася з продуктів в процесі приготування їжі, залишки ж втрачали свої корисні властивості при тривалій тепловій обробці. Тому важливо, зупинившись саме на цій дієті, максимально скоротити час варіння і тушкування продуктів, а по можливості вживати їх сирими. Якщо ж з якихось причин дотримувати це правило складно, можна купити суху клітковину в аптеці і додавати її в будь рідкі страви: без достатньої кількості рідини ефекту не буде. Також потрібно подбати про комплекс вітамінних препаратів.

Як працює дієта

Клітковина, потрапляючи в шлунок, розбухає, немов губка насичуючись рідиною. Таким чином виникає відчуття ситості на тривалий час, що перешкоджає вживання зайвих калорій – самі жирові відкладення не розщеплюються, просто не утворюється нових. Завдяки полисахаридам, що містяться в цьому продукті, мозок постійно отримує від шлунка сигнали, що все в порядку, їсти не хочеться, а значить, людина не відчуває стресу, нервозності, млявості. Саме цим і пояснюється величезна популярність дієти: їсти можна все, худнути і залишатися при цьому веселим і задоволеним!

Клітковина, проходячи через весь ШКТ, відмінно виводить шлаки, стимулює перистальтику, запобігає загнивання залишків їжі і утворення каменів в нирках, сприяє поліпшенню кольору обличчя, зниження цукру і холестерину в крові.

Зразок меню дієти на клітковині

200 гр. підсолодженою каші на молоці (овсянка. рис, кукурудза, перловка) + 1,5 ст. л. клітковини;